Skocz do zawartości
rycek0

Jakość zdjęć po.najnowszej aktualizacji. 152

Rekomendowane odpowiedzi

rycek0

Tak jak w temacie, czy komuś jakość zdjęć poprawiła się po najnowszej aktualizacji? Bo mi niestety nie,jak będę w domku dodam foto i ocenicie rezultaty nowego softu.

Połączony post:

http://imageshack.com/a/img908/627/psZMmv.jpg

http://imageshack.com/a/img908/2769/Nplott.jpg

http://imageshack.com/a/img633/3874/EmPdlf.jpg

http://imageshack.com/a/img907/6251/IY3jOC.jpg

Oto zdjęcia po najnowszej aktualizacji. Niestety nie naprawiony aparat (rozmazania na bokach).

Połączony post:

Ja już coraz mniej wierze w obietnice sony...

Połączony post:

Tekst z recenzji aparatu Xperia z5

Jakość obrazu

Zaskoczony nie jestem. Xperia Z5 cechuje się dobrą jakością obrazu, choć na pewno nie jest ona najlepsza na rynku. Najlepsze jest za to samo doświadczenie związane z fotografowaniem, bo – jako jedyny smartfon – Sony potrafi sprawić, że czujemy się tak, jakbyśmy faktycznie używali aparatu, a nie telefonu. Głównie dzięki świetnemu spustowi migawki.

Niemniej, w dalszym ciągu będziemy musieli znosić delikatną dystorsję (co zresztą nie powinno nikogo dziwić przy obiektywie o ogniskowej 24 mm) oraz zmienną ostrość kadru, która na rogach zaczyna zmieniać się w mleko. Do tego drugiego aspektu można już się przyczepić; nie spodziewam się, że telefon utrzyma podobny poziom na całym obszarze, ale stopień zniekształcenia w większości fotografii jest zbyt wysoki. Zaznaczę – przeciętnemu użytkownikowi nie będzie to przeszkadzać. Ba, w gruncie rzeczy nawet doświadczonym fotografom nie powinno. Czuję się jednak w obowiązku poinformować o zaistniałej sytuacji.

Edytowane przez rycek0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Widzę, że wcięło wszystkie posty z kilku dni... Jakieś rozjechane to forum.

A aparat oczywiście do bani. Na FB jeden stwierdził, że zmodyfikowałem zdjęcie na niekorzyść. Chyba dam sobie z tym spokój. Paranoja...

Na XDA problem jest znany. Piszą tez o poprawce w tym temacie - zobaczymy. Oby to nie był problem sprzętowy...

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już miałem się zdecydować na ten telefon ale po obejrzeniu tych zdjęć to mi się go odechciało. Dystorsja to żaden problem ale te rozmazane boki to jakaś straszna porażka! Nie powinno to przeszkadzać zwykłemu użytkownikowi? Mi się wydaję że chyba będzie... Ja zajmuję się amatorsko fotografią i jak dla mnie ten aparat jest tragiczny. Co mi po zdjęciach które później trzeba poprzycinać z każdej strony aby jako tako wyglądały?

Zastanawiam się tylko czy to problem oprogramowania czy optyki? Jeżeli to problem zastosowanych szkieł to po ptakach... Swego czasu kupiłem w Biedronce obiektywy 3w1 do smartfonów i obiektyw wide angle (przypięty do Lumii 640) daje podobny efekt - rogi zdjęcia są rozmyte, efekt jak na zdjęciach powyżej - po prostu wada optyki. Po założeniu rybiego oka jest jeszcze gorzej.

Na wszystkich rozdzielczościach tak jest???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porażka.... 

Oglądałem zdjęcia z innych telefonów i w zasadzie wszędzie można się doszukać tego efektu ale dopiero jak powiększymy zdjęcie. A tu to nawet powiększać nie trzeba...

No i jestem w kropce. Szukam telefonu przede wszystkim wodo i pyłoszczelnego i z dobrym aparatem. Z5 zapowiadała się rewelacyjne.  I wychodzi na to że pozostaje mi tylko Samsung S5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Podobno w Z5 jest b. dobrze - sprawdź. Huawei P8 robi ładne zdjęcia (wbudowany aparat Sony!)

Problem jest znany:

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5-Z5-Compact-Z5-Premium/Z5C-blurry-camera-images-more-blur-on-the-left-side/td-p/1043401

Tu wspominają, że niektóre z5 też mają ten problem, co wskazywałoby na błąd sprzętu. Przecież oprogramowanie jest takie samo w każdym....

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparaty Z5 i Z5 Compact się różnią?? Huawei P8 zdaję się nie jest wodoszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

właśnie się nie różnią, ale jest zdecydowanie mniej "popsutych" egzemplarzy (z tego, co zdążyłem się dowiedzieć w necie). P8 nie jest wodoszczelne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swojej zwykłej Z5 nie mam problemu, ale nie wiem czy zależy to od tego że mam zwykłą czy dlatego że mam szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Raczej, to drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi