Skocz do zawartości
Martinnn

Czy warto kupić A3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zakupem Galaxy A3 .. Mam nadzieję że doradzicie mi czy ten telefon będzie mi pasował ..

Czego wymagam i jak używam telefonu ..

Oczywiście chcę żeby bateria przy normalnym użytkowaniu ( wi-fi ciągle włączone , od czasu do czasu sprawdzić jakieś wiadomości na necie albo na pakiecie danych , z 30 minut grania podczas jechania do szkoły , i godzina słuchania muzyki)

-Czy uciągnę jakieś lepsze gierki typu Asphalt 8 GTA VC (na LG F60 jakoś uciągało więc na A3 pewnie też nie będzie problemu)

I oczywiście czy zdjęcia robi przyzwoitej jakości ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosac

1. Co do baterii to nie oczekuj cudów, więcej niż półtora dnia nie wytrzyma, poza tym nie sprecyzowałeś "Oczywiście chcę żeby bateria przy normalnym użytkowaniu.." Ja przez pierwszy tydzień ładowałem rano, gdzie zostawało mi ok 40% następnego ranka. Przez dzień wysyłałem ok 300 smsów i wieczorem troche na komunikatorze bądź w necie, w międzyczasie bawiłem się oczywiście, a to aparatem, a to instalowaniem różnych apek, po prostu trzeba samemu się przekonać.. Bateria jest największą wadą tego modelu, tym bardziej że niewymienialna..

2. A3 ma te same bebechy co f60 z tym że ramu jest 0,5gb więcej, więc skoro tam działało to i tu zadziała

3. Zdjęcia robi bardzo przyzwoite jak na 8mpx (sensor sony imx135 lub imx134, nie jest potwierdzone który, mimo ze programy wskazują na imx135..który fabrycznie ma 13mpx, a taki siedzi w A5 i S4 między innymi)

Poza troche słabą baterią i wystającym aparatem (nie każdy narzeka) telefonik naprawdę ok, mimo że z metalu, to ma zasięg lepszy niż mój poprzedni chińczyk z plastiku.. Upadł mi dwa razy ze stolika (60cm) na panele ekranem w dół i nic sie nie porobiło, mam go 3 tygodnie bez żadnych zabezpieczeń i nadal jak wyjęty z pudełka bez ryski..Najlepiej obejrzeć gdzieś przed zakupem żeby później nie żałować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej wszystko popieram ale osobiście od siebie dodam że trochę mały zawsze wolałem mniejsze telefonu ale ten jakoś tak słabo wygląda.Gdyby cofnąć czas kupilbym a5 parametry prawie takie same ale wielkość by była idealna. A i jeszcze kolega się myli bateria jest wymienialna na allegro kosztuje ok 30zl wystarczy trochę manuralnosci i samemu można wymień nawet są filmiki jak to zrobic. Sam juz nabyłem taka baterie bo ta trochę katuje a jak będę chciał sprzedać telefon to wloze tamta.PS komisy za wymianę baterii chca 150zl wiec lepiej zrobić to samemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosac

pierwsze słyszę o bateriach do tego modelu.. hm.. wiem ze da się samemu, ale chodziło o prostą wymianę jak w modelach ze zdejmowaną klapką, jeszcze brakuje pewnego roota na lizaka i byłoby już cudownie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz na allegro telefon bez zdejmowanej klapki to nie telefon bez wymmiennej bateri, dlatego napisałem ze da się bez problemu wymienić za 30zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosac

Racja. No ale dla zwykłego użytkownika i tak będzie to telefon bez wymiennej baterii (bo nie ma zdejmowalnej klapki i samemu łatwo nie wymienią i to będzie minus) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

0,5 GB Więcej ? ;x LG F60 również posiada 1 gigajke ramu ;x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziewal

Ja tam mam 1,5 ramu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon w wersji bez dual sim ma 1,5gb ramu.

Bateria - jak dla mnie spoko, nie jest ani slaba, ani rewelacyjna. Jeden - dwa dni spokojnie wytrzyma w zaleznosci od uzytkowania. Tryb ultra stamina bardza fajny w razie koniecznosci.

Aparat - jak dla mnie wystarczajacy, oczywiscie nie jest to poziom lustrzanki, ale zeby cos uchwycic fajnego w sam raz. Na plus przedni aparat i retusz twarzy - do selfie jak znalazl.

Bardzo dobra jakosc muzyki na sluchawkach, aczkolwiek za duzo zapasu glosnosci to nie ma. Sluchawki z zestawu nawet daja rade, ale kiepska siedza w uszach.

Mieszkam na wsi, z zasiegiem nie mam problemu.

Co do tego ze telefon jest za maly - cos w tym jest. Sprawia wrazenie delikatnego, ale spokojnie idzie sie przyzywczaic, rozmiarowo dla mnie ok, moglby byc odrobine ciezszy :) ale to juz naprawde detale.

W gry nie gram, ale telefon ma niska rozdzielczosc, wiec spokojnie wszystko obsluzy. Niektorzy narzekaja na niskie ppi, ale ja tam zadnych pixeli nie zauwazam, jak dla mnie ekran spoko.

Z wkurzajacych rzeczy to wystajacy aparat, troche sie o niego boje i port ladowania na dole. Jak laduje telefon i chce sie pobawic nim, czy napisac smsa to wkurza mnie wystajacy kabel u dolu.

P.S. jesli zamierzasz kupic telefon i wpakowac go w etui a przy tym zabic caly elegancki wyglad telefonu to ja bym szukal czegos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak uda mi się dorwać wersję 1,5 GB Ram to kupuję od razu :D

Dzięki za wszelkie opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi