Skocz do zawartości
fmac

ROM Alcatel One Touch Pixi 8 - bootloop

Rekomendowane odpowiedzi

fmac

Alcatel One Touch Pixi 8 złapał bootloopa, da się wejść do recovery, ale żaden wipe nie pomaga, podejrzewam że zostało tylko wrzucenie romu przez sdcard i tu pojawia się problem, nigdzie nie potrafię znaleźć romu do tego modelu, może ktoś, gdzieś, coś ;). Ewentualnie może pod ten model pasuje rom z innego sprzętu? Szukam ostatniej deski ratunku ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/211918-Stock-ROM-do-PIXI-7

Spróbuj ALE PRZERÓB NA PIXI 8!

Wysyłane z mojego I213 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez 9tysiecy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka

udało ci się z tym Romem ? jak byś chciał zrobiłem przez cwma kopie to mógłbym udostępnić jak coś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

@@diabolus mam te same objawy co autor tematu. działa CWM, komp go wykrywa, niestety Alcatel nie udostępnił narzędzia do naprawy a mobile updater twierdzi, ze soft jest aktualny. Możesz udostępnić kopię systemu? Albo zna ktoś może sposób, żeby wgrać do niego softa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    azurok

@zakk87 Witam, mam podobny problem (ktoś na tablecie nieopatrznie pousuwał za dużo aplikacji mają dostęp root - andoid wstaje ale praktycznie nic nie ma) i potrzebuję wgrać na nowo rom - udało Ci się go zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    azurok

Jakby ktoś szukał, udało mi się zdobyć (dzięki @zakk87 ) obraz systemu do tego tabletu (wersja l220) - mogę podesłać na priv (nie wie mczy mam zgodę na udostępnianie szersze)

Potem zgodnie z poradnikiem:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-instalacja-rom-przez-smart-phone-flash-tool_679

Jak ktoś ma tutaj z forum instrukcje albo inna lepszą to proszę podmienić a to usunąć ;)

U mnie system ogólnie wstawał ale wariował, więc sterowniki same się wgrały, a flashowałem jedynie sam "system.img" (w SP nazwa "Andoid") i tablet wstał :)

P.S. jak oże tablet często jest z orange a soft powyżej nie, to zawsze odznaczamy "preloader" a najlepiej 2 pierwsze pozycje - ale na początek proponuję sam system wgrać.

Edytowane przez azurok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba8

Wgrywal ktos cwm albo twrp recovery na i220?

Sa jakies custom romy powyzej 4.4
    2 ,poniewaz na stockowym mam wieczne problemy z brakiem pamieci wewnetrznej w pixi 8?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jak autor tematu również mam Pixi 8 (I220) i problem w postaci bootloop'a.

Tablet działał, ale były problemy z wifi, aplikacjami i ogólną szybkością działania. Nie pomagały resety, wipe'y..

Użyłem Mobile Upgrade S od Alcatela ale jak ktoś wcześniej wspomniał nie ma opcji naprawy oprogramowania, dał mi tylko informacje że soft jest aktualny.

Później pobrałem ROM, który udostępnił @zakk87 i wgrałem go wg instrukcji zamieszczonej przez @azurok

Wszystko przebiegało prawidłowo ale niestety po uruchomieniu tablet stoi na logo Alcatel.

Ma ktoś pomysł jak przywrócić go do działania? Może inny ROM? Ewentualnie jak zmusić program Alcatela żeby wgrał nowy soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

A może Wipe zrob w recovery?

Preloader oczywiście odznaczyles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi