Skocz do zawartości
Dajka11

ROOT na GT-P3110 programem KingRoot, SuperSU nie aktualizuje binary.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że moja wiedza na ten temat jest zerowa.

Otóż posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3110 z fabrycznym Androidem 4.2.2.

Tablet jest już po gwarancji więc postanowiłem go zrootować. Najłatwiejszym sposobem wydało mi się rootowanie programem KingRoot. Wg. KingRoota tablet został zrootowany, a więc odinstalowałem ten program i jakieś Purify, które mi się doinstalowało. Później zainstalowałem Root Checker Basic, który wykazał brak roota, co było sprzeczne z tym co wyświetlił KingRoot i AVG Antivirus Pro. Pomyślałem, że root checker potrzebuje dostępu do praw roota, więc doinstalowałem SuperSU. Na wstępie SuperSU poprosił mnie o zaktualizowanie binariów. Tapnąłem Kontynuuj. Wyświetliło się pytanie czy zainstalować normalnie czy przez CWM (ClockworkMod?) lub jakieś TWRP. ClockworkMod'a nie wgrywałem, a więc tapnąłem na normal. Wyświetlił się komunikat o instalowaniu a po chwili "Nie można zaktualizować binariów". Po tapnięciu OK SuperSU wyłączył się, a kilka następnych prób nic nie wniosło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli bez komputera nic nie zrobię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz dostępu do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Coś się spaliło i dałem do serwisu.

Pomyślałem, że w wywalę ten cały szajs ż pamięci przywracając urządzenie do ustawień fabrycznych i będę z taba korzystać jak gdyby nigdy nic, bo przecież ustawienia fabryczne usuwają zdecydowaną większośćwiększość więc powinno też usunąć dane po pseudo root. NIE! Po ponownym uruchomieniu się tabletu wchodzę da menu aplikacji i co widzę? Kingroot. Załamka. Co? Jak? Skąd? Próbuję odinstalować. Nie da się... No to dobrze menu, wyłączam Kingroot ii staram się o tym zapomnieć. Instaluję aplikacje do codziennego użytku. Znów zaskoczenie, bo allegro ostrzega mnie, że mam zrootowanego taba. W tym momencie mam ochotę zrobić reset przez recovery, żeby pozbyć się tego roota, ale czy to cokolwiek da?

Przepraszam za powtórzenia i błędy, ale SwiftKey tak już ma...

Edytowane przez Dajka11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nie masz dostępu do komputera choć na chwilę. Gdyby choć recovery zmienić to już było by po kłopocie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok, a jeśli już potem zmienię to recovery to co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtedy wszystko co tylko chcesz zrobisz z poziomu tabletu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to będę musiał zrobić w recovery czy normalnie z poziomu androida?

Jeszcze szybkie pytanko, załóżmy że mam dostęp do komputera i mam ściągniętą paczkę one click root i recovery, na wideo widziałem jak wgrać root, a jak to wygląda z recovery? Też ładuję paczkę do tego programu (Odin?) i podłączam pod komputer taba w download mode?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi