Skocz do zawartości
mercury

Debrand P8

Rekomendowane odpowiedzi

mercury

Kupiłem dziś dla żony P8 w tmobile i okazało się że miał brand. Po długich bojach udało mi się jednak telefon zdebrandować. Także może się komuś przyda sposób.

Po pierwsze nie należy używać dowolnego niebrandowanego softu, ponieważ mimo że aktualizacja zadziała, to przy próbie formatowania będzie wyskakiwał błąd. Rozwiązanie znalazłem na XDA, także sposób jest w zasadzie tłumaczeniem tego co znalazłem tutaj http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

1) Ze strony węgierskiej Huawei ściągami paczkę z softem B170 http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=49884&version=118243&siteCode=hu

2) Następnie rozpakowujemy plik i kopiujemy dwa katalogi (CUSTOM i dload) na kartę pamięci. Telefon wyłączamy i wkładamy kartę.

3) Następnie włączamy telefon trzymając jednocześnie przycisk głośności + i - i power. Po wibracji telefonu możemy puścić przyciski. Telefon zacznie się aktualizować. Pod koniec aktualizacji najprawdopodobniej wyskoczy błąd. Należy nacisnąć przycisk power i tel. się zrestartuje, ale spokojnie tak ma być.

4) Włączamy telefon, przechodzimy szybko konfigurację wszystko pomijając i wchodzimy w eksplorator plików. Tam zmieniamy nazwę katalogu dload na dowolną inna (np. dload.rom), a katalogu CUSTOM na dload. Wyłączamy telefon.

5) powtarzamy krok 3. 

6) Powtarzamy krok 4. z tą różnicą że teraz katalog dload zmieniamy z powrotem na CUSTOM (lub dowolny inny) a dload.rom (o ile taką nazwę w pkt 4. mu nadaliśmy) na dload. Wyłączamy telefon.

7) Powtarzamy krok 3. 

Kroki 6-7 są tylko po to żeby zainstalować soft jeszcze raz, ale na czysto, już po tym jak został zrobiony porządek z katalogami na partycji.

Po wszystkim cieszymy się niebrandowanym telefon. :)

Edytowane przez mercury
    • Lubię to! 33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubal

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Huawei - TelefonyHuawei P8/ P8 LiteROM-y & Modyfikacje"

do

"Huawei - TelefonyHuawei P8/ P8 LiteDyskusja Ogólna".

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Huawei - TelefonyHuawei P8/ P8 LiteDyskusja Ogólna"

do

"Huawei - TelefonyHuawei P8/ P8 LiteROM-y & Modyfikacje".

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

witam, dzieki za ten poradnik -mam parę pytań -

1. obojętnie jaki mam soft teraz -wgrywam b170?

2. punkt 4 -nazwy folderów zmieniamy z poziomu telefonu wbudowanym menadzerem?

3. troszke nie rozumiem punktów od 5-7 -po co wykonujemy od nowa te same czynności z tymi samymi plikami? mógłbyś to bardziej rozpisać?

4. czy potrzebny jest odblokowany bootloader?

5. czy po tej operacji gwarancję nadal na telefon mam?

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

witam!

parę dni temu kupiłem telefon który miał 1 tydzień. od razu co mnie zaniepokoiło to błąd przy przywracaniu telefonu do ustawień fabrycznych (dochodzi do 4% po czym wyskakuje failed -restart i o dziwo telefon zostaje przywrócony do ustawień fabrycznych. Smsowałem z chłopem który mi go sprzedał i napisał, że zrobił aktualizację -z poziomu karty SD wgrał NIEBRANDOWANY soft na brandowany(play) -oczywiście soft po tej operacji nadal jest brandowany ale załapał kilka błędów. Numer tego softu to 132.

Czy można mieć po tym jakiekolwiek problemy z gwarancją (telefon po tym był na gwarancji- ale wymieniali część mechaniczną i pewnie niedpatrzyli sie tego. Czy można to jakośc naprawić i czy telefon po tym wszystkim będzie poprawie wyszukiwał i instalował dalsze aktualizacje?

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A znalazłeś gdzieś tutaj wzmiankę ze są brandowane softy ?

Wgraj na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

mam soft z końcówką 132 -nigdzie nie mogę znaleźć tego softu z play -czy ktoś może sie już na niego natknął ?

edit:

na stornie XDA znalazłem spis softów do ściągnięcia -jest niby 132 ale chyba niebrandowany - czy ktoś mógłby pomóc?

http://forum.xda-developers.com/android/help/firmware-huawei-p8-t3140838

Edytowane przez trasek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skad wies ze miales brandowany?

Jak bys czytal watek to bys wiedzial ze wszystkie sa niebrandowane, i Twoj ori tez nie byl, bo do 132 sa niebrandowane.

Wysłane z P8 Lite :)

Edytowane przez wiesiek3d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wprowadzaj kogoś w błąd skoro mówi że miał z Play to czyli orginalny mial brandowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Frytas

Może się wtrace w nie swoim temacie, ale p8 lite jest brandowany w play. Soft ma wtedy numer 144.

Co do tematu, to wydaje mi się, że na 99% masz odblokowany bootloader, co wiąże się z utratą gwarancji.
    Ponowne go zablokowanie raczej nie zda egzaminu, bo z tego co widziałem chyba na XDA, po zablokowaniu wtórnym bootloadera wyświetla się Phone Relocked zamiast Locked czy jakoś tak.

Na twoim miejscu po prostu zainstalowałbym samemu jeszcze raz ten soft (jeśli byłyby problemy to zainstaluj najpierw najstarszy a później kolejne).
    Skoro masz jakieś błędy, to nigdy nie wiesz czy Ci soft nie padnie w środku trasy itd

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Frytas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego odblokowany bootloader to utrata gwarancji ?

Wysłane z P8 Lite :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi