Skocz do zawartości
kepa416

Zakup Moto Nexus 6 - czy opłacalny

Rekomendowane odpowiedzi

"na pewno", "bedzie", "nie bedzie". wyniki lotto tez umiesz przewidziec? :P

nie ma podstaw, aby tak bardzo ufac google. rok temu, podczas premiery

nexusa 6, google stwierdzilo, ze nie bedzie juz wypuszczac nowych wersji

androida na nexusa 4, ktory byl wtedy telefonem 2-letnim. ludzie podniesli

bunt i google sie ugielo. nikt nie da ci dzisiaj gwarancji co zrobi google za

rok, gdy nexus 6 bedzie telefonem dwuletnim.

tak, tak, jest cyanogen itp. na G1 też ;-)

btw, wiekszosc producentow wspiera telefony przez poltora roku. i wcale

sie im nie dziwie. przedluzanie wsparcia to strzal we wlasne kolano.

przyklad - motorola zapowiadala marshmallow dla E4 jeszcze kilka miesiecy

temu. dzis juz sie z tego wycofali.

oba telefony startuja od pamieci 32GB w polskiej dystrybucji.

nexus 6 nie ma zadnego certyfikatu IP.

nexus 6 ma OIS i co z tego? i tak zdjecia ciemnych sceneriach wychodza

beznadziejnie.

wybór nie jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka rzeczy źle interpretujesz:

1. Nexus 4 od początku miał dostać 5.0 i go dostał. Wpis na blogu poprawili, bo popełnili błąd. Akurat N4 załapał się na nową politykę wsparcia. 2 lata aktualizacji androida i 3 lata łatek bezpieczeństwa. Miło z ich strony, że 5.1 nie potraktowali jako nowej wersji.

2. 64 bity nic nie zmienią póki deweloperzy nie będą pisali aplikacji specjalnie pod 64 bity. Jeszcze z dwa lata miną, zanim 32 bity będą komukolwiek kulą u nogi.

3. OIS to optyczna stabilizacja obrazu. Nie ma nic do czynienia z jakością zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Co nie zmienia faktu że Moto X robi zdjęcia po prostu lepsze. Za to OIS to miód przy nagrywaniu filmów. Wszystko mniej się trzęsie i po prostu lepiej się ogląda.

4. 6 rdzeni big.LITTLE, z czego 4 słabe i dwa mocne. Dodaj do tego grzanie i tak wyższe niż w 805 i słabszą grafikę.

Ekran to akurat kwestia gustu. Zależy czy wolisz IPS czy AMOLED. Trzeba pamiętać, że N6 nie ma amoleda klasy S6. Objawia się to np. czerwonawą poświatą przy niskim poziomie jasności czy lekko żółtawą bielą.

Aha, i może ci się przydać info że dla użytkownika w N6 masz 26GB.

Edytowane przez Lawstorant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 1200 warto brać używaną ładną sztukę? Wolałbym N4 ale za tyle nie da rady go wyrwać, chyba że można myśleć jeszcze o czymś innym w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak w dobrym stanie i na gwarancji, to jak najbardziej. mimo upływu czasu wciąż uważam że obecnie nie ma konkurencji dla N6, szczególne po aktualizacji do 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ablak

Czy są podróbki N6 ?

Na przykład na allegro są w cenie 1450 ale także 1790 i też 2100 a nawet 2600......

Już nie wiem czym one się różnią....

Może ktoś mnie oświeci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nope, może po prostu używane albo z drugiej ręki? Sklepy sprzedające dalej powyżej 2000zł są po prostu zamroczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długo się zastanawiałem na co zamienić wiekowego już Note 2 LTE. W grę wchodziły w sumie trzy słuchawki: Note 4, Mate 7 i Nexus 6.

Zdecydowałem się na Nexusa i muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Czysty android dla osoby, która od zawsze siedziała na słuchawkach z nakładkami to sama przyjemność. Brak setek bzdur i ekspresowe działanie. Do tego świetnie pracująca bateria. Cieszę się, że się nie skusiłem na Mate 7. Może Nexus nie jest z wyglądu nowoczesny, a w spigen-ie wygląda jak cegła klinkierowa to uważam go za najlepszy wybór dla osób szukających 6 calowca.

Jedyne z czym muszę się uporać to landscape mode na głównym ekranie. Z początku to działało, jednak obecnie w gogle now w ustawieniach wyświetlacza nie mam nawet opcji za to odpowiadającej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nie ma :)

Na szczęście dla ciebie, od prawie miesiąca jest to w becie, więc pewnie niedługo powróci. Zawsze możesz zainstalować inny launcher.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem n6 z względu na korzystne oferty na Allegro, ale również z względu na 6' ekran ale mam pytanie.

Jak wygląda jakoś ekranu na tle innych telefonów? Np G4 ? Czytałem że maksymalna jasność nie jest zbyt duża... nie przeszkadza to w użytkowaniu? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi nie, ale w słoneczny dzień to tak ledwo, ledwo. Nie pogardziłbym dodatkowymi 150 nitami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi