Skocz do zawartości
vades

Lokalizacja - jak zacząć, dodanie GoogleAPI

Rekomendowane odpowiedzi

vades

Dzień dobry,

Jestem początkującym programistą aplikacji na platformę Android.

W swoim projekcie muszę zrobić obsługę lokalizacji, prosta funkcjonalność np. odczytanie pozycji co 5 sekund. Oglądam w Internecie różne tutoriale, przeczytałem odpowiednią podstronę na developer.android.com oraz próbowałem zrobić to samo co na stronie pod linkiem:

http://www.androidhive.info/2015/02/android-location-api-using-google-play-services/

jednak mam problem na samym starcie, mianowicie interfejs Android Studio wygląda nieco inaczej niż w tutorialu i nie mogę importować Google API do projektu (wiem, że w tutorialu jest Eclipse). Zainstalowałem Google API w SDK Manager. Wcześniej zrobiłem tak samo z innym dodatkiem in on w jakiś sposób sam dodał się do projektu, w tym przypadku jednak tak się nie dzieje. 

Nie mogę importować odpowiednich  bibliotek (z tutoriala z linku wyżej). Android Studio podkreśla wyraz "android" w nazwie importu. Nie mogę w związku z tym stworzyć obiektu GoogleAPIClient wymaganego w tym tutorialu. 

Projekt jest pod API 15.

Po parogodzinnej walce, gdy już byłem wystarczająco sfrustrowany próbowałem wklejać do swojego projektu znalezione kody z tutoriali, które nie wymagają tego GoogleAPI, jednak nie wyszło z tego nic obiecującego (wkleiłem oczywiście na próbę :), nie jestem złodziejem własności intelektualnej). 

Dodałem do build.gardle linijkę:

compile 'com.google.android.gms:play-services:8.1.0'

Czy ma ktoś pomysł jak mogę dodać GoogleAPI do swojego projektu albo ma jakieś rady jak najprościej uporać się z problemem lokalizacji? W Internecie można znaleźć wiele tutoriali a z doświadczenia wiem, że przydaje się z nich jakaś 1/3 kodu, a reszta tylko przeszkadza w implementacji tej potrzebnej części :) 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam

Vades

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Ja bym skorzystał z tego:

https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/

Teraz jest google play services. Potrzebujesz do tego wygenerować API key. Zresztą z tego co się orientuję jest tam jakiś example project więc będziesz mógł podglądnąć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vades

Ja bym skorzystał z tego:

https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/

Teraz jest google play services. Potrzebujesz do tego wygenerować API key. Zresztą z tego co się orientuję jest tam jakiś example project więc będziesz mógł podglądnąć.

Dziękuję :) zabieram się do pracy

Połączony post:

Chyba udało mi się coś zrobić, potrafię odczytać współrzędne z lokalizacji. Mam tylko takie pytanko. Jak np. na podstawie dwóch pomiarów określić przebytą drogę? Jeśli odejmę od siebie odpowiednie współrzędne to będę miał tę odległość ale w dziedzinie jakiejś googlowatej (chyba :) ). Jakieś pomysły jak zamienić to na metry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Do koloru do wyboru. 

location1.distanceTo(location2);

Location.distanceBetween(oldPosition.latitude, oldPosition.longitude,
    newPosition.latitude, newPosition.longitude, results);

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vades

Dziękuję Ci za pomoc :) Pomogłeś mi bardzo, tyle się z tym męczyłem, a w sumie sprawa nie jest aż tak trudna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Polecam używać google w języku angielskim :) tam jest tego masa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi