Skocz do zawartości
RedMorango

S5 - miga ekran przy niskiej jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Soft zawszę mogę wgrać, dla mnie to nie problem, i może faktycznie go wgram .. Rozumiem że nie przestawi się knox ? I skąd mogą pobrać takiego brandowego room'a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

W programie SamFirm wpisujesz model SM-G900F. W Region- PLS, zaznaczasz Auto i zaznaczasz Decrypt automatically.

Klikasz Check Update i po 15 minutach masz ROM.

Oczywiście powrót do brandowanego ROM-u jest taki sam jak debrandowanie. Po wgraniu full wipe.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ściągam już rom'a, ale na spokojnie sb jutro dopiero go wgram, bo jak widzę przy włączaniu PLUS'a to mam złe chęci wobec tego telefonu ..

Swoją drogą, myśląc czysto logicznie to serwis samsunga powinien nie przyjmować telefonów z bandrowanym rom'em (np właśnie PLS) a odsyłać osoby żeby oddali telefon na gwarancję do operatora i oni we własnym zakresie i za własne pieniądze powinni usterki usuwać .. A oni mają problem że ktoś oddaje im telefonem w czystym oficjalnym rom'em bo wcześniej był tam brandowany rom .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Tak właśnie działa rękojmia. Koszt wymiany telefonu ponosi sprzedawca. Gwarancja jest zawsze producenta i jest według producenta ustalana (termin, zakres itp.) Koszt naprawy z tytułu gwarancji ponosi producent.

Dlatego lepiej jest korzystać z ustawowych praw konsumenta (rękojmi) niż widzimisię producenta (gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dam im jeszcze szansę, bo może faktycznie było tak że problem gdy telefon był w serwisie nie występował - zaktualizowali telefon, żeby nie było ż czekałem 2 tygodnie bezczynnie. Teraz jednak dam im dowody, i jeżeli znowu mnie zleją (wgrają jakąś aktualizacje itp) to zrobię jak mówisz ..

Rozumiem że jak zmienię XEO na PLS to knox się nie przestawi ? Jeżeli ta wersja PLS będzie inna niż ta którą miałem wcześniej to mogę się do tego przyczepić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Zostanie Knox 0x0. Nie ważne jaka wersja PLS będzie. Przecież mogłeś zaktualizować soft do najnowszego.

Ja bym odniósł do Plusa z pisemnym wnioskiem o wyminę na nowy, wolny od wad, na podstawie rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale skoro powiedzmy serwis samsunga dwa razy nie odkrył by wady, to jak ja im mogę udowodnić że takowa istnieje ? Tym bardziej że tak jak mówię telefon ma swoje humory więc ciężko przewidzieć kiedy mu "odwali" ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Miejmy nadzieję, że będzie coraz gorzej i będzie to widoczne jak na filmie. Prawdopodobnie telefon musi trochę popracować, żeby parametry filtra L-C się bardziej rozjeżdżały. Przy odbieraniu musisz osobiście sprawdzić i nie odbierać, jak będzie migał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem że telefon właśnie sprawia problemy jeżeli trochę poleży - przykładowo zawsze po całej nocy leżenia problem występuje, o dziwo restart zawsze na trochę pomaga (dlatego martwi mnie fakt, że telefon jadąc do serwisu jest prawdopodobnie wyłączony, i zostaje włączony dopiero gdy trafia w ręce serwisanta, i przeważnie problem właśnie wtedy nie występuje ..) .. Telefon musi być włączony i musi trochę poleżeć (tak samo jak oddają mi telefon to jest wyłączony, więc bardzo małe prawdopodobieństwo że problem wystąpi po włączeniu ..) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi