Skocz do zawartości
esowa

Bluetooth sam się włącza

Rekomendowane odpowiedzi

esowa

Witajcie,

Od jakiegoś czasu mam problem z samoczynnie włączającym się bluetooth, głównie w galeriach handlowych.

Z początku obawiałem się jakiegoś syfu w telefonie, ale u żony na nowym s5 jest to samo.

Oba telefony ze stockiem, bez roota, na bieżąco aktualizowane. Spotkaliście się z czymś podobnym?

Zaznaczam, że problem występuje praktycznie jedynie w galeriach handlowych (duże nagromadzenie fal radiowych?) - nie ma znaczenia, czy wifi jest włączone czy nie, gps w trybie oszczędzania energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie to samo, choć nie zwróciłem uwagi na miejsce występowania. Też mnie zastanawia cóż to takiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SKORPION

Dziwna sprawa nic nigdy takiego mi się nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
esowa

@@cenioo

Ok, ale co to ma wspólnego z tematem?

Mówimy o sytuacji, gdy bluetooth jest wyłączony (więc teoretycznie nie ma prawa nadawać/odbierać sygnału) - i nagle sam się włącza.

Gdyby zewnętrzne urządzenie potrafiło samoczynnie aktywować nieaktywne funkcje innych urządzeń to mielibyśmy do czynienia z poważną dziurą w zabezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikhnal

A nie bierzesz pod uwagę, że oryginalny soft specjalnie jest tak spreparowany, żeby odbierać ten marketingowy syfilis? Wiem, że "masz wyłączony bluetooth" i nie powinien się włączać, ale sam zauważyłeś, że sytuacja powtarza się w galeriach handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SKORPION

A nie bierzesz pod uwagę, że oryginalny soft specjalnie jest tak spreparowany, żeby odbierać ten marketingowy syfilis?

Nie zła bajka. Ale trochę Cię poniosło. Jakieś wytłumaczenie tego problemu musi być, ale na pewno nie takie. Pierwszy raz słyszę w ogóle o czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie macie zainstalowanych jakichś aplikacji "pomocniczych" galerii handlowych? Nie mam pojęcia czy to tak działa ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że taka aplikacja potrafi włączyć BT w momencie, gdy na podstawie lokalizacji stwierdzi, że jesteś w galerii.

Tytaptalkowane na notatniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikhnal
Nie zła bajka. Ale trochę Cię poniosło. Jakieś wytłumaczenie tego problemu musi być, ale na pewno nie takie. Pierwszy raz słyszę w ogóle o czymś takim.

Dziś wszystkim rządzi pieniądz, a to że nie słyszałeś o czymś nie znaczy że nie istnieje. Nie jestem w 100% przekonany że tak na pewno jest, ale biorę taką możliwość pod uwagę. Prawdopodobnie musi być kilka aktywnych elementów, np. autor wspomniał o włączonym GPS'ie.

@@esowa: A jeśli wejdziesz do tej galerii z wyłączonym GPS'em to co się stanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi