Skocz do zawartości
pitex2

P8 P8 - płatności NFC, czy ktoś z Was wykorzystuje płatności zbliżeniowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten telefon w sieci Orange. Sporo się wykłóciłem z konsultantami na ten temat. Miałem nawet zamiar odstępować od umowy z powodu niezgodności.

W końcu jeden z konsultantów wyjaśnił mi, że posiadanie NFC nie oznacza, że telefon można wykorzystać do płatności, bo musi być jeszcze zgodność z jakimiś protokołami. W P8 NFC służy jedynie do wymiany danych między telefonami, do naklejek, itp. głupot.

Chociaż, niektóre osoby piszą, że w jakiś sposób udało im się uruchomić płatności. Może niech się szerzej wypowiedzą. Być może jednak się da? Może tylko w niektórych sieciach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teps

no i ja właśnie też tego pojąć nie mogę:/ Czekamy na posty tych, którym się udało!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

Podejrzewam, że to nie działało na zasadzie typowego NFC tylko mieli karte i jakąś naklejkę na ubudowie i może to powodowało że dokonywali płatności. Telefon nie ma nfc do płacenia, chyba że pierwsze modele na rynku posiadały inne moduły nfc.

Dla mnie w tym momencie wystarcza płatność Blink, trochę to jest bezpieczniejsze od zbliżeniowego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak jest u was, ale u mnie działało płacenie przez apkę BZWBK i teraz bez problemu działa z Android Pay. Oczywiście, że NFC w P8 służy do płacenia ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

to jeszcze napisz skąd masz telefon, czy z brendem, jaki android itp. bo może po prostu tu tkwi problem. "Czyste" nie obsługują bo może nie mają czegoś dogranego.

Ja swego czasu dostałem informacje od Huawei'a że ten telefon nie obsłuży płatności NFC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupiony w Play i sam wgrałem do niego czystego roma bez brandu. Aktualnie mam wersję B382

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ma telefon z dystrybucji T-Mobile i bez problemu płacę wirtualną kartą podpiętą do aplikacji Banku Millennium. 
    Czyli w moim wypadku płatności NFC działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teps

no to ja już jestem kompletnie skołowany... Jednym działa, innym, jak mnie, na tym samym sofcie już nie:/ I bądź tu mądry i pisz wiersze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitex2

Jest jeszcze taka opcja że telefony z pierwszych wypustów miały moduł nfc do płacenia a kolejne zostały już niego pozbawione. Często tak jest że pierwsze partie wychodzą lepsze od kolejnych.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Można płacić telefonem jeśli aplikacja banku wykorzystuje protokół HCE. Mbank na przykład nie ma takiej apki i platności nie są obslugiwane ale albo wprowadza ten protokol albo nawiąża wspolprace z android pay 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi