Skocz do zawartości
zacol

HTC Sense i lokalizacja telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

zacol

Próbowałem ostatnio przetestować lokalizowanie telefonu przy pomocy strony internetowej htcsense.com. Konto mam założone, potwierdziłem też klikając w link z maila, narzędzie lokalizowania telefonu w ustawieniach również jest aktywne, ale mimo wszystko lokalizacja na stronie nie działa. Cały czas otrzymuję komunikat "W tej chwili nie można pobrać informacji na temat Twojej lokalizacji — telefon może być wyłączony lub znajdować się poza zasięgiem sieci." Nic z tych rzeczy nie ma miejsca więc chciałbym się dowiedzieć o co kaman?

Druga sprawa. Zainstalowałem sobie program Lookout, który ma dbać o to by żaden antywirus nie panoszył się na telefonie oraz ma być alternatywą w lokalizowaniu telefonu. Lokalizacja działa i wszystko śmiga aż miło, ale mam dwa pytania:

- można ukryć program w menu (chodzi o domyślny launcher)?

- można zabezpieczyć go przed odinstalowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak z sense, u mnie ta sama informacja jak u Ciebie, może nie dział z naszym sense? nie wiem...

Nie da się ukryć ikon we wbudowanym launcherze, niestety... byłoby fajnie,nie? Przecież połowy rzeczy w ogóle nie używamy... No ale można zawsze zainstalować launchera, ja tak zrobiłem mamie, bo wkurzało ją menu, że nie może znaleźć od razu potrzebnych rzeczy, zainstalowałem launchera ex i jest zadowolona.

Nie można go zabezpieczyć przed odinstalowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zacol

Tym odinstalowaniem to trochę lipa bo jak ktoś się zna chociaż trochę na rzeczy to od razu wywali :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

htc sense działa, tylko musi być gps włączony, a jak wiadomo w domu raczej nie łapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tyle,że gps większość osób ma wyłączona, żeby nie zjadało baterii, a jak ktoś ukradnie tel to się tego nie spodziewasz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam też komunikat, że htc sense nie działa - ale mam inny problem. Nie działa mi nawet wywołanie dzwonka. Myślę, że to przez soft 2.3.5 - da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem- u mnie na nowym sofcie (aktualizacja ręczna przez ruu) dzwonek działa, właśnie sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nosane

U mnie (2.3.5, aktualizacja przez telefon) działa zarówno lokalizacja jak i dzwonek. Położenie łapie mi bez włączonego GPS, to możliwe? Może łapie po WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokalizacja u mnie nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi