Skocz do zawartości
mercury

Debrand P8

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo po zabawie ROMami 

tu masz rozwiązanie

http://forum.android.com.pl/topic/251986-debrand-p8/

działa na 100%
    wszystko wróciło do normy

nie jest skomplikowane 

możesz zrobić sam 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

Kupiłem dziś dla żony P8 w tmobile i okazało się że miał brand. Po długich bojach udało mi się jednak telefon zdebrandować. Także może się komuś przyda sposób.

Po pierwsze nie należy używać dowolnego niebrandowanego softu, ponieważ mimo że aktualizacja zadziała, to przy próbie formatowania będzie wyskakiwał błąd. Rozwiązanie znalazłem na XDA, także sposób jest w zasadzie tłumaczeniem tego co znalazłem tutaj http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

1) Ze strony węgierskiej Huawei ściągami paczkę z softem B170 http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=49884&version=118243&siteCode=hu

2) Następnie rozpakowujemy plik i kopiujemy dwa katalogi (CUSTOM i dload) na kartę pamięci. Telefon wyłączamy i wkładamy kartę.

3) Następnie włączamy telefon trzymając jednocześnie przycisk głośności + i - i power. Po wibracji telefonu możemy puścić przyciski. Telefon zacznie się aktualizować. Pod koniec aktualizacji najprawdopodobniej wyskoczy błąd. Należy nacisnąć przycisk power i tel. się zrestartuje, ale spokojnie tak ma być.

4) Włączamy telefon, przechodzimy szybko konfigurację wszystko pomijając i wchodzimy w eksplorator plików. Tam zmieniamy nazwę katalogu dload na dowolną inna (np. dload.rom), a katalogu CUSTOM na dload. Wyłączamy telefon.

5) powtarzamy kroki 2. i 3. 

6) Powtarzamy krok 4. z tą różnicą że teraz katalog dload zmieniamy z powrotem na CUSTOM (lub dowolny inny) a dload.rom (o ile taką nazwę w pkt 4. mu nadaliśmy) na dload. Wyłączamy telefon.

7) Powtarzamy krok 2. i 3. 

Po wszystkim cieszymy się niebrandowanym telefon. :)

nie rozumiem kroku 5 -jeżeli zmienię nazwy folderów dload ->dload.rom   i    Custom-> dload    to skoro powrórzę krok 2 i 3(jak to opisujesz w pk 5) i skopiuję z powrotem plik custom i dload to przecież automatycznie podmienię plik dload (wykonując czynność wedłóg pk 5) z NOWYM plikiem dload który wcześniej był custom -czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja dot. powyższego sposobu:

po tym sposobem postawionym telefonie miałem problem z wydajnością. Benchmarki muliły strasznie. 

Zrobiłem następująco:

- kopia zapasowa na kompa

- pobrałem ze strony HUAWEJ polska (wsparcie) soft w wersji B132 

- skopiowałem do pam. wew. do katalogu DOLAD rozpakowany plik update.app

- zainstalowałem przez trzy klawisze 

- po udanej aktualizacji miałem B132 i poustawiałem komunikację WiFi

- po chwili fon zgłosił że jest do pobrania B200 

- pobrałem ( po pobraniu sprawdziłem z ciekawości gdzie się pobrał plik i okazało się że leży spokojnie w LOKALNE/Pamięć wew/HwOUC. czyli tym sposobem można pozyskiwać wszelkie aktualizacje do dystrybucji)

- zainstalowałem B200 

- odzyskałem kopię z zapisanej wcześniej

- ustawiłem resztę

- benchmarki już pokazują należycie wszystko

pozdrawiam 

Toni

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercury

Jak najbardziej można zrobić tak jak piszesz, ale dlatego że najpierw doprowadziliśmy telefon do wersji zdebrandowanej. Czyli custc432d001. Gdybyśmy na brandowany soft wgrali tą wersję softu to pojawią się problemy. Wiem bo właśnie od tego zaczęła się moja historia:)

Sprawdzę na telefonie żony benchmarki. Jeśli na jej telefonie też się potwierdzi to co u @@wiciury,to dorzucę do poradnika instalację tego softu jako kolejny krok.

Sprawdziłem właśnie telefon żony i wyniki są OK. Także poradnik zostawiam bez zmian. Acz tym bardziej uważam za wskazany ostatni punkt, czyli wgranie jeszcze raz czystego softu po zdebrandowaniu telefonu.

Edytowane przez mercury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, od dzisiaj mam telefon Huawei P8, wszystko pieknie cacy ale brand od t-mobile..

moglby mi ktos napisac jak zdebrandowac? Co z gwarancja? Swiezy telefon i w sumie to nie chce stracic gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Frytas

Bez odblokowania bootloadera raczej nie zdebrandujesz.
    Odblokowanie bootloadera = utrata gwarancji.

Male pytanie: w czym Ci przeszkadza brand?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

Frytas -nie wprowadzaj w błąd 

Oczywiście, że zdebrandujesz i to bez odblokowanego bootloadera.

Operacja jst bardzo prosta -łap link :

http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

Sam miałem room play a dodatrkowo jeszcze były problemy bo osoba od której kupiłem próbowała na brandowany soft wgrać bezpośrednio niebrandowany - po zastosowaniu sie do poradnika wszystko sie naprawiło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez odblokowania bootloadera raczej nie zdebrandujesz.

Odblokowanie bootloadera = utrata gwarancji.

Male pytanie: w czym Ci przeszkadza brand?

sporo niepotrzebnych aplikacji ;_;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Frytas

Frytas -nie wprowadzaj w błąd 

Oczywiście, że zdebrandujesz i to bez odblokowanego bootloadera.

Operacja jst bardzo prosta -łap link :

http://forum.xda-developers.com/android/development/clean-debranding-p8-gra-l09-t3210658

Sam miałem room play a dodatrkowo jeszcze były problemy bo osoba od której kupiłem próbowała na brandowany soft wgrać bezpośrednio niebrandowany - po zastosowaniu sie do poradnika wszystko sie naprawiło :)

O, to najmocniej przepraszam. Nie znałem tej metody.

Chociaż ja bez odblokowanego bloadera boję się grzebać w softach. Apki producenta zawsze można usunąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

myślę, że ta metoda jest dosyć bezpieczna.

Ja osobiście zdebrandowałem telefon nie przez aplikacje ale ze względu na aktualizację -nieraz operatorzy wysyłają aktualizację brandowanych softów tygodnie/miesiące po oficjalnych (albo co gorsza w ogóle nie wysyłają) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi