Skocz do zawartości
tool

LG G3 - Paski na ekranie (poziome i pionowe)

Rekomendowane odpowiedzi

raFiix

@@nkstyle

Jak pisali w pierwszych komentarzach to siatka dotyku, naklej sobie szklo hartowane u mnie nie widać jej tak bardzo, pod dużym kątem i mocnym swietle można się dopatrzeć.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie jest to siatka dotyku. Te paski (przynajmniej w moim byłym G3) były znacznie bardziej zagęszczone niż siatka, którą można było zobaczyć czy wyłączonym ekranie pod światło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tool

To na 100% nie jest siatka dotyku. Sietke dotyku widac przy wylaczonym ekranie pod swiatlo. To wyglada jak uszkodzenie ukranu - dziwne paski które "migoczą" przy przekrecaniu telefonu na boki.

Sprawdzalem z telefonem wyprodukowanym rok temu. Moj ekran jest bardziej "żółty" i z tymi nieszczęsnymi paskami.

Wyśle go na naprawę gwarancyjną za 2 tygodnie kiedy będę miał więcej czasu i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raFiix

@@tool

Nie uderzyłes mocniej telefonem o coś? Ja po solidnym walnieciu o asfalt gdy spadlem z rowera telefon mial mgle na ekranie i ukruszony lcd. Mozliwe ze tasma tez moze byc uszkodzona. Ja zamowil bym nowy przedni panel i wymienil sam bo trudne to nie jest. I wyjdzie taniej.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie objawy są zaraz po wyjęciu z pudełka. I po co zamawiać nowy ekran, wymieniać samemu i tracić gwarancję skoro telefon jest nowy? Jest to wada i LG powinno się tym zająć w ramach gwarancji.

Edytowane przez maslanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dokładnie, siatka to całkiem inna sprawa, ją też widać ale nie tak.

Paski są pionowe najbardziej widoczne na kolorze zielonym przy przekręcaniu telefonem na boki.

Sklep w którym kupowałem chciał mi wymienić od ręki, ale otworzyliśmy na miejscu 3 egzemplarze i po włączeniu identyczna sytuacja.  

Czekam na rozwój sytuacji, jak ktoś wyśle do serwisu.

Edytowane przez nkstyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up wysyłałem niecały miesiąc temu do Mławy, nie widzieli problemu. Ponoć w Warszawie mogą to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kriter

Troche się zawiesiłem ale w końcu wracam do tematu. Telefon wysłałem do Mławy bo tylko taka opcja jest dostępna i dostałem odpowiedź że to jest normalne i wszystkie G3 tak mają. W sumie już się z tego wyleczyłem i nie zwracam uwagi na te paski. Ale pojawił się problem z rezonansem tylnych przycisków odbijającym się w głośnik podczas rozmowy... wiec pewnie znowu moje G3 będzie zwiedzać polske. Ale najlepsza jest i tak zaślepka laserowego autofokusa która się rysuje od samego patrzenia na nią.

Edytowane przez Kriter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Zaslepka lasera i lampy to poliweglan i niestety rysuje sie nawet od twardej szmatki... Jaki rezonans klawiszy? A co one to pudlo rezonansowe?

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz mieć uszkodzony głośnik, miałem kiedyś podobną sytuację w starej nokii i przerwana była membrana w głośniku.

Z tym ekranem to trochę niepoważne, bo wada jest bardzo widoczna przecież. A co do osłony AF - zgadzam się, wystarczy krzywo popatrzeć i już łapie rysy. Niestety w G4 wcale tego nie poprawili.

Wysłane z mojego LG G4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi