Skocz do zawartości
tmk023

Galaxy Tab 10.1 - wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

tmk023

Witam!

Postanowilem opisac swoje doswiadczenia po tygodniu uzytkowania tabletu. Dodam jeszcze slowem wstepu, ze postanowilem sprzedac laptopa i dac w zamian szanse tabletowi. Wybor padl na dlugo oczekiwanego Galaxy Taba 10.1 z Honeycomb 3.1 na pokladzie.

Uzywam komputera aktualnie glownie do przegladania internetu (blogi, strony, portale, youtube), ogladania filmow i sluchania muzyki oraz komunikacji.

Start »

Design fantastyczny bez dwoch zdan. Lepszego nie widzialem do tej porty. Cienki, lekki i naprawde ergonomiczny. Dobrze trzyma sie go w dloni i przenosi ze soba gdziekolwiek w domu/pokoju (nie kozystam poza domem gdyz nie do tego mial sluzyc w moim przypadku). Pod tym wzgledem idealnie zastepuje mi laptopa (koniec z dzwiganiem, otwieraniem, nieporecznym trzymaniem, ustawianiem i zachaczaniem o kabel laptopa).

Sposob pracy z ekranem dotykowym w srosunku do laptopa rowniez na plus dla tabletu (sprawne gesty podczas trzymania tabletu kciukami z lewej i z prawej strony krawedzi zapewniaja wygodne i szybkie iuzytkowanie). Sa tez jednak minusy :zdegustowany: takie jak niezbyt dobrze zoptymalizowane strony internetowe i przeladowane java, ktore powoduja znaczne spowolnienie wczytywania i dzialania tabletu a co za tym idzie respond na dotyk staje sie slaby. Czasami trzeba sie nameczyc zeby cos przesunac (np. suwak playera na jakiejs stronie) albo wcisnac jakis link. Wpisywanie tekstu na klawiaturze ekranowej tabletu jest ok ale juz zaznaczanie punktu w tekscie gdzie ustawic kursor badz jego przesuwanie to naprawde pole do poprawy i zoptymalizowania. Podobnie sprawa ma sie z zaznaczaniem tekstu, jego kopiowaniem i przeklejaniem gdzies. Nie jest to wygodna operacja niestety.

System. Jest WOW! choc czuc, ze jest to jeszcze mlody gracz, ktoremu przydaloby sie troche wiecej umiejetnosci ;) Home screen jest calkiem przyjemnie konfigurowalny i przyjemnie sie przesuwa miedzy ekranami. Generalnie obawialem sie przed zakupem o zauwazalne na filmikach, ktore ogldalem w necie lagi wystepujace miedzy przejsciami miedzy ekranami badz podczas uruchamiania aplikacji i ich uzytkowania. Musze przyznac, ze rzeczywiscie wystepuja czasami choc nie sa az tak uciazliwe i nie powoduja dyskomfortu pracy.

Aplikacji zoptymalizowanych pod tablet nie ma wiele poki co niestety. Skype np. nie obsluguje video polaczen jeszcze, gadu gadu niedostepne dla tabletow. Przegladarka Dolphine wersja beta poki co (porownujac do innych jest najladniej wykonana i funkcjonalna mimo to:) Android Market chodzi slabo. Wolno i nie instaluje od razu aplikacji. Sposob wyszukiwania i wyswietlania przez natwna aplikacje marketu rowniez pozostawia wiele do poprawy. Wciaz malo ciekawych widgetow i sa slabo konfigurowalne.

Podsumowujac ja osobiscie nie przesiadlbym sie na laptopa od nowa o ile nie mial bym do wykonania jakis innych wazniejszych zadan od tych, ktore robie na tablecie teraz. Tablety to wciaz w miare nowe urzadzenia na rynku i widac ze rynek aplikacji dopiero zaczyna sie rozkrecac. Predzej czy pozniej mysle, ze nie bedzie o co sie irytowac.

Happy Androidus :-D

Ps. Filmy ladnie i bez problemu odtwarzaja sie z tekstem. Przegladanie zdjec i jakosc wyswietlania ekranu jest absolutly amazing!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz najnowszy ROM z z Touchwiz UX ? Podobno lagi już tam nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmk023

Mam, aktualizacja z poziomu settings sprawna, bez problemow. Co do lagow to wniosla poprawe w szczegolnosci na home screen i ekranach. Mino to ja wciaz mam delikatne przychaczenia na aplikacjach, przy otwieraniu, minimalizowaniu, przewijaniu stron i jak keyboard pojawia sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety na Tabie nie działa połączenie z dyskami zewnętrznymi. Chyba ogólnie Android ma z tym problemy. Działają tylko pendrivy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Hmm,ciekawe co piszesz o SKYPE i GG, czemu nie chodzi gg to jeszcze moge zrozumieć (Tegra) ale SKYPE video działa na SGT 1000 i również na Ideosie S7? .Próbowałeś tej najnowszej wersji SKYPA, trzeba tam ustawić (sadze, że to zrobiłeś) opcje dla Video. I jeszcze jedno, moze ciekawa wiadomość,Google podobno kupuje Motorolę,wyczytałem przed chwilą ale ile w tym prawdzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Skype dla Honeycomba nie ma na razie możliwości VIDEO. SGT 1000 i Ideosie jest Android 2.2, czy tam 2.3, więc są i videorozmowy dla tych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmk023
    Hmm,ciekawe co piszesz o SKYPE i GG, czemu nie chodzi gg to jeszcze moge zrozumieć (Tegra) ale SKYPE video działa na SGT 1000 i również na Ideosie S7? .Próbowałeś tej najnowszej wersji SKYPA, trzeba tam ustawić (sadze, że to zrobiłeś) opcje dla Video. I jeszcze jedno, moze ciekawa wiadomość,Google podobno kupuje Motorolę,wyczytałem przed chwilą ale ile w tym prawdzy?

Co do Gadu Gadu to okazalo sie, ze wersja mobile da sie zainstalowac pomimo, ze w Android Market pisze, ze nie jest przeznaczona jeszcze dla tabletu. Dziala bez problemu :-) Jest tez temat zalozony osobny odnosnie GG w tym samym dziale

http://forum.android.com.pl/f330/app-gadu-gadu-na-galaxy-tab-10-1-a-89356/

Co do Skype, niedawno byla aktualizacja dla Galaxy Tab pierwszej wersji jak i Galaxy S I i II wiec wszystko wskazuje, ze i ten dostanie choc poki co trzeba czekac :-(

Co do zakupu Google to prawda. Milowe posuniecie jak na giganta przystalo.

---------- Post dołączono o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Ciekawa nowinka dotycząca naszych Tabów:

Samsung halts TouchWiz UX updates to prevent bricking issues? -- Engadget

Chyba jeszcze poczekamy na kolejna aktualizację.

Jesli bugi wykryto a uzytkownicy skargi maja to dobrze, ze wstrzymano. Lubie szybko dostawac update ale jesli cos nie jest dopracowane to lepiej niech w garazu pozostanie na kanale ;)

A tu dorzucam linka do strony o Galaxy Tab » Galaxy Tabs | All about the Samsung Galaxy Tab

Codziennie jakis news jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj dostałem Taba. Opiszę na gorąco:

Stwierdziłem póki co dwa mankamenty (jeden w software, drugi w sprzęcie):

1. Mam wersje z 3G, wydaje mi się, że zaślepka gniazdka od karty SIM, jest zbyt luźna

2. Przeglądarka sama wychodzi do "pulpitu" podczas próby wpisania słów w wyszukiwarce pewnego forum.

A poza tym to dla mnie fajny sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kon151

Witam !!

Mam taba od wczoraj i generalnie jest Ok. Super ekran i jakość. Lepiej widać niż na moim ledowy lapku.

Rozczarował mnie i to mocno brak DLNA, chyba że nie mogę znaleźć gdzie jest ta opcja. Mam TV Samsunga z tą opcją podłączony w sieć lokalną i myślałem, że będzie git. Rzucać sobie fotki, filmy na tv było by super. Więc dla mnie to wielki minus. Może ktoś wie czy będzie to odblokowane po jakimś updacie softu ? Jeszcze jedna kwestia to brak możliwości wykonywania połączeń mimo gniazda karty SIM. Poprzedni model miał te opcje. Choć widziałem jakieś demo gdzie funkcja telefonu była.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x