Skocz do zawartości
chrapo1

Mikrofon do rozmów nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć poważny problem, a mianowicie nie działający mikrofon do rozmów.  Serwis który się podjął naprawy niestety sobie nie poradził, ponieważ bardzo szybko usterka powróciła. Drugi mikrofon działa bez problemu i mam też możliwość prowadzenia rozmów przy użyciu zestawu słuchawkowego, lecz jest to bardzo uciążliwe. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem lub zna kogoś kto podjąłby się naprawy tego "chińczyka". Miałem wcześniej telefon Lenovo P780 i byłem z niego naprawdę zadowolony, nie sprawiał mi żadnych kłopotów. Przyzwyczaiłem się do VibeUI i bardzo mi zależy na usprawnieniu mojej żółtej cytrynki.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Napisz więcej. Skąd pewność, że to kwestia sprzętu? Na czym polegała poprzednia naprawa, wymieniali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow

Czesc, w zasadzie na wiekszość problemów w tym dziale można odpowiedzieć: czy problem wystepuje na innych ROM'ach? Jeżeli tak to dopiero wtedy jest to na prawde problem techniczny = hardware'owy, o którym możnaby napisać post'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, iż jest to problem sprzętowy ponieważ zmiana ROM nie przynosi żadnych efektów. Próbowałem z oficjalnym VIBEUI_V2.5_1522_7.162.1_DEV_K50-T5_WC60, jak również AOSP i ROW. Obecnie mam wgrany K50-T5_S137_150528_ROW.

Połączony post:

Napisz więcej. Skąd pewność, że to kwestia sprzętu? Na czym polegała poprzednia naprawa, wymieniali?

Pewności nie mam że to wina sprzętu. Próbowałem kilka softów i na wszystkich to samo czyli nie działający mikrofon od rozmów. Drugi mikrofon od dyktafonu działa i mam też możliwość prowadzenia rozmów przez zestaw słuchawkowy. W serwisie twierdzą że wymienili felerny mikrofon, jednak zaraz po odebraniu z naprawy mikrofon działał wybiórczo czyli raz działał a za chwilę już nie. Z tego co sam znalazłem gdzieś w necie to do K3 note pasuje mikrofon z sony xperia X10, nie mam natomiast wiedzy jakim mikrofonem został zamieniony oryginalny. O ile jeszcze do takiej wymiany doszło, bo sam tego nie jestem w stanie stwierdzić i muszę wierzyć na słowo gościa z serwisu. Taka ciekawostka w innym serwisie powiedzieli mi że naprawa będzie kosztowała ok. 1000zł. i gra jest niewarta świeczki. Moim skromnym zdaniem było to spławienie klienta.

Edytowane przez awygo
    Zbędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirecc

Za 1Kzł to masz nowy LK3N i stary na części. To ci serwis trafiłeś, może i dobrze, że umyli ręce. Z takimi mieć do czynienia to kara chyba jakaś...

Wytapatane z Lenovo K3 Note

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padnę zaraz...

Możesz mi tylko powiedzieć o jakich dwóch mikrofonach masz na myśli bo za bardzo nie wiem o czy mówisz.

Wymiana mikrofonu w K3 Note jest skomplikowana ale bez przesady. Odezwij się na priv , zajmiemy się problemem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. W naszych słuchawkach znajdują się dwa mikrofony. Jeden na dole od prowadzenia rozmów, a drugi obok wejścia na słuchawki od tłumienia hałasu podczas rozmowy i od dyktafonu.

post-191417-0-02088500-1445778863_thumb.jpgpost-191417-0-71137600-1445778872_thumb.jpg

Dzisiaj (13,11,2015) listonosz dostarczył przesyłkę a w niej wspomniany wcześniej mikrofon z taśmą. Znając już możliwości pobliskich serwisów telefonów komórkowych i mimo iż jest to Piątek 13-ego, zabrałem się samodzielnie za wymianę. I muszę się pochwalić pełnym sukcesem. Mikrofon działa i jakość rozmów jest bardzo dobra. Wiele tutaj do życzenia pozostawia podejście ludzi pracujących w serwisach, bo albo nie potrafią usunąć usterki i biorą za to pieniądze, albo biorą koszt naprawy z kosmosu.Trochę cierpliwości i około 40 min. skupienia. Skoro jako laik byłem w stanie sobie z tym poradzić, to pytam skąd się biorą tacy serwisanci? Mistrzowie od naklejania folii i szkła dumnie nazywający się fachowcami WSTYDŹCIE SIĘ!

Edytowane przez Hardkorowy Marcin
    Nie cytuj w całości postu bezpośrednio poprzedzającego Twoją wypowiedź. Po co? I spoileruj załączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi