Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
kubus23

Huawei P8 Lite czy Samsung Galaxy J5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku dni zastanawiam się nad wyborem telefonu i trafiłem akurat na to forum, więc chciałem się zapytać bardziej wtajemniczonych, który wybrać. Jak w temacie zastanawiam się nad Huawei'em P8 Lite i Samsungiem Galaxy J5. Ogólnie chce, by telefon mi płynnie chodził przy kilku grach na nim i oczywiście dzisiejszymi aplikacjami typu facebook, messenger itd. Mam do tych telefonów swoje plusy i minusy i chętnie je wymienie:

Samsung Galaxy J5:

+ ekran Super Amoled

+ dobry aparat 

+ dobra bateria

+ wejście słuchawkowe od dołu

- brak czujnika światła

- tylnia klapka wydaje się tandetna 

- tylko 8GB pamięci wbudowanej

Huawei P8 Lite

+ ogólny wygląd strasznie mi się podoba

+ 16GB pamięci wbudowanej

+ DualSim

+ 2 GB RAM'u

- Troszkę słaba bateria

- nie zdejmowany panel tylni

To chyba tyle o ile się nie myle. Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez kubus23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@kubus23,

Ogólnie to wydajniejszy będzie Huawei P8 Lite. Posiada on GPU (układ graficzny) Mali 450 MP4 który w połączeniu z SoC (procesor) Kirin 620 ma wydajność na poziomie ok. 42 GFLops. Natomiast J5 posiada GPU Adreno 306 ktorego wydajność jest na poziomie ok. 25 GFlops. Galaxy J5 nie jest smartfonem do gier!!! . Huawei P8 Lite, chociaz wydajniejszy też nie nadaje się do gier. 

Z tych dwóch smartfonów wybrał bym jednak tańszego J5. Posiada on zdecydowanie lepszy i jaśniejszy wyświetlacz niż Huawei P8 Lite. Poza tym czas działania na akumulatorze również jest dłuższy na J5. Przeraża tylko 8gb wbudowanej pamięci. 

To jeżeli chodzi o Twoje propozycje. 

Ja bym poczekał do następnego miesiąca. Wtedy do sprzedaży trafi smartfon OnePlus X. Prawdopodobnie będzie posiadał mocny procesor  Snapdragon 801 + grafikę Adreno 330 (taki procesor i grafika jak S5, Z2, Z3, LG G3, OnePlus One - a więc smartfony o wiele droższe!). 

Jezeli nie chcesz czekać to proponuje używki LG G2, S4 (najlepiej wersji ze Snapdragonem 800 - i9506). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba zrobię jak mówisz i zastanowię się nad zakupem S4 (i9506) bo wydaję się najlepszym rozwiązaniem. Patrzyłem przed chwilą i telefon w stanie bardzo dobrym dostane za 850 zł. Wielki dzięki :)

Edytowane przez kubus23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

P8 Lite jest wydajniejszy na papierze, w praktyce coś skopali z optymalizacją i rzeczywiste wyniki są porównywalne ze Snapdragonem serii 400. Tyle, że nabija Antutu ilością rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Używałem p8 lite 3 tygodnie oddałem w prezęcie teraz mam J5.Powiem tak p8 jest ładny ale j5 też niczego sobie mam wersje złotą.

Ekran  j5 jest genijalny ekran naprawde zaskoczył mnie mam lg g4 to jasność i kolory nie ma czego się wstydzić.Ekran jaśniejszy niż w s6 

Bateria w porównaniu do p8 lite w j5 miażdży 4 5 dni wifi dane mobilne chrome itp. do 6 godzin na ekranie.

Jedyny plus w p8 lite to aparat foto lepszy ale nie za dużo.

polecam porównanie szybkości j5 do s6.

Edytowane przez deus
    Filmy i grafikę wstawiamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Który wybrać?

Telefonu używam głównie do: 

- Oglądania Youtube

- Muzyka

- Social Media

- Aparat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Z tych trzech, to bez zastanowienia LG G4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@mati9927

LG G4 najlepiej sprawdzi się w w/w zastosowaniach. Jednie, jeśli preferujesz "żywe kolory", lub mniejsze wymiary bardziej odpowiednim będzie dla Ciebie Galaxy A5 z uwagi na ekran Super Amoled, który jednak parametrami odstaje od IPS Quantum zastosowanego w LG G4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Dokładnie, parametry AMOLEDa w A5 są sporo lepsze niż IPSa z G4. Do tego cały ekran masz dla siebie, w G4 0,3-0,35 cala zżerają przyciski ekranowe. Samsung ma też dużo lepszą baterię. Jedyne w czym LG jest lepsze to aparat (i gry, ale ich nie było w wymaganiach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi