Skocz do zawartości
trasek

aplikacja chronione -czy działa wam prawidłowo?

Rekomendowane odpowiedzi

trasek

witam!

chciałem dowiedzieć sie jak to jest z opcją aplikacje chronione w menadzeże telefonu. Mimo, że mam wyłączoną możliwość działania większości aplikacji po zablokowania ekranu -one sie nie wyłączają. Dla przykładu podam aplikację sklep google - mimo ,że suwak mam odznaczony to gdy wyłączę ekran aplikacja ciągle wisi jako włączona i musze ręcznie sie jej pozbyć:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się, że nie do końca tak to działa. Służy on do tego żeby nie ubijać aplikacji po uspaniu fona, dajmy na to używasz Vibera, messengera itp. gdy wyłączysz go z chronionych to po wygaszeniu ekranu nie otrzymasz powiadomień, a jeśli dasz w chronione to powiadomienia będą przychodziły. On po prostu ma chronić przed "usypianiem" aplikacji, a nie je ubijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

Ja wyłączyłem jeszcze powiadomienia i chyba mam ok. A przynajmniej nie wyświetla się nic. Statystyki baterii co prawda mówią co innego ale taki urok tej denerwującej przez to aplikacji...

Chętnie się dowiem co innego jeszcze można z nią zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up krótkomówiąc zamiotłeś je pod dywan, nie widzisz ich ale są :) Ja dodatkowo używam greenify co by mi hibernował takie śmieci jak FB czy messenger, oraz gry które czasem mimo wyłączenia zostają włączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trasek

ale powiedz mi jak działa greenifi w telefonie bez roota =czy jeżeli co chwilkę wstaje mi aplikacja mbank albo google play to jak ja ubiję to nie wstanie ponownie czy na zasadzie task killera -raz ubiję ale za chwilkę znowu będzie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

No tak myślałem właśnie Co do Greenify też jestem ciekaw bo na poprzednim telefonie z root fajnie działało a teraz bez root to raczej lipa z tego co oglądałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety panowie ale do działania greenify niezbędny jest root. Ale działa poprawnie, dzięki greenify mam też funkcje blokowania i wygaszania ekranu podwójnym tapnięciem w ekran :) warto się zastanowić na rootem :P

@@trasek

w greenify możesz ustawić autohibernację, czyli jak coś się samo wzbudzi to on to uśpi spowrotem

Edytowane przez Piterosss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kanada

Nie mogę znaleźć w B321 - jak wejść w aplikacje chronione?

Edytowane przez SebastianURL
    Pisz troszke "poprawniej" na przyszłość - Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia>ustawienia zaawansowane>menadżer baterii>aplikacje chronione

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Celt
    Dnia 28.04.2016 o 09:28, kanada napisał:

Nie mogę znaleźć w B321 - jak wejść w aplikacje chronione?

Podpinam się do pytania. W telefonie żony też nie mogę już znaleźć tej opcji po aktualizacji. Ścieżka:

@up

po aktualizacji do Androida 7.0 nie istnieje. W ustawieniach zaawansowanych nie ma już opcji menadżera baterii. Przeszukałem też całe menu ustawień zarówno ręcznie jak i przy wykorzystaniu wbudowanej wyszukiwarki i wychodzi na to, że nie ma już takiej pozycji jak "Aplikacje chronione". Jest za to opcja "Zamknij aplikacje po zablokowaniu ekranu" i zastanawiam się czy Huawei czegoś nie nakombinowało i teraz to jest właśnie to co dostajemy zamiast "aplikacji chronionych". Ktoś coś więcej wie na ten temat, bo nie mam za dużych doświadczeń z telefonami od tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi