Skocz do zawartości
VwB

Ekran stał się ciemny, po przegrzaniu w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

VwB

Witam serdecznie!

Mam problem z moim HTC One M7. Przedwczoraj jak co dzień rano uaktywnił się budzik, obudziłem się, wziąłem telefon do ręki spod poduszki i poczułem, że jest on bardzo nagrzany z tyłu. Dodatkowym problemem było to, że na ekranie nie było widać nic oprócz czerni.

Dotyk działał, więc na oślep udało mi się nachalny budzik wyłączyć. W jasnym świetle zobaczyłem, że wyświetlacz nie jest do końca popsuty i przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, widać bardzo niewyraźnie białe ramki, które przesuwają się normalnie pod wpływem dotyku. Z delikatnych i ledwo widocznych konturów odczytałem, że był jakiś "raport błędów" jednak odczytanie drobnego tekstu poniżej bez mikroskopu i lampy halogenowej graniczyłoby z cudem.

Z przyzwyczajenia zabrałem telefon do pracy i tak nic się nie zmieniło do dzisiaj. Odruchowo chwytam za telefon, naciskam górny przycisk i nagle SZOK. Wszystko działa tak jak powinno. Jasny ekran, normalny kontrast. Sytuacja ta trwałą może z 20 minut. Problem wrócił znowu, ekran stał się czarny ale nie martwy. Po godzinie 15 znowu się odczarował na kilka chwil, by potem znowu poczernieć. Czy ktoś z was wie co może być nie tak z moim telefonem? Czy ewentualna naprawa nie będzie warta więcej niż sam telefon? czy mam go wyrzuć po prostu do śmieci?

EDIT: Wykorzystując chwilę przebudzenia telefonu, zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych. Teraz już jest z nim stabilniej, nie przyciemniał od jakiś 2 godzin. Niestety zauważyłem, że nie działa akcelerometr.

Edytowane przez VwB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chowanie telefonu pod poduszkę delikatnie mówiąc nie jest najlepszym pomysłem. Szczególnie jeśli jest ładowany, zgaduję że feralnej nocy był. Masz gwarancję to z niej skorzystaj, nie masz - będzie problem. One jest trudny i drogi w naprawie.

Najwyraźniej padło ci podświetlenie wyświetlacza, ciężko powiedzieć czy padł sam ekran czy np taśma się nadtopiła/przepaliła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi