Skocz do zawartości
bluur

Jakość zdjęć w Z3 Compact

Rekomendowane odpowiedzi

bluur

Witam,

Użytkuję od 2 miesięcy Z3 Compact i nie raz muszę zrobić jakieś zdjęcie. Przed zakupem wiedziałem oczywiście, że aparat w tym telefonie do najlepszych nie należy, jednakże zauważyłem, że telefon ma problemy z m.in ustawieniem światła. Dla przykładu chciałem zrobić zdjęcie tekstu na monitorze a zaraz obok niego mam drugi monitor. Telefon złapał światło tylko z tego jednego a z drugiego bił mocny biały kolor.

Nie ma różnicy jak to ustawię, zawsze są problemy z ustawieniem światła w Z3C.

Oglądałem na necie porównania zdjęć w iPhonie 6 (którego miałem wcześniej a robił zdjęcia perfekcyjne) a w Xperii Z3C i zdjęcia są prawie takiej samej jakości, jednakże według mnie mój telefon robi o wiele słabszej jakości zdjęcia. Nie mówię tu o wyświetlaniu zrobionych zdjęć na ekranie telefonu tylko na np. komputerze - są słabe. Kolory są zimne, ostrość nie łapie zbyt dobrze. Filmy tak samo. Jednak do trybu 4k nie mogę się przyczepić. Jakość jest świetna.

Czy trafił mi się jakiś dziwny model z3c, czy po prostu te telefony robią tak fatalne zdjęcia?

Jak na rozdzielczość 20mpx matryca powinna o wiele mocniejsza..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SELVA

Niestety, zdjęcia są fatalne ...

Porównywałem aparat do Galaxy S2 i różnic nie było żadnych (poza rozmiarem pliku).

Do szybkich fotek chyba iPhony są najlepsze.

Telefon jako taki jest fajny.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

Wina oprogramowania... Jakby Sony o to zadbało to nawet szybko i lepiej by działało ;/ Ale na jakość zdjęć nie ma co narzekać są nowsze telefony z gorszą jakością :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    taret

Skoro wina oprogramowania to może ktoś polecić jakąś lepszą aplikację do robienia zdjęć i w ogóle jak to zmienić na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radexon

No tryb automatyczny zawodzi w SONY :) a szkoda,sony dało ciała.

Przesiadając się z NOTE 2 na Z3 Compact zawidołem się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z telefonu da radę wiele jeszcze wycisnąć... Mod na scenerie w 20MP lub po prostu Camera FV-5. A o Samsungach poniżej S6 robiących zdjęcia lepsze od Z3C można się długo rozpisywać... Może to prawda, na auto telefon starego W350i z aparatem 1,3 nie przebije, ale jak zmieni się na manual i 20MP to widać różnicę.

Po prostu:

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/themes-apps/post-pictures-xperia-z3-compact-t2889119

Popatrzcie na gościa Franciso Williams(Williknot).

Edytowane przez MixoMaxo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kshell

Mod na scenerię 20MP trochę polepsza sprawę ale dalej szału nie ma. Trzeba się sporo naustawiać a i tak nie wiadomo czy zdjęcie wyjdzie dobrze. Pomijam już fakt, że do tych ustawień w aplikacji aparatu ciężko się dostać (jeśli jest tryb manualny to wszystko powinno być "pod palcem").

Camera FV-5 działa połowicznie - na 5.1.1 (nawet z rootem i modem 20MP) nie można regulować ISO.

Poza tym aparat w naszym telefonie powinien z automatu robić dobre zdjęcia - od tego on w końcu jest aby wyjąć go z kieszeni i cyknąć szybko zdjęcie. Starsze telefony innych producentów lepiej sobie radzą automatycznym doborem ekspozycji, ISO czy migawki. Robią przy tym lepsze zdjęcia i nie mają wcale trybu "lepsza automatyka".

Sprawa mogła by się jeszcze polepszyć gdyby (o ile) Sony dodało w 6.0 wsparcie dla RAW.

Znajomy z tego forum pokazał mi różnicę w zdjęciach robionych "starym" nexusem 5, który to wsparcie już ma i szczęka mi opadła.

Jeśli będzie wsparcie dla RAW wtedy możemy mówić, że z aparatu da się dużo wycisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

Co do Williamsa to używa on dodatkowej soczewki i jakiegoś oprogramowania do niej :D W którymś poście to jest ;) Ale nasi rodacy, którzy tylko siedzą na xda to też mają piękne zdjęcia. Ktoś powiedział raz, że najgorszym aparatem da się uchwycić piękne rzeczy i to daje sam efekt ;) Trzeba umieć po prostu obsługiwać się aparatem ;D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kshell
    Co do Williamsa to używa on dodatkowej soczewki i jakiegoś oprogramowania do niej

Chodzi może o coś w stylu Qx100? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi