Skocz do zawartości
Viteq

Opinie na temat folii na ekran. Dylemat przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Viteq

Kto już kupował? Jaką? Gdzie? Za ile? Jak się sprawdza?

Zamierzam kupić i chetnie poczytam opinie doświadczonych. Niestety, ten tablet kolekcjonuje odciski palców lepiej niż agenci CSI i szukam jakiegoś sposobu na to żeby ekran jakoś wyglądał nawet jak nie mam rysika pod ręką. Macie jakieś doświadczenia z foliami niwelującymi łapanie przez ekran odcisków? A najlepiej jeszcze jakimiś matującymi, bo jednak wolę oglądać to co na ekranie niż odbicia tego co w około, a jak wiadomo błyszczące ekrany najlepiej działają na półkach sklepowych jako wabik na klientów, w praktyce jednak o wiele lepiej sprawdza się mat.

Edytowane przez Viteq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Jak nie chcesz brudzić ekranu to podłączaj myszkę przez USB i tak na nim pracuj, bo na folii też będziesz miał paluchy widoczne - chociaż w mniejszym stopniu, wszystkie tablety mają ten sam problem z paluchami.

Mój znajomy kupił sobie folię od iPada, przyciął tak by jak największa powierzchnia ekranu była zakryta i na tym jedzie - aczkolwiek też zostają odciski i tak czy inaczej nosi ze sobą ściereczkę do ekranu.

Myślę, że o tym wiesz, ale piszę pro forma:

Pamiętaj, że na rynku znajdziesz też folie do ekranów oporowych, więc ich raczej unikaj, gorzej przewodzą.

Rysik do ekranów pojemnościowych znajdziesz na allegro za parę zł, ale miej na uwadze, że część rzeczy na tablecie robi się poprzez multitouch więc trzeba będzie czasem pobrudzić paluchami wyświetlacz - chyba, że na dwa (i więcej) rysików zamierzasz pracować :) jak pałeczkami do sushi.

Poniżej kilka linków do folii dla Iconii. W PL już częśc z nich można dostać, ale na eBay będziesz miał to samo. Może ktoś zakuupił i podzieli się wrażeniami?

http://www.xtremeguard.com/Acer-Iconia-A500-Screen-Protector-p/iconia_a500_screen_protector.htm

http://cgi.ebay.com/CLEAR-FRONT-SCREEN-PROTECTOR-ACER-ICONIA-A500-/160580194658?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item2563535162#ht_3579wt_1139

http://cgi.ebay.com/Antiglare-Screen-Protector-Acer-Iconia-A500-Tablet-/180659145522?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a101fcb32#ht_500wt_922

Edytowane przez Legion665

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq
    Rysik do ekranów pojemnościowych znajdziesz na allegro za parę zł,

rysik już mam od jakiegoś czasu, jest wygodny i dobrze się nim pracuje, ale tak jak piszesz, np. w SketchBook Pro zoom in/zoom out oraz przesuwanie obrazów odbywa się przy pomocy dwóch punktów dotyku. A ja na przykład tych funkcji używam często więc często mażę paluchami.

Także chętnie posłucham opinii użytkowników folii co myślą o produkcie który zakupili. Ważne są dla mnie 4 punkty:

1. żeby folia łapała jak najmniej odcisków

2. żeby te które zostaną na folii dało się łatwo usunąć

3. żeby była dobrze dopasowana do ekranu iconii

4. oczywiście żeby nie kosztowała więcej od tabletu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja do swojej Iconi nabylem ta folie - Folia Ochronna GLLASER MAX ACER Iconia TAB A500 (1754304712) - Aukcje internetowe Allegro

Powiem tak:

- naklada sie idealnie-bez zadnej wody itp.

- folia jest MATOWA - wiec jeden najwiekszy plus - wyswietlacz wyglada baaardzo ciekawie. Rzekl bym - jeszcze bardziej dostojnie. :-)

- zaleta - praca w sloncu, czy przy lampie jest znacznie przyjemniejsza- nie ma refleksow swietlnych. Do gladkiej przezwyczailem sie w IPadzie. Niestety paluchy zawsze byly widoczne. W tym przypadku naprawde jest bez porownania.

- zaleta - w komplecie sa 2 sztuki- mysle ze cena jest przyzwoita,

- no i niestety WADA-po nalozeniu folii reakcja na dotyk poszla strasznie w dol :-/. PRZEWIJANIE STRON STALO SIE KOSZMAREM- REAKCJA CZASEM PO SEKUNDZIE. Bez folii reakcja byla natychmiastowa.Podobnie z pisaniem NA klawiaturze.

- mala zaleta - matowa folia- jest jednak troche "czepniejsza" dla rak- po prostu tablet be etui juz tak la two nie wyslizguje z reki.

- wada- wydaje mi sie ze jednak przez folie kolory jakby sa "przyblakniete".

Tyle od siebie.

Ps jutro sciagam ja- chce sprawdzic jak czulosc na dotyk powroci.

Edytowane przez zolw-ed9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Dzięki za obszerną opinię. Szkoda, że tak się to odbija na czułości bo to dla mnie duży minus. W ekranach pojemnościowych podoba mi się to że reagują dosłownie na muśniecie palca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zdjeciu folii reakcja jest natychmiastowa. Przestaly sie nade czesto przydarzac literowki.

Kolory i ostrosc wrocila.

Odczucie z folia bylo takie jak praca na starszych dotykowych nokiach z wyswietlaczem oporowym. Czyli najlepiej mocno "mazac"palcem :-)

Jednak przesiadam sie na zwykla gladka, wlasciwie reagujaca na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a3rom

Witam,

Czy może mi ktoś powedzieć czy rzeczywiście jest taka różnica pomięczy folią błyszcząca a matową?

Ponieważ aktualnie posiadam błyszczącą i nie specjalnie jestem zadowlony - dużo odcisków, słaba widoczność w ciągu dnia... może kupiłem nie nalepszą jakośćiowo.

W każdym razie zastanawiam się nad matowa, czy rzeczywiśćie jest mniejsza reakcja na dotyk, jak jest z czytaniem ebook-ów?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanów się dobrze nad tą folią. Mam tablet od grudnia 2011 i jedynie dobre, zamykane etui. Brak rys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman
    Zastanów się dobrze nad tą folią. Mam tablet od grudnia 2011 i jedynie dobre, zamykane etui. Brak rys.

Hmm, a to niby czemu ma się zastanawiać nad tą folią ? . Ja mam matową zakupioną przez Ebay w USA ;) i do dziś się wywiązuje ze swoich zadań.

Folia matowa

+ brak śladów po palcach

+ chroni przed zarysowaniem

- przy ostrym świetle ( słońce, światło ) traci na właściwości i przez co źle się czyta czy ogląda :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Ok. Ja na allegro kupiłem w końcu folię Gllaser Max matową.

z przesyłką jakieś 40 zł, w zamian otrzymałem 2 folie i ściereczkę (której nie polecam używać, jest kiepska i zostawia włókna). Folia jest dobrej jakości. Uzyskałem efekt na jaki liczyłem. Widoczność odcisków palców w porównaniu do ekranu bez folii to w moim odczuciu jakieś 25% Różnicy w czułości na dotyk nie ma żadnej. No i sam efekt matowego ekranu na jakim mi zależało też jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi