Skocz do zawartości
ADR8000

info W-support, serwis, gwarancja - opinie, dyskusja. Temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ta dolna zaślepka chodzi tak ciężko że jakbym zobaczył tam wodę to nawet bym się nie zastanawiał czy tamtędy się dostała woda bo sam mam problem z jej otwarciem i paznokciem rady nie daję :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bluur

Ciesz się, że masz sprawny telefon :(

Ja jestem po trzech iphonach 6 gdzie każdy był na gwarancji aż sprzedałem go w cholere i teraz problemy mam z xperią..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dancer

@@kazek76, a może ten konkretny model z filmiku był feralny? Widać ewidentnie, że po wytarciu telefonu ręcznikiem i otwarciu zaślepek wycieka woda z portów. Przerażający widok... Tylko pytanie czy takie "czary" dzieją się w każdym przypadku, czy może ten model był nieszczelny, a technicy przy teście szczelności dali ciała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Dancer, ja nie twierdzę, że to każdy model Xperia tak się zachowuje w wodzie, przecież większość swoje telefony zanurzy i dalej działają. Ten filmik został nagrany zaraz po tym, jak odzyskałem telefon, czyli była to jego druga wizyta w wodzie. Z tego co zauważyłem woda dostaje się przez port na dwa sposoby, być może to aż tak dobrze nie jest widoczne (film kręcił mój syn, w sumie właściciel :) ) dlatego opiszę. Bardzo dziwnie zachowuje się ekran, jest niebywale "miękki" i każde dotknięcie, nawet delikatny nacisk, powoduje największe wdarcie się wody. Drugi mankament objawia się wtedy, gdy telefon portami jest "do góry" i porusza się nim (na filmiku robię się fale i trudno zobaczyć te bąbelki z portów, ale trochę widać)

Niektórzy twierdzą, że porty są wyrobione, ale ten telefon miał kilkanaście dni, a do tego dokupiłem (za ok. 30zł) ładowarkę magnetyczną, żeby nie otwierać ich, bo domyśliłem się, że takie rzeczy się wyrabiają. Mam nadzieję wpłynąć na Sony, aby dokładniej przeanalizowali takie przypadki i nie uchylali się od odpowiedzialności, zwłaszcza że trochę poskakałem po necie i nie jest to jakaś lawina telefonów, które mogliby naprawić. Najgorszy jest support sonymobile, to ich ignorancja i tak bezczelne olewanie, skłoniły mnie do działania. Osobiście w całym swoim 40 letnim życiu, nie spotkałem się z supportem (tak duża korporacja) w którym trzeba paść na kolana, aby po kilku miesiącach odpowiedzieli, a do tego nie odnosząc się do ANI JEDNEGO argumentu, które poruszyłem. 5 września tam znów napisałem, a do tego piszę coraz to wyżej do władz Sony (o dziwo, odpisują w ok. 2 dni, ale odbijają piłeczkę wyżej) jak będzie potrzeba i do Japonii przez translatora napiszę ;)  Na razie uruchomiłem profil https://www.facebook.com/nabiciprzezsony  i stronę nabiciprzezsony.pl

Mam nadzieję, że inni także się pozgłaszają i wpłyniemy na działania tej firmy :)

Edytowane przez kazek76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0

Polecam przeczytać:

http://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterproof/

Remember not to use the device underwater” and “The IP rating of your device was achieved in laboratory conditions in standby mode, so you should not use the device underwater, such as taking pictures.

moim zdaniem do kąpieli służyć może go-pro a nie wszystkomający telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak, tylko ze sony zmieniło swoje stanowisko dot. wodoszczelności w ostatnich dniach

http://www.xperiablog.net/2015/09/10/sony-changes-stance-on-waterproof-phones-do-not-use-underwater/

a wcześniej sami reklamowali wszystkie swoje modele wodoszczelne jako sprzęt podwodny:), kto nie widział tych reklam, o których piszą w powyższym artykule - zabawa w basenie itp.

ale zgadzam się, kąpiel z telefonem to sport dla odważnych, jednemu sie uda, drugiemu nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, teraz to i ja to wiem, że to nie jest sprzęt do wody i jak widać Sony także... zauważyłem już kilka dni temu, że nie ma informacji na temat zdjęć podwodnych - jakie były, kiedy kupowałem ten model maj/czerwiec br.

Ja mam jednak światełko w tunelu. Dostałem dzisiaj wiadomość, abym jeszcze raz odesłał telefon do w-support celem ponownego przyjrzenia się telefonowi  (pewnie przebiłem się wyżej w Sony, aby zbadali moje argumenty) jestem więc dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0

co innego jest testowac telefon w wodzie demineralizowanej lub destylowanej a co innego w basenowej z chlorem....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi