Skocz do zawartości
Porcky

GPS nie łapie fixa

Rekomendowane odpowiedzi

Porcky

Witam
    Od jakiegoś czasu (najprawdopodobniej od wymiany szkła na wyświetlaczu) moja s4 nie łapie fixa, działa wyłącznie na AGPS. Próbowałem już wielu aplikacji dostępnych w sklepie, na żadnej z nich GPS nie chciał złapać fixa. Telefon odkładałem na ponad 30 min na zewnątrz. Factory reset jak i wgranie nowego softu ( ablel 4.5 ) nic nie dało. Czy wgranie nowego oprogramowania modemu może przynieść jakieś skutki, czy po prostu muszę założyć, że moduł gps został uszkodzony podczas wymiany szkła? 

Rozkręcałem dziś telefon, więc mam pewność, że wszystkie taśmy wewnątrz są odpowiednio podpięte. Jakieś rady, jakie próby mogę podjąć w celu naprawy GPS? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Porcky

Zacznij od sprawdzenia i wyczyszczenia spirytusem anteny GPS na tylnej klapce (obrazek 2). Później sprawdź styki mosiężne na płycie głównej (ANT200 na obrazku 1). Na pierwszym obrazku masz też zaznaczone elementy odpowiedzialne za GPS i punkty pomiarowe.

post-69365-0-83864700-1444587091_thumb.jpg

post-69365-0-15148500-1444587125_thumb.jpg

Edytowane przez Gregs
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Porcky

Nic z tego, telefon po 30 min nadal nie łapie żadnego fixa, jakieś inne rady? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Porcky

A wgrywałeś mu ponownie ROM?

Może być nawet ten sam, który jest w telefonie, tylko przed wgraniem i po wgraniu z poziomu Recovery zrób wipe data/factory reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Porcky

Tak wgranie na czysto nowego romu było jedną z pierwszych rzeczy którą zrobiłem.

Jest może jakiś kod testowy do gps?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem z tym ze telefon nie byl rozbierany Raz złapie a za chwile straci sygnał Telefon byl flashowany teraz wgrany rom HCT i tez nic Programy ze sklepu raz złapią raz nie W czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    F25

Mam podobny problem, tylko że u mnie gps przestał łapać fixa po downgrade do 4.4.2, i odnoszę wrażenie że czegoś nie dogralem poprostu, bo na lp cm działał a przed flashem na lp również. Po sprawdzałem kodami serwisowymi jakie mam wersję oprogramowania i pokazuje się coś takiego jak myślicie może być to winna innego csc?

EDIT: zmieniłem csc i gps działa okazało się że miałem malezyjskie.

Wysłane z mojego GT-I9505

post-118739-1445243927,8892_thumb.jpg

Edytowane przez F25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po upadku łapał tylko na dworze. Odkrecilem i dokrecilem śrubki i działa wyśmienicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi