Skocz do zawartości
pitex2

P8 P8 - płatności NFC, czy ktoś z Was wykorzystuje płatności zbliżeniowe?

Rekomendowane odpowiedzi

pitex2

Czy ktoś może wykorzystuje płatności zbliżeniowe? Pytam, gdyż w ORANGE twierdzą że ten telefon z ich kartą PaySim nie będzie działać. W mbanku tak samo, jedni na drugich zwalaja i odsylaja i brak jakichkolwiek konkretów. Pisałem do huawei polska i zero odzewu, poprzez stronę jak i facebooka. Także pytam użytkowników.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Uzupełnienie tytułu wątku, dodanie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Nie wiem jak w P8 ale ja używam płatności NFC w P8 Lite, z kartą Orange - Visa NFC ING i płatności zbliżeniowe działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

Ja już zgłupiałem, wlasnie dostałem odpowiedź bezpośrednio z dzialu technicznego Huawei, cytuje:

"W nawiązaniu do zapytania chciałbym poinformować, iż model P8 nie wspiera płatności elektronicznych, tym samym transakcja, o ktorej Pan wspomina, nie jest możliwa. Technologia NFC zaimplementowana w telefonie P8 nie pozwala na wymianę danych pomiędzy telefonem, a terminalem płatniczym."

Jesli nie obsługuje płatności to dla mnie przekreśla ten telefon jako produkt topowy, średniaki z inncyh firm obsługuja takie rzeczy.

Teraz kolejne pytanie skoro nie obsluguje to dlaczego P8 lite kolegi wyżej obsługuje????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamT

W P8 działają płatności przez NFC z aplikacją Peopay banku PEKAO S.A. Płatność działa przy wykorzystaniu HCE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzaqwer

@up

karta Orange połączona z kontem mBank, płatność przez NFC przeszła nawet w Biedronce ;)

Edytowane przez Hubal
    Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

To jeszcze powiedz jak zainstalowałes kartę w aplikacji mbanku bo u mnie ciągle info że karta instalowana i nic się nie dzieje.

Telefon w orange kupowany czy z wolnej sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzaqwer

@up

Kartę mam od dwóch lat; dostałem przy przedłużeniu poprzedniej umowy jeszcze. Przyszła o ile pamiętam razem z kopertą z mBanku o numerze konta i karty przedpłaconej połączonej z tą właśnie kartą SIM, wystarczyło ją zarejestrować w serwisie banku i przelać jakieś drobne.
    A P8 kupiłem teraz w Orange przy przenoszeniu numeru. Ale płatności i tak mi działały na innym telefonie, mimo iż obecnie jestem w nju...

Edytowane przez Hubal
    Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem, trzy razy wymieniłem SIM (różne modele) i nie działa ani przez Orange Finanse, ani mBank. Działy reklamacji milczą lub odsyłają.

Robiłem wcześniej root, wygrywałem niepełny system i myślę, że może czegoś brakuje w moim telefonie, co było w oryginalnym oprogramowaniu.

Napiszcie - ci, którym NFC działa i ci, którym nie działa, czy coś grzebaliście w oprogramowaniu.

Pozdrowienia

Czy ktoś może wykorzystuje płatności zbliżeniowe? Pytam, gdyż w ORANGE twierdzą że ten telefon z ich kartą PaySim nie będzie działać. W mbanku tak samo, jedni na drugich zwalaja i odsylaja i brak jakichkolwiek konkretów. Pisałem do huawei polska i zero odzewu, poprzez stronę jak i facebooka. Także pytam użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

Ja nie grzebalem, mam telefon z wolnej sprzedaży czyli bez syfu operatorskiego, może to jest ta przeszkoda. Jakiś nie wierzę temu co napisał konsultant na temat że p8 nie obsłuży płatności. Co ciekawe po tym jak dostałem oficjalną odpowiedź z działu obsługi to w aplikacji mbanku już nie mam info że karta jest instalowana a jest komunikat że telefon niezgodny z usługa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W orange było podane że obsługuje (p 8 lite) lecz mi nie mogło zarejestrować karty. Ostatnio orange na stronie zmieniło że żaden huawei nie obsługuje płatności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi