Skocz do zawartości
pitex2

P8 P8 - płatności NFC, czy ktoś z Was wykorzystuje płatności zbliżeniowe?

Rekomendowane odpowiedzi

ojcu1

No to tak właśnie jest, nie ma żadnych odsetek, kasa na bieżąco schodzi z rachunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W BZWBK kasa również schodzi na bieżąco z rachunku

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Jak w my wallet dodać kartę? Jak biorę dodaj usługę to w mbanku mogę złożyć tylko wniosek a ja już mam kartę bo używałem my wallet na starym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z telefonem nie robiłem nic i bez problemu używam płatności NFC - karta SIM NFC od Orange i aplikacja mobilna ING. Natomiast sama instalacja przebiegła... dziwnie.

Zainstalowałem aplikację NFC Pass (od Orange), która jednak podawała że mam niewłaściwą kartę SIM. Z aplikacji ING Mobile przeprowadziłem procedurę założenia karty Visa NFC, która przebiegła poprawnie (apliakcja sprawdza czy telefon i SIM posiada odpowiednią funkcjonalność). W aplikacji ING pokazała się nowa karta do aktywacji, jednak po aktywacji karta przestała być widoczna w liście kart płatniczych. Tzn była widoczna, ale tylko z poziomu przeglądarki www, a nie aplikacji mobilnej. W aplikacji NFC Pass dalej nie widziałem swojej karty. Obdzwoniłem infolinię techniczną Orange oraz ING, jednak nikt nie umiał odpowiedzieć co się stało.

2 dni później sprawdziłem że płatności NFC faktycznie działają, tylko aplikacja nie widziała mojej karty. Pan z ING dzwonił co tydzień mówiąc że coś poprawili w systemie i pytając czy już działa, jednak bez skutku. Mniej więcej po 1,5 miesiąca widoczność w aplikacji ING wróciła, jednak NFC Pass dalej uparcie twierdzi że telefon jest niekompatybilny...

Karta jest rozliczana jako oddzielna pełnoprawna karta płatnicza do konta, ze swoim indywidualnym numerem, jednak bez żadnej opłaty za nią (przynajmniej na razie). Aplikacja ING informuje o wykonaniu płatności w momencie wykonania płatności (PUSH) i zazwyczaj informacja ta jest szybciej na telefonie niż na terminalu w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorka, ze odkopuje.

@@czacza90 czy aplikacja nfc pass jest niezbedna do platnosci? Ktora aplikacja sie wykonuje platnosc - nfc pass, czy ing?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Peiha

Ja mam tmobile i konto nfc w tmobile i dziala wszystko bez problenu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ktoś może gryzl te płatności nfc w mbanku? Niby aplikacja mbank zainstalowana w dotknij i płac mam zaznaczone mbank.pl i nie wiem tyle wystarczy czy jeszcze coś muszę spełnić? Telefon mam w play :) w płatnościach telefonem jestem świeży a temat fajny jest i przydatny nie trzeba nosić portfela i karty. Pozdrawiam

Edytowane przez bobik180

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Ja mam konto w PKO i aplikacje IKO i płace telefonem bez problemu. Fajna sprawa :-) babka w sklepie pod blokiem była w szoku, że płace telefonem :-)

«Napisane i wysłane z Huawei P8™»

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak możliwości płacenia w Orange Finanse oraz mBanku.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teps

A od czego zależy możliwość zapłaty NFC w przypadku P8? Mam tu na myśli sam telefon bez specjalnej karty SIM - to się chyba HCE nazywa. 

Zainstalowałem sobie aplikację Raiffeisena i niestety nie mogę płacić zbliżeniowy pomimo prób w różnych miejscach. Mam najnowszy ROM B382.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi