Skocz do zawartości
chomik_m

Sony M5 - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

#Pedro

Odejmij wartość tego smartwatcha ~ 300-400 zł i już masz 1500-1600. Bo w to, że on jest za darmo to nigdy nie uwierzę, a conajwyżej wliczony w cenę.

Na allegro będzie do wyrwania podejrzewam jeszcze taniej, bo tego rodzaju sklepy zawsze mają drożej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez #Pedro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Wiadomo, że mają na niego sporą marżę. W normalnej sprzedaży już bez smartwatcha, cena urzyma się na dotychczasowym poziomie, a do tych 1500zł spadnie dopiero po kilku miesiącach. Na allegro są importy bez gwarancji albo używki, M5 nie ma u operatorów więc póki co nie będzie urządzeń z przedłużenia umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Ale, czy poza pamięcią, jest jakiś plus w stosunku do M4? Wg mnie nie.

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@ch3mn3y

Skoro twierdzisz, że różnica pomiędzy M5 a M4 Aqua to tylko pamięć to znaczy że nie masz pojęcia o telefonach albo nie widziałeś porównania. M5 od M4 Aqua wspiera więcej częstotliwości, ma więcej ramu, ekran ma większą rozdzielczość, obie kamery są sporo lepsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Znam się na tyle, że wiem, że zajęcie więcej niż 1GB RAMu oznacza, że ma się syf na telefonie, więc więcej niż 2 to już przesada.
    No i w sumie ilość RAMu =/= wydajność.

Aparat do dodatek, więc nie wlicza się w wydajność telefonu.

Rozdzielczość obniża wydajność, bo wymaga więcej od GPU.

No może pomyliłem się co do procesora (Google przerzucało mnie na opis starszego modelu :/)

No ale tu też dodam swoje 3 grosze i powiem, że moje wszystkie urządzenia mają wyłączony 3 i kolejny rdzeń*, bo one prawie nigdy nie pracują! Nie ma (prawie) aplikacji i niewiele jest gier, które korzystają z 2 rdzeni, a co dopiero 4, 8 lub 10!

Więc one sobie są i zużywają baterię, bo użytkownik kupi, bo widzi, że jest dórzo rdzeniuf!!! Wiencej terbajtuf i fogule aparat z gigapikselami!

*Poza Motorolą, bo nie mam czasu na odblokowanie boota - Sesja, ale po niej... :D.

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Dlaczego syf? Messenger, odtwarzacz muzyki, nawigacja, parę zakładek przeglądarki czy apka aparatu niech sobie będa w pamięci, a wraz z systemem zajmą ponad 1GB. RAM w Androidzie jest po to żeby być zajętym, aplikacje w tle mogą działać, ich przywracanie jest szybkie i płynne, bez przeładowywania. Po to jest RAM. Więsza rozdzielczość to więsze zużycie RAMu, ale też znacznie lepsza ostrość obrazu wyswietlanego na ekranie.

Pomyliłeś się co do procesora, Mediatek Helio X10 jest znacznie mocniejszy niż Snapdragon 615. A co do używania rdzeni przez aplikacje to już od kilku lat nie jest prawdą, że te zużywają niewiele zasobów. Android potrafi rozdzielać zadania na wiele rdzeni i jeśli procek ma ich więcej to również one są w użyciu np. Chrome bardzo chętnie korzysta ze wszystkch 8 (jeśli są dostępne).

Aparat nie wlicza się do wydajności, ale jest bardzo ważnym elementem telefonu, a M5 robi dużo lepsze zdjęcia niż M4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na XperiFirm już jest brand dla TM i Orange wiec fon będzie lada moment u tych operatorów, mam M4 ale chętnie bym zmienił na tego fona jedynie dla zdjęć chodź w dzień M4 nie robi złych fotek, tylko szkoda ze nie ma LTE-Advanted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon dostępny jest w ofercie T Mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Up

Jest od dobrych 2 tygodni ale w niższych taryfach na razie drogi bo dać 600 zł :(........

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

Jak myślicie czy za okolo rok oddając m2 do serwisu dadzą ten telefon w zamian? :)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi