Skocz do zawartości
Marcin

ROMy ratunkowe - czteroplikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin
Ostatnio trafił do mnie tablet który podczas wgrywania softu odinem padł. Problem polegał na tym, że podczas uruchamiania zawieszal się na bootlogo. Nic się nie działo. Wchodząc w recovery by zrobić full wipe w logach pokazywało się pełno błędów etc. Wipe nie dało się zrobić, wgranie romu od nowa skutkowało tym samym.

Jak wiemy od zawsze by to wszystko ruszyć i zrobić unbricka należy wgrać rom trzy/czteroplikowy. Kiedyś takie romy były standardem ale teraz bardzo ciężko znaleźć takowe. Ja przez przypadek znalazłem więc dziele się z innymi.

W paczkach są tez pliki pit.

Samsung G900A Galaxy S5 LTE-A AT&T Repair Firmwares:

G900AUCU2AND3 / ATT2AND3: Download 

-----------------------------------------------------------

Samsung G900F Galaxy S5 LTE-A Repair Firmwares:

G900FXXU1ANG2 / OXE1ANG2: Download 

G900FXXU1BOC7 / OXE1BOC2: Download 

G900FXXU1POCH / VIA1POCH: Download 

Samsung G900FD Galaxy S5 Duos LTE-A Repair Firmwares:

G900FDXXU1ANH1 / OXE1ANH3: Download 

G900FDXXU1BNL9 / OXE1BNL9: Download 

Samsung G900H Galaxy S5 HSPA Repair Firmwares: 

G900HXXU1ANK1 / OXE1ANK3: Download 

G900HXXU1BOAD / OXY1BOAD: Download 

Samsung G900P Galaxy S5 Sprint USA Repair Firmwares:

G900PVPU1ANE5 / SPT1ANE5 4.4.2: Download 

Samsung G900T Galaxy S5 LTE-A T-Mobile Repair Firmwares:

G900TUVU1ANE6 / TMB1ANE6: Download 

------------------------------------------------------------

Samsung G900T1 Galaxy S5 LTE-A MetroPCS Repair Firmwares:

G900T1UVU1ANE7 / TMB1ANE7: Download 

------------------------------------------------------------

Samsung G901F Galaxy S5 Plus LTE-A Repair Firmwares:

G901FXXU1ANI5 / DTM1ANL1: Download 

Edytowane przez camdell
dodany prefix
  • Lubię to! 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wopo

Najnowszy ROM czteroplikowy ściągamy programem SamFirm  zaznaczając "Binary Nature" przed jego wyszukiwaniem !

Edytowane przez wopo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tak nie bardzo rozumiem sens istnienia tego wątku skoro jest narzędzie SamFirm i nim można pobrać praktycznie każde, niekoniecznie najnowsze, oprogramowanie w wersji 4 plikowej dla urządzeń Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin

Sens tego jest taki, iż szukając romu 4 plikowego nikt nie napisał mi że istnieje takie narzędzie jak SamFirm. Po za tym w temacie SamFirm w pierwszym poście nie jest napisane iż można zaznaczyć opcję i ściągnąć rom 4 plikowy.

Drugą sprawą jest to, że te linki które ja zamieściłem mają w paczce pliki pit. Jak wiemy, w niektórych przypadkach przy zmianie np z 4.4 na 5.0 musimy użyć pit. I na odwrót również. Wiec to są pełne ratunkowe romy. Wystarczy ściągnąć i mamy wszystko w paczce. Zrobicie jak uważacie. Chcecie to zgłoście ten post do usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
Po za tym w temacie SamFirm w pierwszym poście nie jest napisane iż można zaznaczyć opcję i ściągnąć rom 4 plikowy.

Bo nie można.

Wszyscy zachwalający SamFirm chyba nie pobrali przez te aplikację żadnego ROM-u (poza najnowszym), a szczególnie 4 plikowego.

Po pierwsze trzeba wklepać PDA, CSC i Phone. Zastanawiam się skąd bierzecie dane do wklepania? Poza tym jak poda się dane i tak program pobiera najnowszy soft.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

Zgadza się. Nawet po ustawieniu trybu manual i wklepaniu danych romu Samfirm i tak pobiera tylko najnowsze romy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin

Dzisiaj sprawdzałem ten program i po wpisaniu modelu oraz product code i zaznaczeniu binary coś tam pobrało 4 plikowca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak. 

Tym wynalazkiem SamFirm zassałem wszystkie softy XEO na 928F (trzy sztuki) i nie wiem  dlaczego się nie da zassać innegi softu skoro sprawdzałem i da się.

Następna sprawa dotyczy czteroplikowca; zaznaczając Binary Nature mamy w paczce plik CSC w którym jest  plik PIT.

Aby go wyjąć z paczki CSC trzeba  zmienić rozszerzenie pliku md5 na rar i rozpakować plik narzędziem  stworzonym do tego i mamy gotowy plik PIT.

I niech mi tu nikt nie sieje paniki, że się> nIe da<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Nie sieję paniki, ale u mnie się nie da pobrać starszego ROM-u. SamFirm zawsze proponuje pobranie najnowszego. Po wklepaniu wszystkich (poprawnych) danych ROM-u program proponuje mi pobranie: Newer firmware available

Dla udowodnienia kilka zrzutów.

post-69365-0-49874300-1444291576_thumb.jpgpost-69365-0-50687800-1444291587_thumb.jpgpost-69365-0-81139700-1444291600_thumb.jpg

Edytowane przez Damian
Spoiler!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@,

Nie można pobierać starszych romów. Skoro u Ciebie działa to udowodnij i wrzuć screenshota. Pobierz rom kitkata ANE2 dla G900F XEO.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi