Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
kepa416

Zakup Moto Nexus 6 - czy opłacalny

Rekomendowane odpowiedzi

kepa416

Cześć planuje wybór nowego telefonu. Wybór padł na Nexus'a 6. Czy w obecnej chwili jest to dobry wybór? Chodzi tutaj o nadchodzącą premierę Nexusa 6P i obecną sytuację na rynku telefonów. Czy premiera nowych z serii nexus nie odbije się na cenie na tyle że zakup będzie nieopłacalny i czy na rynku konkurencja nie oferuje więcej za mniej czyt. (Note 4). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem Nexusa 6 za 1999. Nexus 6P będzie sporo droższy bo w tej cenie ma być dostępny 5X. Note4 może i oferuje więcej bo ma rysik ale Android 6.0 to raczej ostatnia aktualizacja dla niego, natomiast Nexus 6 jeszcze kilka dostanie ;)

Wysłane z Nexusa 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

rychuzeus: Nexus 5X pewnie będzie dostępny początkowo w takiej cenie, ale zdecydowanie nie taka będzie jego cena sugerowana.

Podobnie Nexus 6P szybko powinien spaść do 2k z kawałkiem.

To raczej ceny starszych braci pójdą mocno w dół, ale to pewnie pod koniec/na przełomie roku.

kepa416: Note 4 to bardzo zły przykład. Ceny Szajsungów są tak bardzo z kosmosu, że nigdy nie będą oferowały więcej za mniej.

Osobiście, jak już zaznaczyłem wyżej, można by się wstrzymać z zakupem, by do Polski dotarły Nexusy 6P i 5X, gdyż wtedy aktualne modele mogą pójść w dół. Zależy jednak ile masz czasu, bo to może nieco potrwać. Pod każdym innym kątem starszy Nexus 6 nadal jest dobrym wyborem. Podobnie, jak starszy Nexus 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boniu

Przesiadłem się bezpośrednio z Note2 i powiem że może telefon trochę chodzi szybciej ale nie zauważyłem wielkiej zmiany. Fakt gry czy inne wynalazki które wyciskają poty z telefonu chodzą lepiej. Wiec jeżeli używasz smartfonu w dość normalny sposób to raczej nie będziesz widzieć różnicy. Dla mnie mogliby nawet dać matryce 1080p bo nie widzę różnicy w N6 czy takim Note3 (chodzi mi o ostrość ekranu a nie kolory bo tutaj nexus przy samoledach jest kiepski).

Wiec jak Ci się nie spieszy poczekaj stanieje N6 i będziesz miał dość fajny telefon o ile Ci rozmiar pasuje.

Bólem może być aktualizacja w przyszłości bo Google zapowiadało 2 lata aktualizacji a pózniej się zobaczy.

Co do tekstu podanego wyżej to takie wróżenie z fusów i wyolbrzymianie. A najlepszy tekst z bateria 200mA więcej i zwycięzca jest N6P. Ja się pytam o ile, 10 minut z włączonym ekranem, a bez niego przy słuchaniu muzyki do 40 minut więcej. No dajcie spokój, normalny człowiek tego nie zauważy.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez boniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

co do baterii to już od można by rzec kilku lat mam nawyk wieczór telefon w ładowarkę, ale fakt faktem że od momentu posiadania n6 nie użyłem jeszcze ładowarki w samochodzie choć sporo używam słuchawki i nie oszczędzam Energi jak miało to wcześniej miejsce , a co do nowego 6P to im więcej o nim czytam tym bardziej uważam że Huawei coś spieorzyl choć może raczej google dając zlecenie tej firmie niczym nie zaskoczyli ich produkt nie ma tej urody ze widzisz i chcesz mieć jak miało to miejsce w poprzednich nexusasach

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fonu

u mnie ten sam dylemat - wybór padł na Nexusa 6 - cena 1999 spora ...pytanie czy warta tego telefonu ... byłem zdecydowany do czasu gdy w ręce wpadła mi Motorola X Play, 

więc zacząłem porównywać i Motorolę X Style, nie widzę tych mega różnic - delikatnie większy ekran, 0,26" za 1/2 tysia... rozdzielczość ekranu też nie ma dla mnie znaczenia aż tak bardzo.

Ale jakość zdjęć już tak.....

...proszę skrytykujcie Motorolę X Play - bo na razie rozsądek podpowiada mi ją brać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@fonu mogę Ci polecić TEN wpis na blogu do przeczytania, bo w sumie nie miałem styczności z nowymi modelami Motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

@@fonu: nieee, no różnic jest jednak trochę więcej między Moto X Play, Moto X Style, a Nexus 6 (odpowiednio w nawiasach):

• nie tylko mniejszy ekran ale i mniejsza rozdzielczość (1080x1920 – 1440x2560  1440x2560);
    • mniej RAM (2GB – 3GB – 3GB);
    • mniej pamięci wewnętrznej (16/32GB – 16/32/64GB – 32/64GB);
    • gorsze nagrywanie wideo (1080p – 2160p – 2160p ze stabilizacją);
    • brak głośników stereo (Style i N6 posiadają);
    • większa bateria (3630mAh – 3000mAh – 3220mAh), która przy mniejszym ekranie powinno dać sporo większą wytrzymałość;
    • późniejsze aktualizacje (to dotyczy także Moto X Style) niż w przypadku Nexusa 6;
    • brak ładowania bezprzewodowego Qi to też dotyczy Moto X Style i nowych N5x i N6p).

Nie twierdzę, że to bardzo istotne kwestie. To, czy strata tych parametrów boli to subiektywna opinia. Osobiście, gdyby nie dwa ostatnie punkty stwierdziłbym, że wolałbym nieco zaoszczędzić i zostać z Moto X Play.
    Niestety czysto subiektywnie, rozstrzygające są dla mnie są właśnie dwa ostatnie punkty. :)
    (BTW: duży minus dla Google z rezygnacji z Qi w N5x i N6p. Kompletnie nie rozumiem tego kroku...)

Tutaj szczegóły:
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7454&idPhone2=7229&idPhone3=6604

Edytowane przez rzabcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że wielu osobom zależy na mniejszym ekranie -> poręczniejszym telefonie (5,5" to nadal dużo i relatywnie poręcznie). 1080p jest w sam raz rozdziałką, różnicy z 2k na 5.5" się nie zobaczy, a bateria odczuje to znacznie. Ramu nigdy dość, choć moto play ma tyle co nowy nexus, więc może dramatu nie będzie.

Gorsze nagrywanie bo nagrywa w full hd? to na poważnie? bo rozumiem, jeśli jakość filmu jest gorsza, kolory słabe, niestabilny obraz, framerate itp. ale brak 4k to żaden argument, ile osób ma na czym te 4k obejrzeć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi