Skocz do zawartości
Tecedos

Android 4.4.2 - aktualizacja lokalna. Pytania i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam telefon Huawei G6, miałem na nim Android 4.3 (soft 118B od T-Mobile) i dziś wgrałem poprzez aktualizacja lokalną Android 4.4.2 ze strony Huawei dla G6 LTE (soft V100R001C432B370), bez roota i bez odblokowywania bootloader'a :) I wszystko poszło dobrze, wifi działa, sieci komórkowe są, aparat też działa, jest tylko puste okienko w gestach (ale tego i tak nie używam), czy czegoś jeszcze w telefonie nie ma prócz tych gestów?

Notatka od Moderatora:

Tecedos

wykrzyk.png Tecedos

:'>Zmieniono tytuł na regulaminowy, stary tytuł: Android 4.4.2

Proszę się zapoznać z regulaminem forum, po tylu latach na forum powinien być już znany

też tak zrobiłem i zauważyłem że jak zmieniam tapetę to zmienia mi się tapeta na zablokowanym ekranie i ta pod aplikacjami. Nie mogę zmienić tak by mieć inne tapety.

w gestach ruchu mam też pusto.

co mi da zrootowanie telefonu i zmiany nazw folderów?

i jakim zrobić to programem ?

Edytowane przez B.Linus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bikier

Miałem 4.3 od t-mobile, znudził mi się i wgrałem lokalnie z karty SD kitkata 4.4 od Huaweia. Niepodobał mi się brak radia, obsługi gestów, nie można zmienić motywu, pozostałe aplikacje od google zainstalowalem ze sklepu play. Postanowiłem wrócić do 4.3, ale w wersji oryginalnej od Huaweia (wgrałem przez aktualizację lokalną) brak jest górnej belki z przełącznikami i nie można zmienić trybu sieci na np. 2G itd.

Okazuje się, że najlepszy dla mnie był oryginalny od t-mobila, czy ktoś posiada plik update.zip z wersją B118. lub wyższą lub ma pomysł jaką wersję wgrać aby wszystko było i działało. 

Nie mam roota ani odblokowanego bootloadera (czekam już 2 tygodnie na kod).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topsi

Miałem 4.3 od t-mobile, znudził mi się i wgrałem lokalnie z karty SD kitkata 4.4 od Huaweia. Niepodobał mi się brak radia, obsługi gestów, nie można zmienić motywu, pozostałe aplikacje od google zainstalowalem ze sklepu play. Postanowiłem wrócić do 4.3, ale w wersji oryginalnej od Huaweia (wgrałem przez aktualizację lokalną) brak jest górnej belki z przełącznikami i nie można zmienić trybu sieci na np. 2G itd.

Okazuje się, że najlepszy dla mnie był oryginalny od t-mobila, czy ktoś posiada plik update.zip z wersją B118. lub wyższą lub ma pomysł jaką wersję wgrać aby wszystko było i działało. 

Nie mam roota ani odblokowanego bootloadera (czekam już 2 tygodnie na kod).

Czy jak miałeś 4.3 to aparat robił ładne zdjecia, a na 4.4 gorsze? Napisz jakie robi zdjęcia po powrocie na 4.3.

U mnie robił super zdjęcia na 4.3, ale po aktualizacji takiej jak ty czyli do 4.4 robi kiepskie.

P.S.

Może ten Ci podpasuje

http://consumer.huawei.com/kh/support/products/downloads/detail/ascend-g6-4g-kh.htm?id=25971

Edytowane przez topsi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bikier

Jak miałem 4.3 to robił przeciętne zdjęcia, nie łapał ostrości, wgrałem HD Camera ULTRA i wtedy było lepiej.

Na 4.4 miałem lepsze zdjęcia.

Jak wróciłem do 4.3 znów nie łapie ostrości.

Właśnie mam ten soft http://consumer.huawei.com/kh/support/products/downloads/detail/ascend-g6-4g-kh.htm?id=25971

ale nie ma w nim górnej belki i trybu sieci.

Edytowane przez Bikier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topsi

Postanowiłem wrócić do 4.3, ale w wersji oryginalnej od Huaweia (wgrałem przez aktualizację lokalną) brak jest górnej belki z przełącznikami i nie można zmienić trybu sieci na np. 2G itd.

Jak Ci się udało wrócić do 4.3 przez aktualizację lokalną? Ja próbowałem już z trzema różnymi romami tj B111, B116 i B118 i na każym z nich wyskakuje : "update package's ext name error. Installation aborted."

Edytowane przez topsi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bikier

Jak Ci się udało wrócić do 4.3 przez aktualizację lokalną? Ja próbowałem już z trzema różnymi romami tj B111, B116 i B118 i na każym z nich wyskakuje : "update package's ext name error. Installation aborted."

Tak, wgrałem B118 przez aktualizację lokalną z tego linku http://consumer.huawei.com/kh/support/products/downloads/detail/ascend-g6-4g-kh.htm?id=25971

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam serdecznie. Ostatnio aktualizowałem androida 4.3 z emui 2.0 przez aktualizację lokalną na androida 4.4.2 z emui 3.0 i mam problem: otóż nie mogę znaleźć systemowego budzika. Proszę mi powiedzieć czy w tej wersji systemu nie ma oryginalnego budzika??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topsi

witam serdecznie. Ostatnio aktualizowałem androida 4.3 z emui 2.0 przez aktualizację lokalną na androida 4.4.2 z emui 3.0 i mam problem: otóż nie mogę znaleźć systemowego budzika. Proszę mi powiedzieć czy w tej wersji systemu nie ma oryginalnego budzika??

U mnie nie ma na 4.4. Zainstalowałem budzik Timely ze sklepu Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak włączyć wibracje przycisków fizycznych pod ekranem w androidzie 4.4.2

Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka

Połączony post:

Oraz jak włączyć diode jak przyjdzie sms w androidzie 4.4.2

Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tę aktualizację jak w ogóle się robi?? Wpakować rom na SD, wejść do recovery przez vol+ + power i "update", czy jak? (Nigdy nie miałem huaweia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi