Skocz do zawartości
banczyk

Uszkodzony wyświetlacz po upadku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim Samusung Galaxy Note II - GT-N7100 po upadku prawdopodobnie uszkodził się wyświetlacz LCD. Telefon normalnie się włącza, reaguje na dotyk, wydaje dźwięki po wciśnięciu przycisku głośności, działa lampka ładowania, łączy się z komputerem. Szybka jest cała. Miałem nadzieję, że po upadku doszło do 'poluzowania' na złączach taśm od wyświetlacza, ale jednak to nie to.

W związku z tym, czy mogę już twierdzić po tym wszystkim, że wyświetlacz padł?

Prosił bym o ewentualne namiary na orginalne moduły wyświetlania do Note2. Przydała by się również ramka, bo zauważyłem na niej w rogu pęknięcie. Upadł mi już kilkakrotnie na płytki i nic. Czy tym razem miałem pecha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon może upaść 10 000 razy i 10 001 może być dla niego śmiertelny. Na to nie ma reguły..

Srebrna ramka wokół ekranu to część korpusu i nie jest związana z ekranem.

Co do wyświetlacza to będziesz musiał wymienić cały moduł. To koszt kilku stówek..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj rozbierałem pierwszy razm mojego Nota 2. Sądzę, że wymiana całego modułu to nie duże ryzyko wykonania go samemu. Tylko polecilibyście jakiś sklep ewenetualnie os na allegro, kto miał by 100 % oryginalny moduł z wyświetlaczem amoled. Nie mam kompletnie rozeznania w temacie. Widziałem na allegro moduły w granicy 500 - 700 zł max. Wiadomo, dobrze by było kupić jaknajniższym kosztem, dlatego zrezygnuję z serwisu u mnie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginały na allegro to używane moduły ekrany razem z ramką, gotowe do założenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Na pewno nie rozpoznasz ze zdjęć na aukcji. 

Ten z Twojego linka, trochę przypomina np. ten z tego:

I pewnie jeszcze jakiś  inny. Normalne jest, że większość sprzedających posługuje się zdjęciami pobranymi z sieci i tak samo mało mają one wspólnego z prawdą co ich opisy pod nimi. Zrób dokładne zdjęcie swojego wyświetlacza od strony wew. i poproś o takie samo sprzedającego. Chiński badziew najczęściej różni się napisami i naklejkami.

Na pewno nie ceną. Powiedziałbym nawet, że coraz częściej wystawiają podróbki w bardzo wysokiej cenie, aby sugerować oryginalność produktu

Edytowane przez jackpe
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@banczyk na pewno nie nowy. Takowe to zamienniki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi