Skocz do zawartości
alfabet

Motorola Moto X Play potłuczony ekran, naprawa serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientowałem to się nie da wymienić samej szybki. Dzwoniłem też do mobidoktora i oferowali mi wymianę wyświetlacza z szybką za 430 zł. Z tego co ty tu piszesz to jest jakaś nowość i to pocieszająca. Jak naprawisz telefon daj znać jak działa i jaka wygąda po wymianie czy widać że było w nim grzebane i ogólny wygląd wizualny,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Cześć 

Szybkę w Moto X Play można wymienić jak i w większości innych telefonach np. Samsungach z wyświetlaczami typu Amoled. 

Niestety jest to dosyć trudny proces i wymaga odpowiedniego sprzętu (łatwo można uszkodzić wyświetlacz) jak i doświadczenia. Niektóre serwisy GSM właśnie z powodu braku takiego sprzętu proponują wymianę całego panelu czyli wyświetlacza oraz szybki. 

Spoiler

Na YT znalazłem również filmik jak w naszych motorolach właśnie wymienia się same szybki. Jeśli jest ktoś zainteresowany może sobie obejrzeć. 

Edytowane przez Warn_Girl
    Filmy umieszczamy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, po pęknięciu wyświetlacza w telefonie Moto X Play postanowiłem wymienić go na nowy. Wyświetlacz kupiłem z allegro od mobidoktor (zamiennik)

Wymieniłem go u znajomego w serwisie. I tu pojawia się problem... 

Po odblokowaniu telefonu zaczyna świrować, nic się nie da zrobić, trzeba użyć wielu palcy i nagle działa czasem nic to nie pomaga. Nie zawsze się tak dzieje...Sytuacja następuje przy odblokowywaniu... Później telefon działa normalnie, wczoraj korzystałem z Niego godzinę i wyświetlacz działał wzorowo, ale wystarczyło zablkowoac klawiszem odblokować i zaczynają się dziać cuda...

Czy to wina wyświetlacza ? Może softu? Jakiś sterownik brakujący?

Planuje odesłać wyświetlacz na gwarancje. Chyba, że znajdzie się osoba która wyjaśni ten problem 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.
    Zbił mi się wyświetlacz w moim Moto X Play w serwisie dwa razy wymieniali ale była jakaś wada fabryczna ponieważ sie przywieszał.
    Powiedzieli abym kupił sobie wyświetlacza na własną rękę a oni go wymienią i teraz moje pytanie,gdzie kupię oryginalny wyświetlacz do Moto X Play? Tylko oryginalny nie zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    absoul

Jeśli samodzielnie wymieniacie szybkę to lepiej nie ryzykować i brać wyświetlacz z lcd,oczywiscie takie z ramką, aby nic samemu nie kleić. Ja wymieniłem kupionym wyświetlaczem z aliexpress tylko że w moto x style. Co prawda zamiennik ale kosztował mnie coś 160-170 zł działa idealnie, za resztę kupiłem porządne etui i szkło 

Edytowane przez absoul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MojNick

Niestety, ale dziś i u mnie motka zaliczyła potężny upadek i trafiła w ziemię samym rogiem, także ekran się dość mocno w rogu pokruszył... O dziwi działa, ale się powoli sypie...

Miałem zmieniać niedługo telefon, ale jeszcze z motką pobędę kilka miesięcy gdyż spełnia ciągle moje wszystkie wymagania. I tutaj pytanie, czy ktoś poleci coś z Wrocławia gdzie można tanio wymienić ekran? 

Rozważam też wymianę samemu, na allegro są ekrany za ok 150 zł, wie ktoś coś o ich jakości? TO dokładnie to samo co mamy teraz czy coś gorszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 27.07.2017 o 22:07, yunivers napisał:

Witam.
    Zbił mi się wyświetlacz w moim Moto X Play w serwisie dwa razy wymieniali ale była jakaś wada fabryczna ponieważ sie przywieszał.
    Powiedzieli abym kupił sobie wyświetlacza na własną rękę a oni go wymienią i teraz moje pytanie,gdzie kupię oryginalny wyświetlacz do Moto X Play? Tylko oryginalny nie zamiennik.

Napisz do Motoroli ( strona producenta > wsparcie > wypełnij formularz ) lub zadzwoń to cię przekierują na serwis. Poszukaj również na allegro z uszkodzonymi płytami głównymi jako dawca części , będzie trochę taniej. Ostatnio jak zamawiałem dla klienta to cena za ekran była chyba 349 zł brutto. Może już coś zeszli ze względu na wiek telefonu ale różnie to bywa.

Edytowane przez Hello_Moto
    Dodałem cytat, aby było czytelne, do którego posta odpowiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi