Skocz do zawartości
Krokogator

tutorial ROOT/RECOVERY/KERNEL 5.1.1 Galaxy S6 Edge+ G928F Knox[0x1]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam wam poradnik wzorowany na ten autorstwa ShyamSasi (oryginalny watek z XDA tutaj) 3w1 czyli root + custom recovery + custom kernel. Działania z poradnika skutkują nabiciem flagi Knox tracimy więc gwarancję.

Nie odpowiadam za uszkodzenia spowodowane tą metodą, wszystko robicie na własną odpowiedzialność!

(I)Co potrzebujemy?

• Telefon Samsung Galaxy S6 Edge+ G928F   ^^
    • Odin v3.10.7
    • SuperSU
    • Kernel arter97 oraz custom recovery (philz)
    • Sterowniki USB Samsung (jak podłączaliśmy telefon pod kies'a lub smartswitch'a to powinny być już zainstalowane)
    • Wiedzę jak wchodzić do dwóch podstawowych trybów w androidzie:
    • Tryb Recovery : Power + Home + Volume UP (przycisk zwiększania głośności)
    • Tryb Download : Power + Home + Volume DOWN (przycisk zmniejszania głośności)

Co do kernela polecam ściągnąć najnowszy stable tam jest też paczka z recovery, a później ewentualnie próbować inne wersje kernela. Nasz model to G928F, a więc katalog powinien się nazywać np. "G928FCIKL" gdzie literki oznaczają warianty modelu G928.

(II)Przygotowanie do instalacji:

• Wrzucamy do pamięci telefonu pliki *.zip z SuperSu oraz Custom Kernelem.
    • Opcjonalnie instalujemy sterowniki USB
    • Włączamy Opcje programisty w telefonie (Informacje o urządzeniu>Inf. o oprogr.>Naciskamy 10 razy na Numer wersji po czym w ustawieniach dojdzie nam nowa zakładka) i włączamy: Odblokowanie OEM oraz Debugowanie USB
    • Rozpakowujemy Odina

(III)Instalacja (cz.1 Recovery z poziomu komputera):

1. Włączamy Odina
    2. Wyłączamy telefon
    3. Przechodzimy telefonem w tryb Download jak pokaże się menu to wciskamy Volume UP
    4. Podpinamy telefon do komputera i czekamy, aż odin go wykryje (przy okazji upewniamy się, że żadne sterowniki nie są aktualizowane w tle)
    5. Wybieramy przycisk AP i wyszukujemy naszą paczkę recovery z rozszerzeniem *.tar.md5
    6. W zakładce options zaznaczone ma być jedynie F. Reset Time
    7. Wciskamy Start, gdy ujrzymy PASS na zielono oznacza, że wgraliśmy Custom Recovery.
    8. Nie uruchamiamy urządzenia, przechodzimy do etapu IV.

(IV)Instalacja (cz.2 SuperSU oraz Kernel z poziomu recovery)

1. Przechodzimy do Recovery Jak to zrobić przeczytaj pkt. 2!
    2. WAŻNE Aby to zrobić musimy jeszcze raz przejść do trybu download, tym razem dać CANCEL i od razu po tym jak telefon zacznie się resetować musimy dać kombinację przejścia do trybu Recovery. Jak tego nie zrobimy, a telefon się uruchomi normalnie to automatycznie wgra nam się z powrotem standardowe recovery i będziemy musieli cały proces z Odinem zaczynać od nowa! (to wszystko przez to, że nie da się bezpośrednio przejść z trybu download do recovery)
    3. Robimy wipe cache/dalvik
    4. Opcjonalnie robimy backup całego telefonu w tym osobno również partycji EFS
    5. Wgrywamy *.zip z kernelem
    6. Wgrywamy *.zip z SuperSU
    7. Restartujemy telefon

Wszelkie podziękowania wędrują do forum XDA, Arter97 za Custom kernel i paczkę z Recovery, Chainfire za SuperSu oraz użytkownika ShyamSasi za poradnik krok-po-kroku.

Dodatkowe linki:
    Wątek XDA - Arter97 kernel

Edytowane przez camdell
    dodany prefix
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak w wersji malej Edge, tak i tu, root nie jest bez skutkow ubocznych. Wzialem tylko przykladowo strone 50. watku w XDA i juz ktos pisze, ze niektore apki mozolnie lacza sie z siecia.

Znany problem z deep sleep niby zazegnany, jednak mimo wszytsko - ja narazie wstrzymuje sie z rootem (i nie chodzi bynjamniej o flage).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@BlueBlazer

Można jakiś link i co to za appki niby? Byłbym wdzięczny :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link sam zapodales na koniec postu :) strona 50 na kompie. Apek nie wymieniać z nazwy. Podejrzewam że wcześniej w temacie ludzie melduja.

Dlatego ja zanim bym się zdecydowałem to własne chciałbym wiedzie co ewentualnie może sta się kulawe, i dopiero zdecydowanie czy chce z tymczasem żyć czyli nie. Oczywiście Ty też informuj ma bieżąco czy wszystko hula.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@BlueBlazer

Chyba wiem o jaki post Ci chodzi, ktoś napisał, że aplikacjom zajmuje chwila by połączyć się z internetem. Hmm u mnie jest wszystko okej na chwilę obecną. Kiedyś miałem akurat złe wspomnienia z custom kernelami, zdarzało się że zużywały więcej baterii, a oszczędzanie polegało na zaniżaniu taktowania i ogólnie gorszej wydajności. Tutaj jestem mile zaskoczony i zabieram się do testowania najnowszej bety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weco

nie wiem dlaczego ale niby wszystko jest ok ale po wgraniu wszystkiego NIE MOZE SIE ZALACZYC?? zalacza sie i wylacza jakies porady??

dziala mi mi Recovery i robilem wipe dalvik cache potem wgrywalem Super SU i Kernela i restart i wlasnie .....dobra jak wruce z roboty to zrobie wszystkie WIPE ....

Edytowane przez weco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@weco

jak działa Ci recovery to spróbuj odpalić i zrób tam wipe cache oraz wipe dalvik cache i daj reboot now

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weco

jak mozna sprawdzic czy sie wszystko wgralo ....bo niby poszlo ale nie wiem?? wgrywalem wszystko pojedynczo ...odinem wgralem recovery .zalaczylem tela ....potem weszlem recovery wgralem niby super su..zalaczylem tela i na koncu wgralem kernel....ale teraz nie wiem jak to sprawdzic czy sie wszystko wgralo na 100%.

nie bede pisal nowego postu tylko ten edytuje!!

wiec cchyba znow du.... blada bo nie mam ani super su i wersja jadra nadal jest : 3.10.61- 54..... [email protected]*1 ++ data wiec nic sie nie zmienilo ...probuje dalej  :(

Edytowane przez weco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@weco

Em no recovery to widzisz, co do roota to będziesz miał aplikację SuperSU, a kernel wchodzisz w ustawienia, informacje o telefonie, inf o oprogramowaniu i masz tam wersja jądra (powinno być arter97)

Jeśli wszystko działa to było coś niejasne w poradniku co mógłbym zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weco

Krokogator  a wiec tak jak pokonalem wszystkie moje problemy za chiny ludowe niechcial mi sie wgrac super su ..wiec zamiast niego wgralem sobie nowy rom z XDA DR.Ketana i sprawa poszla jak z platka ,powiem wiecej bateria narazie przy normalnym uzytkowaniu po 24h mam 60% jeszcze wiec jest OK ..wiec polecam ten romik   :)

Edytowane przez jeronimo
    oficjalnym kolorem czcionki na forum dla uzytkowników jest czarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi