Skocz do zawartości
mercury

Debrand P8

Rekomendowane odpowiedzi

Frytas

Bo takie jest stanowisko Huawei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

bootloader zablokowany -napisane jest locked wiec z tym chyba nie ma problemu. Telefon był z PLAY wziety -są zainstalowane aplikacje play wiec wiem, że jest brandowany -wiem też, że była próba "odbrandowania" go aktualizaując softem nie brandowanym stąd te problemy.

Oddałem telefon do servisu -za 30 zł zostanie wgrany nowy niebrandowany soft -wolałem w ten sposób niż próbami uceglić telefon. 

Odebrałem telefon z servisu -został wgrany najnowszy soft GRA-L09C432B200   -ALE O DZIWO CIĄGLE TO SAMO:/

Dalej błąd podczas resetowania telefonu (operation feiled) a po wpisania kudu  *#*#2846579#*#* potem Network Information Query później Vendor Country Infopowinno pisać - Country:eu a jest napisane vendor: vendor Country file not exit, country -vendor Country file not exit, 

co to może być?

Edytowane przez trasek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba dodać jedynie że jest to soft z lokalizacją HUNGARY i tylko gdy pojawi się update dla nich to wpadnie do takiego OTA. 

Sam dziś musiałem skorzystać z Twojego postu. 

Potwierdzam że działa na 100 %.
    Musiałem bo wgrałem sobie na swoje oryginalne B181 z playa jakąś B200 z tym że z niemiec a nie są one kompatybilne i straciłem LTE. 

Teraz wszystko jest jak należy choć na Quadrant spadł mi dziwnie wynik. Było jakieś 13 000 a teraz jest jedynie ok. 4 700 !!! 

Dziwne, ale ważne że działa i to płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie jaka jest customizacja czystego P8 na Polskę?

Mam Playa i mam kompilacje: GRA-L09C09B181

Wersja niestandardowa CUSTC09D001 , widziałem że na węgry jest gdzieś wplecione HUN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może być, że ten serwis który wgrywał soft nie wgrał go odpowiednio i powinni to zrobić jak należy. 

To był oryginalny serwis z autoryzacją Huawei czy Jaśki marketowe ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Frytas

Wygooglanie tresci tej wiadomosci, ktora Ci sie wyswietla w miejscu vendora doprowadzilo mnie do tego:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62826009&postcount=9

a na dole podlinkowane rozwiazanie

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62834747&postcount=39

czyli to samo co z Balongiem na p8 lite.

Serwis raczej Ci tego nie zrobi

Edytowane przez Frytas
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

jest to servis komórkowy -nie huawei.

Soft został wgrany przez kabel wiec dziwię sie, że nic to nie zmieniło,

zostawiłem go ponownie w tym servisie -Facet zachował sie bardzo miło i przetrzyma go do jutra -wgra ponownie soft brandowany,zobaczy czy to coś zmieniło -ogólnie obiecał posiedzieć nad nim. 

Dzieki Frytas za link z rozwiązaniem, ale chyba trochę będę sie bał grzebać w tym telefonie wiec jeżeli do jutra telefon nie będzie sprawny to oddam go na gwarancję

(PS. odkryłem, że gdy biorę opcję sieci komórkowe -ustawienia sie nie włączają a sieć na 3 sec. sie rozłącza -kolejny błąd wyszedł) 

Edytowane przez trasek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercury

witam, dzieki za ten poradnik -mam parę pytań -

1. obojętnie jaki mam soft teraz -wgrywam b170?

2. punkt 4 -nazwy folderów zmieniamy z poziomu telefonu wbudowanym menadzerem?

3. troszke nie rozumiem punktów od 5-7 -po co wykonujemy od nowa te same czynności z tymi samymi plikami? mógłbyś to bardziej rozpisać?

4. czy potrzebny jest odblokowany bootloader?

5. czy po tej operacji gwarancję nadal na telefon mam?

pozdrawiam 

1. Tak obojętnie jaki teraz masz wgrywasz ten. Poprostu jest to paczka, która oprócz samego softu, modyfikuje też katalogi z aplikacjami. A to tam podobno jest problem który nie pozwala na dokonanie factory reset.

2. Tak, najlepiej zrobić to z poziomu telefonu, jego własnym menadżerem. Po angielsku był files, po polsku zakładam że pliki:)

3. Punkty od 5 do 7 są po to żeby zrobić pełną czystą instalacje. Jak pisałem przy pierwszej instalacji softu wyskakuje błąd. instalacja tego co jest w katalogu custom robi porządek z katalogami (podobno) i na koniec warto zrobić właśnie czystą isntalację. (ale jest to opcja tyle że moim zdaniem wskazana).

4. Nie

5. Moim zdaniem tak. Wgrana wersja jest niebrandowaną wersją na europę. Jest to ten sam soft z którym były sprzedawane telefony na naszym rynku zanim weszły wersje brandowane. W wolnej sprzedaży u nas też są właśnie z tym softem.

Trzeba dodać jedynie że jest to soft z lokalizacją HUNGARY i tylko gdy pojawi się update dla nich to wpadnie do takiego OTA. 

Soft jest na serwerach węgierskich. Ale nie jest to żadna węgierska wersja. Soft jest w wersji CUSTC432D001 czyli western europe and nordic european. Z tego co się orientuję to u nas na rynku właśnie z tą wersją występują niebrandowane telefony. A przynajmniej taką wersję miało kilka osób które podpytałem u nas na forum, które kupiły w różnych sieciach przed brandingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wejściu w tryb servisowy(inżynierski)  *#*#2846579#*#* 

> 3. network...

> 4. vendor...

vendor coutry info 

vendor : hw

country : eu

PO MOJEMU to destynacja HUNGARY 

chyba że się mylę to proszę mnie oświecić 

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercury

Nie wiem która część Ci mówi że to są węgry? Ale hw\eu to właśnie europa:) 

Edytowane przez mercury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi