Skocz do zawartości
GiacomoIT

Meizu Mx5 lub.. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :) 

Pod koniec października/początek listopada będę przymierzał się do kupna nowego telefonu. Obecnie używam już prawie 2 lata SGS III. Przyszedł czas na coś nowszego :)

I tu rodzą się moje pytania. Mianowicie - na początku myślałem nad Note'm 4/SGS 6/Nexus 6P (o ile by wszedł do tego czasu). Jednakże po dłuższym zastanowieniu się pomyślałem, że chyba nie muszę mieć telefonu z najwyższej półki i wydawać na niego aż tylu pieniędzy (2.200zł +) .. 

Wracając do tematu.. 

Obecnie wpadł mi w oko Meizu Mx5. Sądzę, że jest to dosyć dobry stosunek ceny do jakości.

Myślałem nad wersją 64GB, ale niestety takiej w Polsce nie sposób znaleźć.    

Ostatecznie podejrzewam, że wersja 32 też mogła by wystarczyć, a taką już można znaleźć na allegro.  

Tu jest moja główna prośba, bo nie wiem zbytnio na co zwrócić uwagę na takich aukcjach, żeby nie utopić pieniędzy..

Czy telefony z tych aukcji są godne uwagi? (Jeśli tak, to które konkretnie z nich i dlaczego)

Ogólnie możecie napisać o tym telefonie więcej, jeśli taki macie, bądź wiecie coś więcej na jego temat (wsparcie/gwarancja/j.polski.. )

I ostatnia rzecz - ja raczej jestem otwarty na propozycje, więc z chęcią poczytam, co moglibyście mi polecić ew. zamiast w/w smartphone'a do ~ 1500 zł. (ok. 5.2-6 cali, dobry aparat, czytnik l.papilarnych, mocny procesor) O design'ie nie wspominam, bo to rzecz subiektywna i tak czy siak sam zdecyduję, czy jakiś telefon mi się wizualnie podoba czy też nie. 

Dziękuję z góry za pomoc. 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez GiacomoIT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homman

xiaomi redmi note 2

32GB prime koło 1000pln na allegro w pl.

Nie ma czytnika

Proc ten sam.

in - plasik

in + miui

One plus one

Note 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    galakty

xon24 to zaufany sprzedawca, ale licz się z możliwością zapłacenia VATu.

Redmi Note 2 zamówiłem ostatnio za 900zł ze szkłem i przesyłką .. Wersja Prime...

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homman

Z Polski?Raczej nie.

A gość pyta o ceny na allegro.

Cena to od 175$ z Chin.

Myślałem o cenach z wysyłką z Polski. A prime chyba poniżej 1200 nie kupi.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xon24 to zaufany sprzedawca, ale licz się z możliwością zapłacenia VATu.

Redmi Note 2 zamówiłem ostatnio za 900zł ze szkłem i przesyłką .. Wersja Prime...

O jakich kwotach mówimy? I czy jest to regułą, czy to element losowy?

A co do Xiaomi - szkoda braku czytnika, bo parametry są całkiem znośne, a design.. cudny :)

Czekam na dalsze wypowiedzi :)

Edytowane przez GiacomoIT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homman

Człowieku.

Kupujesz na allegro tak? A nie z chin. Rozumie że przez to że chcesz fakturę vat. Albo bo jesteś łosiem i chcesz dać zarobić pośrednikowi.

Mówimy o kwotach 136$ była promo na jd za 16GB redmi note 2. Najbliższe 2 dni masz 32GB na everbuing za niecałe 175$ dla subskrybentów.

Vat (cło) = 23% ceny. Czyli 175$ + 23% + jakieś tam groszowe sprawy w stylu 10 15pln za odprawę celną i przesłanie do ciebie. Chyba nawet 9,5 ostatnio płaciłem. Nie ważne czy kupisz na allegro przez pośrednika czy z chin.

Cena za meizu to ok350$ 32GB + vat ewentualny

Więc jeśli kupujesz w polsce to tylko u kogoś kto ma telefony w Polsce.

Z xiaomi najlepszy będzie akcesories4u czy jakoś tak. Nie wiem po ile ma. Jak ktoś wysyła telefony z polski to już nie dopłacisz nic. Jak zamawiasz z chin to raz dostaniesz cło raz nie. Jak dostaniesz wyjdzie ci tyle prawie co u kogoś z pl. Z meizu ci nie podpowiem który sprzedawca bo się nie interesuję. 

Jeśli już musisz mieć flagowca brałbym albo xiaomi note pro albo mi 4c albo note 4 albo jw OP1 OP2.

I zdaj sobie sprawę że patrzysz na telefony za 1500pln a nie za 1000 - redmi note 2. (175$ *3,75$ + 23% = 807pln na promo bez pośredników).

Najtaniej z polski meizu mx5 kosztuje 1600pln. Jeśli cię łapnie celny po zakupie za 1300 które podałeś i dojdzie ci VAT wyjdzie ci ok 350$ *3,75 *23% = 300pln dopłaty

Zadaj sobie po prostu pytania:

Czy mogę czekać na telefon 30 dni z chin (jak kupisz te aukcje co podałeś też ci tyle zejdzie)

Czy chcę na szybko zamawiam z polski lub z chin DHLem.

Czy chce być łosiem i kupić u pośrednika czy poczytam kilka dni jak kupować w chinach itd.

Czy chce wydać < 1000pln i z czegoś zrezygnować - redmi note 2

Czy chce flagowca w dobrej cenie mi4c mi note pro

Czy nie potrafię się przestaić na MIUI > mx5

Czy muszę mieć top foty > mi4c note pro lub mx5 a nie redmi

I potem sobie porównaj wydanie 1,5k pln > a ok 1k pln. I wybierz.

Za 1200 masz nówkę OP1 z UK w 5 dni + gratisy. To też dobry wybór. O ile promocja jeszcze aktywna. Bo nie wiem dawno nie patrzyłem. (brak dual sim)

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę tu, bo się na tym nie znam, więc nie musisz się tak napinać - wystarczy łopatologicznie wyjaśnić :)

Z tych 3 linków tylko jedna osoba ma dostawę z Polski. Około 200 więcej niż te spoza. Który zatem lepiej wziąć? z dostawą z Polski (+200zł) czy nie?

PS: Jestem w zasadzie zielony, więc nie wybacz głupie pytania :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    galakty

Spokojniej, bo żyłka pęknie.

XON24 nie ma dostawy z Polski, zobacz sobie na aukcje.. Więc MOŻE zapłacić VAT na granicy.

Co do autora. Ja zamówiłem z ibuygo.. Wersja Prime była w promocji, dostałem kupon za rejestrację. Masz tam za 5% ubezpieczenie od podatku w razie co.

Nie bierz od niego z Polski, nei dość że drożej to z gwarancją nie wiadomo jak będzie. Zobacz na ibuygo w jakich cenach teraz są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homman

Tak jak ci wyżej napisali vat może tak może nie. Zależy od szczęścia.

Przy tak drogim i dużym tel prawdopodobieństwo vatu jest duże.

Vat od meizu= jw 300 350pln.

I z chin będziesz czekał ok 20 dni roboczych.

Z pl masz za 2 dni.

Więc tu bym się nie zastanawiał i brał z pl. 200pln vs 300 możliwego vatu. Czas oczekiwania itd.

O ile jest to prawdą że gość wysyła z chin.

Je ja z tego co patrzyłem najtaniej było 1600pln z pl.

W przypadku xiaomi brałbym z chin. I polował na dobre promo. Np to co ci podałem 172$ z everbuing ale licz na 45 dni na telefon. + ewentualny możliwy vat. Taniej prime nie dostaniesz.

Co do ibuy go dużo ludzi kupuje tam bo niby masz gwarancję w pl. A to nie prawda. MASZ SERWIS POGWARANCYJNY we Wrocku. Ale nie w okresie gwarancji. Jak na szybko to TOP1 ma za ok 220$ prime przez DHL przez uk i nie płacisz watu na 100%.

196$ na ibuy go za 16GB jest po prostu śmieszne.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz sobie stronę xiaomiforsale, ja też kupuje mx5 i raczej z.tej strony

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi