Skocz do zawartości
patrykkk018

Telefon nie rejestruje się w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz kolejny proszę o pomoc.

Wszedłem dzisiaj w posiadanie Galaxy S5 (G900F) wszystko ładnie śmiga, ale jest problem z siecią,a dokładniej widnieje komunikat "Brak sieci Wybrana sieć (T-Mobilie.pl)* jest niedostępna". Próbowałem też z kartami Plusa i Play niestety skutek ten sam. Telefon pochodzi z polskiej dystrybucji T-Mobile. Próbowałem zmieniać ustawienia trybu pracy sieci od GSM do LTE/WCDMA/GSM, roamingiem danych oraz ręcznym lub automatycznym wybieraniem preferowanej sieci, przywracałem też ustawienia fabryczne. W załączniku mam dane z karty T-Mobile z aplikacji GSM Signal Monitoring. Da się coś zrobić aby można było z niego dzwonić?

* Zmienne zależnie od stosowanej karty sim

Tak myśle czy aby nie ma zablokowanego IMEI, da się to jakoś sprawdzić?

post-292677-0-72560700-1444425078_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego wiecej szczegółów.

Pierwsze najwazniejsze pytanie w jaki sposób wszedłeś w posiadanie tego telefonu( kupiłeś, znalazłeś)

Jesli kupiłeś to masz do niego papiery?

Bo mi się coś wydaje że wszedłeś w posiadanie tego telefonu w sposób nielegalny.

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kupiłem go na allegro. Właściciel twierdził,że się przeprowadził i przez to ma przy sobie tylko ładowarkę, a po powrocie do domu rodzinnego dośle mi resztę. Przed zakupem podał mi imei w celu sprawdzenia. Kiedy okazało się, że nie działa jak należy zgodził się na zwrot, ale poprostu chcę sprawdzić czy da się to naprawić bez zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno97

Prawdopodobnie nie, bo telefon wygląda na kradziony z blokadą IMEI. Nic z tym nie zrobisz, po prostu zwróć telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnoszę podobne wrażenie, dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nie ma takiej mozliwosci aby nie działał w żadnej sieci bez zablokowania imei.

To tyle w temacie, oddaj go i po kłopocie.

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie byłem sprawdzić telefon na Policji. Na chwilę obecną telefon nie jest nigdzie zajerestrowany wiec powinien działać. Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wkładasz kartę sim i włączasz telefon nie wyskakuje ci prośba o podanie kodu blokady karty Sim sieci bo może masz po prostu sim locka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wkładasz kartę sim i włączasz telefon nie wyskakuje ci prośba o podanie kodu blokady karty Sim sieci bo może masz po prostu sim locka.

Nie, na karcie z Plusa wpisuje jedynie swój PIN do karty. Inne karty mam bez PINu. Poza tym ponoć T-Mobile nie zakłada simlocka  

Odkryłem jeszcze, że po włączeniu transmisji danych na karcie T-mobile można przeglądać internet, a przy próbie wysłania smsa lub połączenia nadal komunikat " nie zarejestrowano w sieci" 

Połączony post:

Wrzucenie czystego romu i full wipe, też nic nie dało... Zostaje chyba tylko serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon, wrócił z serwisu. Diagnoza - IMEI zablokowany przez operatora, a telefon sprawny w 100%. Z T-mobile niestety nic nie zdziałałem, bo informacji na temat blokady mogą udzielić tylko ich abonentowi.  :wallbash:

Zastanawia mnie najwięcej dlaczego go zablokowali skoro nie jest zgłoszony jako kradziony/zagubiony? Pewnie nic więcej nie da się zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi