Skocz do zawartości
Krokogator

tutorial [G928F]Debloating S6 Edge+ bez ROOT'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam ten tutorial zainspirowany tematem na xda (LINK TUTAJ) i z góry podziękowania dla użytkownika thegios.

Sam bazując na pliku, który wyłączał praktycznie wszystko co się dało w tym aplikacje jak galeria, kalendarz itp. postanowiłem zmodyfikować plik oraz wrzucić z powrotem usunięte (niepotrzebnie) wcześniej aplikacje.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia oraz szkody jakie może spowodować ta metoda, wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Co zostaje wyłączone:

• -touchwiz (a mianowicie launcher, przed zaimportowaniem pliku polecam zaopatrzyć się w jakiś inny np. nova prime)
    • -aplikacje związane z knoxem
    • -email z touchwiza (ja korzystam z gmaila)
    • -tryb bardzo niskiego użycia energii (WŁĄCZENIE TEGO TRYBU SPOWODUJE BOOTLOOP'A, WTEDY TYLKO WIPE DATA/CACHE)
    • -youtube broadcasting
    • -galaxy apps
    • -bloatware od PLUS'a (taki mam branding, jak ktoś ma jakieś bezsensowne gry wraz z oprogramowaniem innego operatora śmiało może je sam usunąć/wyłączyć)
    • -instagram
    • -internet (używam chrome)
    • -klawiatura s amsung (używam swiftkey'a)
    • -inne mniej ważne funkcje, łącznie 193 pełna lista znajduje się w pliku *.xml

Instrukcja:

1. Ściągamy program PackageDisabler PRO
    2. Pobieramy plik  *.xml  (link na dole strony) i wrzucamy do pamięci telefonu
    3. Odpalamy program wchodzimy w menu>importuj z pliku xml>wybieramy nasz plik i klikamy importuj (opcjonalnie)
    4. Dokonujemy własnych poprawek

disabledpackages.xml

Edytowane przez camdell
    dodany prefix
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejwid.

jakie są pozytywy tej operacji ? pamięć się zwiększa ? telefon lepiej chodzi ? waham się czy warto to zrobić, póki nie ma roota 0x0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam pytanie

Wysłane z S6 Edge+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie może pomóc zwiększyć wydajność, zmniejszyć zużycie baterii i to robi, pytanie w jakim stopniu, a to już każdy musi przetestować gdyż każdy inaczej używa telefonu i jedni zauważą zmianę drudzy nie. Na pewno jak ktoś chce możliwie czysty ROM bez rootowania to operacja warta zachodu i to wymieniłbym właśnie jako główną zaletę. Jeśli ktoś na prawdę chce zobaczyć potencjał baterii i wydajności to tylko custom kernel (polecam arter97) i drobne modyfikacje w build.prop z poradnika na forum.

Z własnego doświadczenia powiem, że telefon nie dostanie kolejnej pary skrzydeł, sam zmianę odczułem dopiero po wcześniej wymienionych przeze mnie modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi