Skocz do zawartości
mumin3k

Remont G3 - opinie uzytkownikow na temat czesci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój telefon w ciągu tygodnia wiele przeszedł. Najpierw ducha wyzionął przycisk Power, następnie dostało sie ekranowi i obudowie. Pytania jakie mnie nurtują to:

-czy ktos miał do czynienia z problem zawilgoconego przycisku power i czy to http://allegro.pl/oryg-korpus-obudowa-szkielko-przyciski-lg-d855-g3-i5603634470.htmlrozwiąże problem?

-czy na allegro idzie dostać oryginalny wyswietlacz z ramką czy oryginalnosc wpisana na aukcji to tylko chwyt marketingowy? Jeśli nie to gdzie idzie dostać oryginalne części?

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Teoretycznie sama wilgoc nie powinna popsuc klawisza, no chyba ze uzywales telefonu mokrymi rękami. Cena sugeruje ze to oryginalna czesc i powinna rozwiazac problem z klawiszem. Ale rowniez ona sie rozbiera i mozna wymienic sama plytke z mikrostykami, jest pod odkrecana nakladka obiektywu.

PS. Slowo marketing jest nie na miejscu w przypadku jednej osoby-handlarza, prędzej kłamstwo... Ale tak mozna kupic oryginal lub ktos sprzedaje podróbkę chińska w cenie oryginalu - nigdy nie wiadomo. 100% pewnosci to serwis LG ale bedzie drogo o ile sprzedadza.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylny przycisk to na 99% sprawa wody.A czy 400 zł za wyyswietlacz z ramką jest ceną która może być za orginalną częśc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raFiix

@@mumin3k

600zł zapłacisz za nowy przedni panel czyli lcd + dotyk i ramka ( w serwisie + wymiana )

400zł może być z uzywanego telefonu albo podróba.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przycisk z tyłu no coż można naprawić lub wymienić to nie są mega koszta ... Co do kompletnego przodu ja kupiłem pół roku temu używke na alledrogo za jakieś nie cale 300 złotych i powiem szczerze przyszedł ideał nawet nie porysowany ani nic....i nawet gwarancja byla na niego xd

Wystukane na G3 za pomocą Taptusia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raFiix

@@rembol1992

Ja w serwisie zaplacilem 600zł gdy skadowalem caly lcd (bez dotyku)

Z tego go patrzylem na necie mozna dokupić same tylne guziki + szkielko aparatu. /Szukajcie az znajdziecie xD\

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedzi. Przycisk został naprawiony, zakupiłem wyswietlacz z ramką z demontażu. Wszystko pięknie, telefon smiga, jednak zostawiłem go na dwie godziny i co jakiś czas pojawiają się paski róznokolorowe lekko przezroczyste, po zablokowaniu i odblokowaniu wszystko wraca do normy. Logika (byc może pokrętna) podpowiada mi, że to może być sprawa softwerowa. Czy ktos sie spotkał z czymś posobnym? czy po wymianie częsci zalecany jest master reset czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Cos uszkodzone fizycznie... Moze ladunek elektrostatyczny poszedl w zlacze i potem takie kwiatki. Stanowisko profesjonalne ma uziemienie ktore zaklada sie na nadgarstek aby zdac tysiace volt w postaci ladunku...ktory pali elektronike w ulamku sekundy. Nie wszyscy wiedza o tym i potem takie kwiatki. Przyklad strzelanie z palca iskra po szuraniu kapciami po dywanie - taki strzal pali kosci pamieci w ulamku...

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiana była przeprowadzona w normalnym serwisie, w którym nigdy nie było z niczym problemów. Czy są jakieś inne podejrzenia poza uszkodzeniem?

@@edit

wrzucam zdjęcie jak to wygląda:

https://drive.google.com/file/d/0BznVT7kYh689NU1YeHNlZGk3d28/view?usp=sharing

Edytowane przez mumin3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi