Skocz do zawartości
Raciborski

Aktualizacja tel. potrzebna opinia.

Rekomendowane odpowiedzi

Raciborski

Cześć.

Mam zamiar wgrać nowe oprogramowanie do mojego LG GT540

Na chwile obecną posiadam ROM wgrany przez LG PC suite V20c

Tak więc prosiłbym o jakieś uwagi,porady czy te programy i instrukcje podane poniżej, które przedstawię w linkach, w zupełności mi wystarczą do przeprowadzenia aktualizacji.

Zamierzam postępować w/g podanej kolejności wklejanych linków.

1) Wgranie romu Fastboot (który polecacie ?)

http://forum.android.com.pl/f200/romy-z-fastbootem-32418/

a) brandowany

V20a_Fastboot.kdz

b) niebrandowany openpl.kdz

zamierzam je wgrać metodą kdz lub LG Utils

( KDZ pod warunkiem że nie będzie szarego pola )

2) Wgram Recovery

http://forum.android.com.pl/f200/clockworkmod-2-5-1-8-4-0-0-5-a-30507/

recovery_clockwork_2.5.1.8_swift.img

Metoda jest chyba tylko jedna, poprzez progarm SKD ( i tu się obawiam, nie zabardzo rozumie ten program )

3) Wgrywam ten Rom

http://forum.android.com.pl/f200/swiftdroid-v2-0rc3-by-mur4ik-cm7-download-i-faq-64284/

Deposit Files

Metodą Recovery Backup wydaje mi się najłatwiejsza

UWAGA!! PRZED WGRANIEM NALEŻY ZROBIĆ WIPE DALVIK CACHE A JEŚLI BĘDĄ BŁĘDY TO PEŁNY WIPE

OD WERSJI RC1 ZALECANE JEST UŻYWANIE SWAP'U: 128-256MB

Ktoś mogłby mi bardziej przybliżyć znaczenie tych słów

Koniec.

Póki co zaznajamiam się z powyższymi tematymi, aktualizacje zamierzam przeprowadzić w któryś weekend w tym miesiącu.

Tak więc proszę wpisujcie swoje uwagi, z góry za wszystkie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Narazie tych z hotfile nie masz co wgrywac bo ich tam nie bezie ( hotfile banujac mi konto usunelo takze pliki ).

Co do plikow jak masz pliki do wgrywania poprzez fastboot to mozesz przez nie wgrac - jakos wydaje mi sie lepsza metoda niz recovery - ale w sumie jest dowolnosc.

Co do wytluszczonego zdania - jesli masz juz cm7 i chcesz tylko zaktualizowac o kolejna wersje to mozesz zrobic tylko wipe dalvik cache - dzieki temu nie utracisz swoich aplikacji i ustawien, i nie bedzie potrzeby bawic sie w backupy wszystkiego.

Jezeli jednak wgrywasz pierwszy raz to podczas wgrywania poprzez fastboot wystarczy wpisac komende:

fastboot -w

Swap jest to dodanie jakby pamieci ram wykorzystujac odpowiednio utworzona partycje na karcie - jesli nie korzystasz z apek bardzo pamieciozernych swap potrzebny zabardzo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do wytluszczonego zdania - jesli masz juz cm7 i chcesz tylko zaktualizowac o kolejna wersje to mozesz zrobic tylko wipe dalvik cache - dzieki temu nie utracisz swoich aplikacji i ustawien, i nie bedzie potrzeby bawic sie w backupy wszystkiego.

Dodam jeszcze tylko że operacje te wykonujesz w Recovery, już po jego wgraniu - kiedy go uruchomisz wszystko będzie jasne, jest tam dokładnie tak samo jak tutaj pisze.

Pobierz ROM 2.1 z fastbootem i wrzuć go przez KDZ na telefon, później dograj Recovery zrób backup i możesz wrzucić Cyana. Ja osobiście wgrywałem go przez Recovery i chodzi bardzo dobrze, oczywiście po uprzednim wipe'ie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

No i jest pierwszy problem, podczas wgrywania Romu z Fastbootem przez KDZ.EN :cenzura:

Otwieram paczke, nastepnie postępując zgodnie z tą instr. zawartą w pliku KDZ

1. Install MSXML 4.0 SP3 Parser (msxml.msi)

2. Run KDZ_FW_UPD.exe

po otwarciu pliku KDZ_UPD.exe wyskakuje mi komunikat " Urochomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono LGMobileDL.dll "

Oczywiście zaistalowałem sterowniki LGswift.rar i NET Framework4,0.

Można wiedzieć co jest grane ? :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znajdź na necie plik LGMobileDL.dll

i wklej go do folderu z KDZ. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski
    znajdź na necie plik LGMobileDL.dll

i wklej go do folderu z KDZ. :)

Ale ten plik już tam jest, więc był tylko komunikat czy zamienić pliki........zresztą nieważne póki co program odpalił.

A mam jeszcze jedno pytanko na dowidzenia, czy jak mam już Andka 2.1 to mogę wgrać tego ROM-a z fastboot Openpl.kdz ( z tego co wyczytałem to on służy żeby wgrać z 1.6 na 2.1 z fastbootem odrazu )

I ten drugi ROM z Orange, ( V20a_Fastboot.kdz ) to jest podobna sytuacja czy nie ?, pytam się bo go wgrałem i nic dalej ma stary ROM bez Fastboota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Tak jak masz juz rom 2.1 to dogrywasz ten z fastbootem i dalej.

Wgrywajac 2.1 z fastbootem na 1.6 moze byc problem z bootanimacja i brakiem obrazu w recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

OK mam już wgrany ROM z fastbootem, wgrany mam ClokWordMod recovery,, ściągnołem plik SwiftDroid_v2.0_RC4_recovery.zip teraz powinienem po wyodrębnieniu plików mieć m.in.

-system.img

-boot.img

-opcjonalnie data.img

a mam tylko boot.img

gdzie reszta ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wskazuje nazwa, paczkę pod recovery wgrywasz w recovery, więc nie wyodrębniaj tej paczki ;).

Wystukane z mojego Swifta przy użyciu Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

No i stało się nawet taki laik jak ja :PP wgrał pokolei ROM z Fastboot-em, następnie ClockworkMod , no i na samym końcu SwiftDroid 2.0RC4.

Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, ale na każdy problem, odpowiedź znalazłem na forum i oczywiście przy pomocy garstki ludzi którzy zabrali głos w tym wątku, za co oczywiście Dziękuje.

PS. jakby coś komuś doradzić,( mam na myśli nowych użytkowników LG GT540) oczywiście służą pomocą.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi