Skocz do zawartości
jarek79

STOCK Galaxy S5 Neo - różne firmware.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj stałem się posiadaczem Galaxy s 5 neo który odebrałem z Playa. Mam wgrany Rom FXXU1AOH4 ale widzę w sieci że jest do tego telefonu rom G903FXXU1AOI2 XEO . Mam pytanie który rom jest nowszy i czy warto ewentualnie zmieniać ten który mam wgrany w salonie. Przyznam że mało jest informacji na temat romów do tego modelu telefonu, czym się różnią itp. stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@jarek79,

Rom który masz teraz wgrany jest romem "starszym" i w dodatku brandowanym - dla sieci PLAY (kod regionu PRT). Nowszy będzie rom  G903FXXU1AOI2 XEO. Jest to najnowszy i niebrandowany rom dla G903F dostępny na Polskę.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wgranie tego najnowszego, niebrandowanego romu na Polskę (kod regionu XEO). Plik z romem ściągniesz z tej strony:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/55355/G903FXXU1AOI2_G903FOXA1AOI2_XEO/

A jak wgrać masz opisane tutaj:

http://forum.android.com.pl/topic/170789-odin-flashowanie-oryginalnych-romow-samsunga-za-pomoca-odina/page-1

Po wgraniu romu robisz dodatkowo wipe data/factory reset z poziomu recovery. Jest to konieczne gdyż dopiero po tym zabiegu kod regionu z PRT przestawi się na XEO!

Dlaczego lepiej wgrać rom niebrandowany? Aktualizacje softu częściej i szybciej przychodzą dla romów niebrandowanych. Operatorzy zwykle zwlekają z wypuszczaniem aktualizacji. Jak zainstalujesz oprogramowanie niebrandowane - XEO to będziesz miał w pierwszej kolejności wszystkie najnowsze aktualizacje. Nie będziesz musiał czekać aż operator (tu PLAY) łaskawie wypuści aktualizację. 

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zaraz ściągam ten Rom i będę wgrywał. 

Edytowane przez maniek0928
    Nie cytujemy posta wyżej, @up wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega zapomniał dodać że prawdopodobnie utracisz gwarancję od Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@bochaj85,

Nie utraci gwarancji wgrywając oficjalne oprogramowanie samsunga. Poza tym flagi KNOX nie nabije. W każdej chwili będzie mógł wrócić do softu Play flashujac rom Odinem.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaka jest teraz sytuacja w Play Ale kiedyś wgranie nawet oryginalnego romu traktował jako ingerencję w system co wiązało się z utratą gwarancji (ale to było za czasów pierwszego GALAXY S więc może teraz jest jak mówisz)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancji nie utracę, jakieś 3 miesiące temu oddawałem do Playa Galaxy S4 z romem xeo który wgrałem na brandowany i wszystko było ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ELM0

@@jarek79, dokładnie. po drugie nie zawsze sprzedają telefony z romem brandowanym. U mnie w firmie brali 5 S5 i tylko 3 były brandowane a pozostałe to XEO..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak oddawałem swoją starą S5 z czystym softem XEO kilka razy do serwisu CCS to zawsze wgrywali mi soft od Orange. Co prawda kupiłem S5 od osoby która brała ją na firmę w sieci Orange ale ku mojemu zdziwieniu nie miała ona ani simlocka ani brandu Orange    :dontgetit:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Przed chwilką dosłownie stałem sie posiadaczem Samsunga S5 neo....

Mam pytanie:  w ustawieniach, w opcji "wersja modemu" ... rozumiem że tu wyświetlana jest wersja oprogramowania...

W moim telefonie jest taka: G903FXXU1AOJ1

Telefon pochodzi z sieci Orange

Czy jest to soft brandowany ?

Z góry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi