Skocz do zawartości
Eles86

Dwa różne odcienie bieli w G900F. Dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Eles86

Witam, wczoraj zakupilem drugi Galaxy s5, tel uzywany 2 miesiace. Mój pierwszy galaxy s5 kupiłem w grudniu. Problem polega na tym ,że przy max ustawionych podswietleniach odcien bieli się bardzo rozni . U mnie w starym S5 jest ciemniejszy i bardziej zolty a w nowym bielutki lekko wrecz niebieski ? Hmmm zastanawiam sie dlaczego tak jest. Czy mozliwe to jest poniewaz w starym s5 mam customowego roma a w nowym stock lizaka 5.0 ? Czy może aparaty roznia sie matryca ? To samo jest podczas robienia zdjęc. Czy wplywa na to oprogramowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Wgraj stocka na oba i zobacz. Starszy może mieć też lekko wypalony ekran.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Pamiętaj że to wyświetlacze Amoled- biel jest ich najsłabszą cechą...trafia się zażółcona, rzadziej lekko niebieska. Sprawdź co się zmieni gdy zmienisz tryb ekranu (ustawienia-wyświetlacz).

Edytowane przez cenioo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eles86

wypalony ekran po 10 miesiacach kurde bez przesady mi sie to wydaje...

ustawienia wyswietlacza maja takie same, nic nie zmienialem , wrzucam screeny :

fo0v3c.jpgpost-321288-0-23080000-1445678234_thumb.jpg

Edytowane przez Damian
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Zwróć bardziej uwagę nie na sam odcień co na jednolitość na całym obszarze wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eles86

Na moje oko jest jednolity wszędzie tak samo i na jednym i na drugim tylko pytanie czy w takim czasie mogl sie wyswietlacz tak wypalic zeby stracic ta biel, szczerze uzywalem roznych romow i jakos nie spostrzeglem tej zmiany dopiero teraz jak mam drugi telefon.  Jest rowniez roznica przy aparacie np. odbłyski swiatla gdy pod wieczor w pokoju kieruje aparat na zyrandol np. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Nie jest to kwestia wypalenia, żółty odcień mają nawet nowe egzemplarze, mój jest lekko żółtawy (w porównaniu do LCD) od nowości (w trybie adaptacyjnym).

Ważne jest to czy jest jednolity i czy nie wpada w jakiś odcień czerwony czy różowy - wtedy może nawet kwalifikować się do wymiany gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wygląda, że jeden ten ciemniejszy ekran ma kolor ciepły, a drugi zimny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eles86

Tylko Pytanie czy tak powinno być :) Cos mi sie kojarzy ,ze moj pierwszy s5 na poczatku tez tak świecil na zimny bialy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esowa

Ja mam S5 z listopada, żonie kupowałem nowego S5 w sierpniu i pierwsze co mi się rzuciło w oczy gdy położyłem je obok siebie to właśnie różnica w jasności i odwzorowaniu - wygląda to jak na Twoich zdjęciach. Albo więc degradacja AMOLED przebiega tak szybko, albo w międzyczasie zmienili się poddostawcy i/lub części użyte do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi