Skocz do zawartości
tool

LG G3 - Paski na ekranie (poziome i pionowe)

Rekomendowane odpowiedzi

marcinb24

Mi sie wydaje ze to co widzimy to odbicie siatki pikseli przez rozdzielczosc 2k w warstwach ekranu, bo te pasy podczas pochylania plywaja na powierzchni zamiast stac w jednym miejscu, czyli to swiatlo musi zalamywac sie i odbijac w warstwach ekranu - LCD/klej/warstwa dotykowa/klej/szklo gorilla. To calkiem logiczne np. Przy kiepskim lustrze widziny dwa odbicia wlasciwe i slabsze powtorne od warstwy szkla a w telefonie mamy ich trzy i jak sie naloza to powstaja pasmowania.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tool

No coż, dla mnie to jest wada i dziwi mnie stanowisko serwisu LG. We flagowcu za calkiem niemale pieniądze nie spodziewalem się takich problemów. Generalnie z telefonu jestem bardzo zadowolony. Przyzwyczailem sie do tych pasów chociaż jak o nich pomyśle to nadal mnie denerwują - kwestia charakteru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kriter

@@marcinb24 chodzi o to że podczas rozmowów zaczynających się od 3/4 skali głośności, tylne przyciski zaczynają się poruszać zniekształcając głos w słuchawce. Jak położe na nich palec wskazujący problem momentalnie znika.

Edytowane przez Kriter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, odkopię trochę temat. Mam nowe g3 od kilku dni. Juz na samym poczatku jak tylko wyjąłem telefon z pudełka zobaczylem pionowie i w mniejszym stopniu poziome pasy, mieniące się przy poruszaniu telefonem na boki. Pasy najlepiej widać bialym oraz jaskrawo zielonym tle. Wczoraj porownalem mój egzemplarz z kolegi ktory wziął telefon w play w abonamencie. Rezultat byl taki, że u niego pasy byly niewidoczne przy patrzeniu z odleglosci kilkunastu cm. W dodatku jego ekran świecił jaśniej a biel była po prostu biała - u mnie biel była bardziej kremowa, wpadająca w żółty.

Czy ktos wysylal telefon z takimi objawami na gwarancję? Jak na to patrzy serwis? Co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tool

@up

Obawiam sie ze nic, widocznie nowa seria tak ma.

Ja sie przyzwyczailem, telefon dziala normalnie.

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

U mnie takie pasy nie występują sprawdzałem swojego z wystawowym i na nim były takie pasy ale mało widoczne tak że chyba by mi to nawet nie przeszkadazło jak bym takie coś miał albo bym nawet tego nie zauważył  gdy bym o tym  nie wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio oddałem do serwisu telefon z racji pęknięcia przy mikro, przed wymianą żadnych pasków nie miałem, po wymianie już niestety mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hebann

@up

Czyli takie wyświetlacze mają. Ja kupiłem z orange produkcja 30.10.2015 i na białym i jasnym zielonym widać takie pionowe ukośne paski jak się dobrze przyjrzy.

Edytowane przez Araa01
    Nie cytuje posta zamieszczonego wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paTr97

Witam, 

Po ponad 3-letniej ekspolatacji lg-g3 d855 (w międzyczasie wymienieniu baterii i płyty głównej w autoryzowanym serwisie) pojawiły się poziome i pionowe paski na wyświetlaczu. Ich kolor, grubość i zlokalizowanie zależy od wyświetlanego obrazu. Zauważyłem, że kilka pierwszych takich incydentów odwracało lekkie przyciśniecie ekranu tuż po lewej stronie od loga lg. Teraz natomiast defekt ten nie znika z ekranu i przejawia się jeszcze większą gamą pasków, ich długości i kolorów. Sugeruję, że może to być wadliwie podłączenie wyświetlacza do płyty głównej, lub po prostu nieuniknionie zbliżająca się śmierć wyświetlacza :megusta:.

Jaka według was jest diagnoza? I ile w przybliżeniu mogła by kosztować naprawa. 

Wielkie dzięki!:cfa:

Spoiler

kFwjgnXj2ps.jpg

Edytowane przez Camulos
    dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, problem pojawia się od jakiegoś czasu, ekran jest pęknięty, Ale zanim pękł to też się tak robiło. Dodam że jak ekran się świeci i nic się na nim nie robi to nie pojawiają się te paski.

Spoiler

Video :

Spoiler

aa914bea04a3a4ca7f2eefeb1b3c67f3.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dszymek
    Grafike i video umieszczamy w spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi