Skocz do zawartości
chomik_m

Sony M5 - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś nie wiedział to wczoraj pojawiła się recenzja Mobzilli:

Edytowane przez Mikel25
    Obrazy i filmy umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wczoraj dostępna w playu. Teraz czekać tylko na koniec umowy

Wysłane z Moto G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Część M5-ek jest wadliwa - gdy odstawi się telefon na jakieś 10-15 min ekran nie "budzi się". Po prostu nie da się go odblokować. Pomaga albo podłączenie do ładowarki albo reset telefonu. Problem opisany tutaj (aż 46 podstron na ten temat): http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M5/M5-suddenly-shuts-off-every-10-minuts/td-p/1037964

Opis rozwiązania problemu (wysłanie do serwisu żeby wymienili baterię która jest niekompatybilna) na stronie 46

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    afyow

Przesiadłem się na M5 z M2 i mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a nawet soft wygląda identycznie, to po paru dniach czuję dużą różnicę. Aparatu nie ma co porównywać, bo M2 po update do 5.1 zdjęcia robiła tragiczne a tutaj jak dla mnie wszystko jest idealnie, jednak uprzedzam, iż fotografem jestem niedzielnym i nie wymagam wiele. 3 GB RAM również czuć od razu, na mojej M2 multitasking praktycznie nie istniał a tutaj mogę odpalić wiele aplikacji i nie są one zabijane od razu jak w przypadku dwójki, tylko wtedy, kiedy o to poproszę ;) Żadnych zamuleń nie uświadczyłem, dla testu pobrałem NFS No Limits i chodzi bez najmniejszych zacięć. Bateria na plus, przy dość intensywnym użytkowaniu (internet, muzyka, YouTube, pół godziny rozmowy) trzyma około dwóch dni. Sam telefon sprawia wrażenie dużo solidniejszego, wszystko jest dobrze połączone. Na minus pamięć wewnętrzna - z 16 GB dostępne jest tylko 9 więc bez karty pamięci się nie obejdzie. Ekran bardzo dobry, jednak bez dodatkowych ustawień graficznych kolory są zbyt blade, natomiast z Bravia mobile engine wydają mi się zbyt przesycone. Co mnie ucieszyło, to bardzo dobry dźwięk w słuchawkach, dołączone do zestawu to standardowe słuchawki sony, ale czuć dużo lepsze brzmienie i basy, natomiast dalej brakuje mi jeszcze 1-2 kresek głośności. Ogólnie telefon oceniam bardzo dobrze, polecam :) w razie pytań - śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

@@afyow A jak wygląda wyświetlacz w porównaniu z M2? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    afyow

@@carmel 1080p do 540p robi dużą różnicę, obraz jest czysty i nie da się dostrzec pikseli gołym okiem, do tego dużo większe maksymalne podświetlenie, a kolory wyglądają żywo, nie tak jakby nałożono na nie szarą folię. Porównywałem go też z Z1, wypada podobnie.

Co do tematu, zauważyłem błąd softu, czasem po uruchomieniu YouTube bądź Spotify zdarza mi się, że gdy wracam do głównego pulpitu i chcę wyciszyć bądź podgłośnić dźwięk, system nadal zmienia głośność multimediów, a po zmianie opcji nie da się wytłumić telefonu całkowicie, maksymalnie do wibracji. Zamknięcie aplikacji pomaga, ale tak czy siak mam nadzieję, że to naprawią w najbliższej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dakry

Hejka,

wacham się właśnie między Sony Xperia M5, a Z3 i Z3+. Wszystkie są w porównywalnych cenach na allegro. Niby najlepszą konfigurację ma Z3+, potem M5 i na końcu Z3. Ale Z3+ ma problemy z przegrzewaniem się (chociaż nie miałem telefonu w ręce, nie wiem jak to wygląda na obecną chwilę, czy problem został rozwiązany czy nie), M5 nie wiadomo jak będzie z wsparciem (w końcu to nie flagowy model), no i Z3, najstarszy model, ale bogate wsparcie społeczności, no i chyba już ostatnia aktualizacja producenta jeśli chodzi o wersję Androida. Ideałem była by Z5, ale nie mam tyle kasy:((. Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście wziął bym Z3+ najlepsza 32 gb pamięci ,lepszy procek , fotki też lepsze chodź czytałem ze M5 tez robi niezłe na 99 % Z3+ dostanie andka N a M5 niewidomo wiec nie zastanawiał bym się długo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@owsiaklg

Ani o Z3+ ani o M5  nie wiadomo 

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wms26

Czy ktoś ma już jakieś przecieki kiedy android 6 zagości w M5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi