Skocz do zawartości
Zammst

Ekran nie reaguje odpowiednio na dotyk palca.

Rekomendowane odpowiedzi

Zammst

Witam wszystkich

Mam problem z moim HTC Desire 820 ;(

Zawsze było z nim wszystko w porządku, aż od wczoraj. Otóż stało się coś dziwnego z ekranem dotyku - nie reaguje on odpowiednio na stuknięcia palcem tzn. trzeba kilkukrotnie stuknąć w obojętnie którą ikonkę w dowolnym miejscu na ekranie by ta zareagowała. Pisanie sms to czysta katorga, ogólnie rzecz biorąc ciężko jest mi z niego korzystać w jakikolwiek sposób. Do telefonu z pewnością nie dostała się żadna wilgoć. Próbowałem też resetować ale to nic nie daje.

Proszę o pomoc lub poradę. 

Dodam również (choć nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie), że ostatnio zamontowałem na ekranie ochronne szkło z poliwęglanu. Myślę, że nie ma to większego wpływu na dotyk ekranu, gdyż wcześniej korzystałem z podobnych a obecny spokojnie od 2 tygodni jest przyklejony i z dotykiem było wszystko ok - mimo wszystko wspominam o tym.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj ściągnąć to szkło , nie gwarantuje ze zadziała ale warto spróbować .
    Czasem warstwa wewnętrzna szkła mogła się rozszczelnić , bądź coś zakłóca prace ekranu.
    Oczywiście nie wykluczam że to jest wina hardware telefonu.

Edytowane przez krisol54

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój brat zmieniał ekran i miał to samo - podobno powrót do ustawień fabrycznych na nowo kalibruje dotyk czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zammst

Dzisiaj przykładowo jak dzwonił mi budzik, miałem problemy z jego wyłączeniem - dotyk nie reagował, dopiero za którymś razem udało się. Potem po jakiś 10 min. telefon działał jak dawniej ;/ ??

wszystko było spoko przez jakieś 4 godziny i znowu to samo - dotyk nie reaguje odpowiednio. Wykluczam więc winę szkła z poliwęglanu, który ostatnio nakleiłem raczej jest coś nie tak z systemem skoro raz się zawiesza a raz naprawia...? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Piszesz ze robiles reset. Ale to bylo do ustawien fabrycznych czy ponowne urichomienie fona. Jesli to drugie to zrob reset do fabryki.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zammst

Reset telefonu do ustawień fabrycznych nic nie daje... problem występuje nadal. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Przeinstaluj system

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@Zammst jeśli dasz radę, to spróbuj wejść w "ustawienia" => "opcje programistyczne" => włącz "lokalizacja wskaźnika" oraz "pokaż dotknięcia"

Daj odpowiedź co widzisz na wyświetlaczu gdy przesuwasz palcem po ekranie. Powinienienś widzieć niebieską linię pozostającą w miejscu gdzie był Twój palec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem co Zammst. Zrobiłem tak jak napisałeś, u mnie widać niebiesko czerwoną linię.

Dodam, że problem ten, pojawił się u mnie po aktualizacji oprogramowania.

Edytowane przez kiler73
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

I właśnie ta linia to "potwierdzenie" miejsca dotyku. Pojeździj palcem po całym ekranie i sprawdź czy ta linia się nie przerywa. Jeśli przerywa tzn. Ze dotyk szwankuje.

HTC One _M8 Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi