Skocz do zawartości
Aliace

[LG Magna]Trzaski przy korzystaniu z telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Aliace

Witam :) Od kilku dni jestem posiadaczką telefonu LG Magna. Mam problem z lekkimi "trzaskami" w telefonie. Nie do końca potrafię określić co to jest. W komputerze słyszałam podobny dźwięk, tylko głośniejszy, z dysku. Po wymianie dysku na nowy dźwięk ustąpił. Jednak nie wiem jak to ma się do telefonów.

Trzask słychać mniej więcej jak się zaczyna jakąś nową czynnośc, np rozpoczęcie pisania smsa, uruchamianie aplikacji, wyszukiwanie czegoś w przeglądarce, itd.

Nie ma to związku z włączonymi dźwiękami, oszczędzaniem energii, podświetleniem itd. Nie potrafię określić czy trzask pochodzi z głośnika, czy z czegoś tam w środku.

Dodam, że co jakiś czas bawię się LG Fino, i takich dźwięków nie słychać.

Moje pytanie, do bardziej doświadczonych jest takie: czy powinnam oddać telefon do serwisu, czy to jest coś zupełnie normalnego czym mam się nie przejmować, czy może używać aż padnie i na gwarancji oddać do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jak najbardziej jest to wina konkretnego egzemplarza, telefon należy oddać na gwarancję, jednak upewnij się, czy to może nie jest winą niedopasowanej obudowy ( a i takie przypadki się zdarzały ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aliace

Kamil dziękuję za odpowiedź.

Proszę, podpowiedz mi jak mam się upewnić, czy to nie wina obudowy? Gdzie to sprawdzić?

Po kolejnych dniach stwierdzam, że zdecydowanie dźwięk nie wydobywa się z głośnika. Nawet zauważyłam, że jak zaczynam pisać smsa, jest ten trzask po pierwszej literce, i potem przestaję dotykać telefon to po jakimś czasie trzask znowu słychać mimo że nic nie robię. Gdy telefon jest w trybie czuwania, i żadna aplikacja nie działa, nic nie słychać.

Tak jak mówisz, odniosę telefon na gwarancję. Chciałam jednak po swojemu zrobić kilka pierwszych ładowań.

Proszę jeszcze o podpowiedź, co mam powiedzieć w serwisie, jak odpowiednio sformułować reklamację?

Jak powiem, że coś mi trzeszczy to mnie wyśmieją, że "baba się nie zna" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu, zobacz czy na pewno dobrze przylega obudowa. Ale patrząc na to, w jakich okolicznościach trzeszczy, to chyba nie jest wina obudowy.

Wszystko zależy od serwisu. Jedne szukają powodów, aby przyjąć a inni, aby odrzucić, tak już jest.

Powiedz im po prostu wszystko, co wiesz, i najlepiej jeszcze im zaprezentuj te trzaski.

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aliace

Z prezentacją będzie ciężko, bo jak zwykle chodzi jakieś radio/komputer albo jest hałas z ulicy, co zagłusza trzaski.

Ale jakoś sobie poradzę. Dziękuję za pomoc.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi