Skocz do zawartości
archimedius

Huawei Ascend Mate 7 - karta pamięci MicroSD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Mate 7 od niedawna. Na oryginalnym 4.4.2 nie widział w ogóle szybkiej karty Kingston 64GB. Po aktualizacji do 5.1.1 widział wieczorem, ale rano już nie. Ogólnie więc organoleptycznie stwierdziłem, że nie obsługuje Kingstona SDXC. Może chodzi o odmienny w stosunku do kart SDHC format exFAT zamiast FAT32. Kupiłem kartę 32GB SDHC i problem zniknął. Nie miałem ciśnienia, bo większa karta była i tak z innego smartfona. Mimo wszystko jest to jednak minus. Poza tym Mate 7 prezentuje się bardzo płynnie i jest świetnie wykonany.

u mnie 64gb kingstona dziala bardzo dobrze tylko format w telefonie 

Format to pierwsza rzecz, której Mate zażądał, mimo, że karta była praktycznie w pełni zapisana na Note 4. Niestety po formacie nagle przestawał ją widzieć. Może ten egzemplarz tak ma. Włożyłem Samsung Evo 32 GB i zamknąłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

Panowie zamierzam kupić kartę SD 128gb do Mate 7. http://www.x-kom.pl/p/208137-pamiec-transflash-microsd-sandisk-128gb-microsdxc-ultra-android-class10-48mb-s.html ta ponoć działa bez problemów na tym modelu Mate 7 , Natomiast na allegro są też karty o 100zł tańsze.. Czy to jakieś trefne? Np tu http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=SanDisk+128GB+microSDXC&bmatch=base-relevance-uni-1-2-0510

Bo sam już nie wiem jaką kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@CavieZ w x-kom masz gwarancję, że kartę sandisk wyprodukował sandisk :D jest tyle podróbek że głowa mała. Ja też brałem w x-komie. 128gb samsunga kosztował wtedy trochę więcej bo 290 zł. a na allegro w tym samym czasie były identyczne samsungi za 190 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CavieZ

Dlatego kupiłem w komputroniku.. bo oni raczej też nie mają oszukanych produktów. W Xkom już nie mają tych kart.. Lepiej dołożyć te 30-50zł i mieć pewność 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżę temat. Mam w MT7-L09 kartę Samsunga Evo 32GB. Chodzi bez zarzutu. Swego czasu na 4.4 i potem 5.1.1. próbowałem oryginalnego Kingstona 64GB. Na KK nie widział go wcale, na lizaku zobaczył i zgubił, po czym okazało się, że karta jest uszkodzona w jednej z komórek pamięci i jest do utylizacji (nie dała się niczym naprawić na kompie). Wnioskuję, że operacja widzi/nie widzi to zrobiła ponieważ karta wcześniej chodziła bez problemu w Samsungu.

Proszę Was o doświadczenia na 6.0 w tej materii. Karta jakiej mogę użyć to nowiutki Kingston 64GB prosto od producenta. Nie wiem, czy ryzykować, czy sobie odpuścić. Działają Wam takie karty pod szóstką w MT7-L09 ?

Edytowane przez arczibald1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi mój mate7 uwalił już dwie karty mSD. Jedna kupiona w Saturnie Samsung EVO (nie pamiętam pojemności) oraz Kingston z allegro. 

Po prostu nagle pojawia się komunikat że karta jest uszkodzona i koniec. Nie da się w żaden sposób jej odczytać ani na telefonie ani na PC.

I teraz nie wiem jaką kupić. A jak rozmawiałem z supportem Huawei to powiedzieli że jeszcze nie spotkali się z takim przypadkiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi