Skocz do zawartości
JaW

Zmiana radia

Rekomendowane odpowiedzi

Mając S-OFF radio można też flashować za pomocą komend fastboot:

http://forum.android.com.pl/f153/operacje-fastboot-na-desire-z-s-off-27928/

Jest to uważana za najbezpieczniejszą metoda zmiany radia, recovery czy splash imgage.

A poza tym - można było napisać w już istniejącym temacie, prawda? Od następnego tematu zastosuję więc zalecaną przez administrację metodę nagradzania :D, bo widzę, że upomnienia słowne i tematy przyklejone nie przynoszą rezultatu.

Nie ogarniam dziś za dużo, tyle, że zrobiłem co trzeba i zostało mi to cho.. radio jeszcze do wgrania :P i mam tutka po angielsku, ale mimo, że wiem co tam co znaczy to nie wiem, gdzie co tam sie wpisuje... tzn to nie jest wg krok po kroku jak dla laika - czyli mnie ;) w każdym razie pobrałem i czeka to na sd karcie.

--=[ How to flash a radio ]=--

This guide is for Windows users only! Your phone must be ENG S-OFF. Radio S-OFF is also highly recommended.

Requirements:

- HTC Sync

- A Windows PC

1. Connect your phone into a PC, and make sure that USB Debugging is enabled

2. Click "Start here". A black command prompt window will open

3. Type: "adb reboot bootloader"

4. Once your phone is in bootloader (white screen with text), type "fastboot flash radio radio.img"

5. When the flashing completes, type "fastboot reboot"

6. Done. Enjoy!

@KhoTeCek: dziękuje za brak nagrody, będe to miał w pamięci :P poprawię swoją postawę! ... jak tylko to radio wgram :facepalm:

ps a może to jakaś zła metoda? Widze ze to od JaW wygląda jakoś łatwiej, to co wpisałem to było w txt z radiem ze strony z RHD.

---------- Post dołączono o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Powiem tak. Warto by tutorial był zawsze zaktualozowany i podany na początku. Człowiek łazi po xda, czasami nie zrozumie, jednego punktu i już żebrze po ludziach. No tak to właśnie jest na początku. A teraz jak słysze są różne opcje zmiany radia. To sie chciałbym dowiedzieć, jak łatwo i szybko to zrobić. :) Postawie piwo za ładnego tutka po polsku. A khotecek na pewno by dokleiła to na sam początek tematu. ;)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To sie chciałbym dowiedzieć, jak łatwo i szybko to zrobić.

To zrób, jak Ci JaW opisał. Fastboot jest dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników :P.

Warto by tutorial był zawsze zaktualozowany i podany na początku.

Pewnie, że warto, tylko trzeba jeszcze znaleźć altruistę (tudzież "Łosia" ;)), który charytatywnie opisze i będzie aktualizował. Zanim zaczniesz roztaczać wizję co i gdzie znajdować się powinno, skup się na poruszaniu kwestii radia i custom ROMów w odpowiednich wątkach, zanim stracę do reszty cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnąłem zip z linku: [RADIO][14 Sept 2011] HTC Sensation Radios [PG58IMG.zip] - xda-developers w wersji 10.58. Wgrałem na karte. Włączyłem jak JaW napisał z Volume Na dół + power, od razu wykryło update. Dałem power i po chwili się zaktualizowało. Przez przypadek dałem ponownie volume i power i znow chciało mi wykrywać update i do gory było napisane ze mam stare radio. ale ponowilem restart i wlaczyłem normalnie telefon - w ustawieniach pojawiło się nowe radio. Serdecznie wam dziekuje :P:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

To chyba nie tak madtrexx. Radio wgrywasz tak samo jak Rom. Przynajmniej ja tak robię. Jak będziesz w fastbota, później w recovery, i tam instal z SD. Szukasz pliku radia gdzie je zapisałeś, powerem wszystko potwierdzasz, odszukać opcję yes, power i chwilą czekania. Radio wgrane. Później rebot i radio "gra". Jak się mylę, to niech ktoś poprawi. No chyba, że nasz sensacyjny telefon w istocie sam odnajduje radio jak madtrexx opisuje w fastbocie, w co wątpię. Ja tego nie zauwazylem a wgrywalem już kilka razy...

Fakt, instrukcji nie czytam bo angielskiego nie znam. Ale chyba aż tak się nie pozmienialo od czasów desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłeś przez fastboota a ja inną metodą. :) Nie wiem jaką, ale khotecek może Ci to wytłumaczyć ;) Post wcześniej też chyba coś o tym pisała. To co piszesz jest bardziej bezpieczne, ale też bardziej skomplikowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Jak dawales power i vol down to właśnie fastbot. Zobacz jakie masz radio. Ustawienia - info o telefonie - info o oprogramowaniu i więcej, tam jest wersja pasma czy coś takiego. Bo czuje/boję się, że nie masz nowego radia. Porownaj z wersja która sciagales i daj znać. Inaczej można pewnie przez Rom manager bo to program do obsługi recovery z poziomu andka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie :) radio mam ok, sprawdziłem zaraz po restarcie. A rom manager też już mam i zrobiłem z nim i recovery najnowsze v5 - backup. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku korzystania z PG58IMG.zip plik znajduje się na karcie, i po wejściu w tryb bootloadera telefon sam go wykrywa, a następnie po zatwierdzeniu - instaluje.

W przypadku metody o której ja mówiłam radio w postaci obrazu .img jest przesyłane z kompa na podpięty kablem telefon w trybie fastboot przy użyciu konsoli i właściwej komendy ;).

później w recovery, i tam instal z SD

Metoda trzecia, o której wspomina obywatel yusuf1 ;), czyli jak zakładam flash radia z recovery jest najmniej zalecana ze względu na największe ryzyko (już od czasów Desire). Przynajmniej tak sugeruje znaczna większość opinii na xda. I szczerze - nie spotkałam się z jej stosowaniem w przypadku sensation.

Mam nadzieję, że temat wyczerpany ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi