Skocz do zawartości
pitex2

P8 P8 - płatności NFC, czy ktoś z Was wykorzystuje płatności zbliżeniowe?

Rekomendowane odpowiedzi

W P8 działają płatności przez NFC z aplikacją Peopay banku PEKAO S.A. Płatność działa przy wykorzystaniu HCE.

Adam mam pytanie jak tobie działają płatności zbliżeniowe z aplikacją Peopay jak mam taki sam telefon i u mnie tylko dziala kod QR lub generowanie kodu natomiast zbliżeniowo nie działa. Jak moge prosic to podpowiedz jak to zrobic żeby płacić zbliżeniowo.

Połączony post:

Mam ten sam problem, u mnie też nie obsługuje NFC w HAUWEI P8 płatności zbliżeniowych w peopay ani też w Orange Finanse, a nawet nie mogłem zainstalować tej karty mając konto i aplikację Orange Finanse. Wogóle to nie wiem czemu to NFC miało służyć skoro nawet nie można przesłać plików czy zdjęć przez NFC z innym telefonem.

Edytowane przez bartekc00
    usuwam podwójny post (ta sama treść)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamT

Instalacja aplikacji, podpięcie pod istniejące konto w pekao, w aplikacji trzeba włączyć nfc, w opcjach "dotknij i zapłać" ustawić domyślną aplikację do płatności nfc jako Peopay.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AdamT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Witam, testował ktoś płatności NFC w t-mobile i my wallet? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam nad uruchomieniem usługi płatniczej nfc przez bzwbk. Jak się wyrobię przed świętami to dam znać czy działa. Płatność działa przy wykorzystaniu hce. Chyba że ktoś już w ten sposób korzysta ?

Wysłane z mojego GT-N8000

Edytowane przez scslawek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaca60

W t mobile nie chce mi się uruchomić My Wallet.My Wallet podaje, że brak karty NVC.Na drugim fonie Samsungach używam od 2 chyba lat i nie mam problemów.Chyba znowu wrócę do 2 telefonów.Raczej w T mobile nie zadziała My Wallet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ojcu1

U mnie w p8 lite aplikacja PeoPay po podpięciu konta w banku Pko Sa działa rewelacyjnie. Włączam nfc, odblokowuję ekran, przykładam telefon do terminala, po chwili wpisuje kod pin (mam ustawione że za każdym razem podaje kod pin, ale można sobie ustalić kwoty) i działa to rewelacyjnie. Nie noszę kart, wystarczy telefon. Mam konto w pko sa jakby co. Kara sim nie ma znaczenia w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w p8 lite również działa korzystam z aplikacji bzwbk mobile wystarczyło pobrać wirtualną kartę. Przypisać na do swojego rachunku bankowego i wszystko śmiga. Można ustawić sobie limity dzienne obsługę pinu lub bez. Płatność ta wykorzystuje płatność hce nie musi się łączyć z internetem wystarczy włączyć Nfc i odblokować ekran.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janisz

@up

Mam pytanko o szczegóły. Czy PeoPay jest skonfigurowane z twoim kontem bankowym, czy z kartą kredytową MasterCard? Pytam, bo czytałem, że Pekao przy wdrażaniu HCE współpracowało z MasterCard. Wolał bym, aby transakcje nie przechodziły mi przez kartę, a obciążały bezpośrednio konto bankowe.

Edytowane przez bartekc00
    nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ojcu1

Podpinałem pod mój rachunek bankowy, ale nie wiem czy to przechodzi przez kartę czy od bezpośrednio z konta. Posiadam karte debetową, po opłaceniu nie podaje kodu pin karty tylko kod wymyślony przeze mnie więc raczej pod kartę nie jest podpięte. Jak chcesz moge dokładniej sprawdzić tylko powiedz mi jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janisz

Jeżeli nie musisz płacić odsetek za debet na karcie, a kasa na bieżąco schodzi z twojego konta, to znaczyło by, że transakcja odbywa się bez pośrednictwa MasterCard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi