Skocz do zawartości
piotrekg

SatSky - przeloty satelitów w danej lokalizacji z powiadomieniami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

niedawno umieściłem darmową aplikację "SatSky" w GooglePlay. Aplikacja pozwala na wyświetlanie najbliższych przelotów różnych satelitów nad danym miejscem (można je wybrać przez lokalizację, albo wskazać na mapie / wpisać adres). Jest też funkcjonalność alarmu/powiadomienia, możemy ustawić ile czasu przed danym zdarzeniem chcemy zostać powiadomieni, jak nadejdzie czas, moduł text-to-speech przeczyta nam powiadomienie, w treści którego będą informacje, gdzie patrzeć na niebo oraz co to będize za satelita, jak jasno będzie go widać itp.

Polecam szczególnie na romantyczne spacery wieczorem, przeloty niektórych (szczególnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - International Space Station oraz Flary Irydium - Iridium Flares) satelitów, potrafią być wspaniałym przeżyciem, szczególnie dla kogoś kto obserwuje je pierwszy raz. (Najjaśniejsze Flary Irydium są zbliżone jasnością do jasności Księżyca, więc jest na co popatrzeć.)

Link do GooglePlay:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.pg.satellitesskywatcher

Screeny:

post-127238-0-87276400-1445554438_thumb.pngpost-127238-0-88679400-1445554431_thumb.pngpost-127238-0-68870600-1445554417_thumb.pngpost-127238-0-04952400-1445554408_thumb.png

Jak ktoś ma jakieś opinie albo rady czy pomysły co mogę zmienić \ ulepszyć, to będę wdzięczny :)

Edytowane przez piotrekg
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asmok

A wiesz że niektóre satelity mają transpondery otwarte dla amatorów? Zazwyczaj dostępne protokołem AX.25. Często działają albo jako przekaźniki, umożliwiające łączność z innymi ludźmi, albo dają możliwość zalogowania się na satelitę i sprawdzenia bieżących parametrów satelity, taki uproszczony monitoring. (ISS też ma otwarte "wejście")

Jakbyś zrobił apkę która poza samą informacją o przelocie, zawierała też info o otwartych publicznie transponderach, częstotliwościami up/down, rodzajem modulacji, protokołem i prędkością z jaką można się logować, to może nie trafiłbyś w masowe gusta, ale zająłbyś ciekawą niszę.

Swoją drogą polecam zabawę z łącznościami przez satelity. Sprzęt do tego nie jest jakiś kosmicznie drogi, wystarczy prawie dowolny amatorski transceiver i modem emulowany programowo na karcie dźwiękowej.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, a to ciekawe. Nie wiedziałem, mimo że trochę się ogólną astronomią interesowałem (niestety, w czasie przeszłym bardziej niz teraźniejszym :(, ale właśnie z mojego zainsteresowania i potrzeby wynikło stworzenie takiej aplikacji). Ciekawa sprawa, naprawdę. W wolnym czasie obczaję co i jak oraz spróbuję coś z tym zrobić (mam już pewien pomysł rozszerzenia aplikacji i w sumie to by się ładnie razem zgrywało). Z tym, że nic nie powstanie raczej w ciągu najbliższych tygodni, mam dużo rzeczy na głowie i cieszę się, że udało mi się chociaż wydać taką aplikację, bo zaczął się kończyć wolny czas i mogłby to się mocno w czasie przesunąć.

W każdym razie dzięki za pomysł! ;)

Wybaczcie za post pod postem, ale mam pytanie i myślę, że tutaj dostanę pewną odpowiedź. Czy ktoś z was pracował z mechanizmem text to speech w języku polskim? Interesuje mnie czy są jakieś problemy? Działa poprawnie? Zamierzam dodać tłumaczenie aplikacji w języku polskim i chciałbym dodać również powiadomienia głosowe w języku polskim.

Edytowane przez Szymon035

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi