Skocz do zawartości
djcygan2009

Nie działający, czasami działający a czasami wariujący automatyczny obrót wyświetlacza po aktualizacji do COI4

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym,że wyświetlacz czasami wcale nie chciał się obrócić pomimo, że opcja automatycznego obrotu ekranu jest włączona, czasami choć nie zawsze pomagało ponowne zablokowanie i odblokowanie a czasami jak szybko zmieniałem rotację poziomą o 180 stopni zaczynał obraz wariować i kilka razy się obracał sam pomimo tego, że telefon trzymałem już nie ruchomo. Problem pojawił się po aktualizacji do najnowszego 5.1.1 COI4 i wystąpił 2 razy do wczoraj, pomagało ponowne uruchomienie telefonu.

Wczoraj późnym wieczorem zauważyłem, że znowu się pojawił i tak przez dzisiejszy cały dzień nawet ponowne uruchomienie nie pomogło. Raz wszystko chodzi płynie a raz potrafi dopiero po 10 sekundach obrócić ekran jak zmienię położenie z pionowego na poziome. Czasami też ekran wariuje i obraca się jak śmigło po kilka razy a czasami nie chcę się wcale obrócić.

Na razie tylko dwóch userów oprócz mnie ma problem z automatycznym obrotem ekranu, a przynajmniej o tylu wyczytałem na forum, napisali oni o tym w dziale ROM-y & Modyfikacje w temacie:

Widać najnowszy Lollipop nie jest bez wad, a czasami bardzo jest irytujące jak ekran nie chcę od razu zmienić swojej orientacji. Dodam, że aktualizację zainstalowałem Odinem bez wipe. Dodam, że zaobserwowałem podczas problemów z rotacją duży udział w statystykach baterii "Interf. sys." Wcześniej ten proces zjadał nie więcej jak 2% baterii a wczoraj jak znowu pojawił się problem z rotacją wyświetlacza zjadł aż 5%.

d5b9a2fd85d2083493745e73f81f9316.jpg

Jakieś porady i sugestie ?

Edytowane przez djcygan2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robiłem full wipe i jeszcze raz nowa instalacja przez odin i dalej co jakiś czas wariuje.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że nie długo powitam na swoim Note 5.0.1 ;) bo jak widać 5.1.1 nie został do końca wyleczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U siebie chyba pójdę o krok dalej i sprzedam nota 4, niedługo może pojawi się u nas meizu 5 pro, albo jakiś g4, niestety ale po 5.0.1 zaczęło się sporo złego dziać u samsunga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewien czy to dobry trop ale u mojej żony na 5.1.1 pomogło włączenie trybu programisty i ustawienie skal animacji na 0.5. Co prawda zgłosiła mi tylko raz taki problem wiec nie wiem czy to przypadek czy nie. Dodatkowo u niej było tak ze jak był zablokowany obrót ekranu to niemiłosiernie cieło animacje przejść na ekranach domowych

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vBB

U mnie też występują problemy z autoobracaniem ekranu, dokładnie takie jak opisujesz u siebie. Wcześniej ich nie było, to znaczy, że to wina softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie również pojawia się co jakiś czas problem z automatycznym obracaniem ekranu. Po restarcie na chwilę problem znika. Chyba trzeba będzie poczekać na jakąś poprawkę od Samsunga, ale szczerze mam już dosyć tej firmy. W moim poprzednim HTC ONE M8, żadne problemy ze softem nie występowały. Do Samsunga ciągnął mnie S-pen, ekran, skaner linii papilarnych i genialny aparat. Ale to chyba będzie ostatni telefon tej firmy. Na szczęście konkurencja nie śpi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam COI4 od dnia wydania aktualizacji, wgrywałem ten system kilka razy z różnych powodów, ale takiego problemu u siebie nie zauważyłem a włączam tą funkcję codziennie przy oglądaniu różnych programów telewizyjnych w aplikacjach.także chyba nie w każdym przypadku problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Peanut

U siebie też nie zauważyłem tego problemu a COI mam od momentu, jak się ukazał w OTA. Ciekawe od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi