Skocz do zawartości
archimedius

Huawei Ascend Mate 7 - karta pamięci MicroSD

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem tematu dotyczącego samych kart MicroSD, chciałem was zapytać czy korzystacie z kart powyżej 32GB?

W większości specyfikacji Mate 7 jest informacja że obsługuje karty do 32GB, przymierzam się do zakupu karty Samsunga 64GB microSDXC Evo Plus i nie do końca jestem pewien czy będzie działać z mate 7, może wy coś polecacie co na pewno działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Ja mam samsunga evo 128 gb, chodzi bez problemu. Gdzie znalazłeś info, że obsługuje do 32 gb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Myślałem, że black/silver ma tak samo gold, sorry.

Swoją drogą, wg mnie telefon za 1500+ zł nie powinien ograniczać dodatkowej pamięci do 32 GB. W Z3, która jest tańsza od Mate'a jest np. 128 GB. Myślałem że to standard przy tych cenach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś z posiadaczy MT7-L09, sprawdzał karty powyżej 32 GB? Huawei oficjalnie odpowiedział mi że gwarantują prawidłowe działanie kart do 32 GB, a większych kart nie są w stanie zagwarantować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

Idzie do mnie Mate 7 model: MT7-L09 black. Najgorszy będzie teraz wybór karty SD do tego modelu. Jedne źródła podają, że max 32GB a inne, że spokojnie działają nawet karty do 128GB. 

Czy ktoś z was kupował kartę SD o pojemności min 32 do 128 GB i działa z tym modelem który zakupiłem? Jeżeli tak to mogłaby mi ta osoba doradzić którą dokładnie karte kupowała (chodzi o nazwę i odpowiednią aukcje na allegro? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Mate 7 od niedawna. Na oryginalnym 4.4.2 nie widział w ogóle szybkiej karty Kingston 64GB. Po aktualizacji do 5.1.1 widział wieczorem, ale rano już nie. Ogólnie więc organoleptycznie stwierdziłem, że nie obsługuje Kingstona SDXC. Może chodzi o odmienny w stosunku do kart SDHC format exFAT zamiast FAT32. Kupiłem kartę 32GB SDHC i problem zniknął. Nie miałem ciśnienia, bo większa karta była i tak z innego smartfona. Mimo wszystko jest to jednak minus. Poza tym Mate 7 prezentuje się bardzo płynnie i jest świetnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

Ja teraz kupiłem sobie Sandisk 32GB. Mogłem 64GB ale chyba mi 32 styknie..  Dokładnie kupiłem ten model --> https://goo.gl/photos/yqhREgpwWo9FsCRn6  i śmiga superancko. Jest tani za 35zł z allegro od samego producenta. Dlatego jak ktoś nie wie co kupić i sie obawia to polecam. 

Jedyna sprawa to nie formatowałem go w PC. Od razu wsadziłem do fonu. To dobrze? Smartfon go widzi czy trzeba formatować do jakiegoś formatu by jeszcze lepiej działał ?

Edytowane przez CavieZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GodAs

Trzeba dokładnie tak jak zrobiłeś. Formatać w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Mate 7 od niedawna. Na oryginalnym 4.4.2 nie widział w ogóle szybkiej karty Kingston 64GB. Po aktualizacji do 5.1.1 widział wieczorem, ale rano już nie. Ogólnie więc organoleptycznie stwierdziłem, że nie obsługuje Kingstona SDXC. Może chodzi o odmienny w stosunku do kart SDHC format exFAT zamiast FAT32. Kupiłem kartę 32GB SDHC i problem zniknął. Nie miałem ciśnienia, bo większa karta była i tak z innego smartfona. Mimo wszystko jest to jednak minus. Poza tym Mate 7 prezentuje się bardzo płynnie i jest świetnie wykonany.

u mnie 64gb kingstona dziala bardzo dobrze tylko format w telefonie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi