Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
iacobus

Downgrade 5.0.1 -> 4.4.2

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

Patrząc na zawartość update do LP - zmienione zostały: droidboot, boot, efi(esp)

Wydaje mi się, że powinieneś wgrać plik droidboot.img od ru (adb + fastboot), następnie wgrać całość od ru (PFT) i później próbować przywracać backup.

Msfastboot pobierz chociażby stąd:

https://userscloud.com/21c02xsuiokm

Rozpakuj do folderu na c:\msfastboot, skopiuj tam droidboot.img.

Podłącz do PC tabka w trybie droidboot, w folderze msfastboot otwórz wiersz poleceń (shift+prawy myszy). Komendy i enter:

fastboot devices (powinno pokazać się Baytrail...)

fastboot flash droidboot droidboot.img (jeśli ok następna)

fastboot reboot droidboot

{Jeśli w trybie droidboot nie wykrywa lub nie chce wgrać, powtórz te same kroki w trybie fastboot.} Tego się nie da zrobić

Sądząc po pliku .xml od ru droidboot dla KK musi być na tablecie - reszta jest wgrywana.

Jeśli w tej chwili odpala ci się tylko droidboot (nieważne który) jest duża szansa na naprawę gwarancyjną - przecież nie wyjmą pamięci eMMC żeby sprawdzić co na niej jest.

Jeśli ci się uda wgrać coś napisz tu co i jak zrobiłeś.

Edytowane przez Johann3
    Czerwony jest kolorem zastrzeżonym !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam recovery i bootuje podmienić.pliki ESP.folder teraz wgrywam bckp od l jak nie ruszy, to go rozwale.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Połączony post:

Jak możesz załatw mi backup full lc lolipopa i powiedz jak wgrać plik ota. Uruchamia się recovery, ale nie ładuje wersji ota od l oraz lc, potrzebuje full bckp.Lolka od LC.

Edytowane przez Johann3
    Interpunkcja !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jakie masz teraz droidboot i recovery - od Lolopopa czy KK?

Połączony post:

Mając droidboot od kk możesz próbować w grać cały rom od ru przez PFT.

Połączony post:

Ps.

PFT działa na WYŁĄCZONYM tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lolipop mam jedno i drugie od.kk nie idzie wgrać, jak teraz soft wgrać? Potrzebuję bckp lolipopa, bo z ota nie chce wgrac.

Edytowane przez Johann3
    Interpunkcja !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeszcze raz jeki masz droid boot?

Połączony post:

Mając droidboot z KK powinno się udać wgrać stock KK przez PFT.

Podłącz tabka w trybie fastboot (vol – i + jednocześnie i power) lub wyłączony.

@@Roy spojrzysz czy to ma szansę powodzenia?

Gdybym ja miał taki problem i przez PFT by nic nie dało, to spróbowałbym:

Msfastboot i adb z linka wcześniej, do jego folderu na c: esp, boot, droidboot, recovery, system.img, efilinux.efi (z 4.4 z XDA)

Podłączam w trybie droidboot lub fastboot - sprawdzam czy jest wykryty 1szą komendą.

W konsoli

fastboot devices

fastboot boot droidboot.img

fastboot flash esp esp.img

fastboot flash droidboot droidboot.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot erase system ……….cache, ………..data

fastboot reboot droidboot

fastboot flash system system.img

ewentualnie po boot droidboot jeszcze użyłbym “fastboot flash efilinux efilinux.efi

Są jakieś szanse, że się uda - nowe partycje są większe niż w KK.

Jeśli ci się nie uda - zrób tylko fastboot erase system, ….data i oddaj do serwisu.

Nie ma jeszcze nigdzie opisu downgrade s8, jest tu na forum dla Yoga 2 - podobna procedura do stock przez PFT, ale zawiera kilka dodatkowych plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc Droid.boot jest, recovery jest, nie bootuje system od l z bckp, bo startuje w recovery error in się load Packard status 0 bootuje, ale nie ma osa, więc jak kurde wgrać full backup ? Od l z xda bo nie wgram cwm temp, bo ma tylko system i data opcje wgrania szlag by to trafil.

Połączony post:

Nie chce wgrac zip z ota.

Edytowane przez Johann3
    Interpunkcja !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Z zipa nie wgra bez systemu.

Próbuj cały rom 4.4 z xda albo tak jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris73

Dostałem odpowiedź od serwisu: wgrają mi 4.4.2 w ramach gwarancji. :-)

Mnie na infolini technicznej powiedzieli, że nie ma takiej możliwości. Możesz podesłać jakiś kontakt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie zadzwoniłem do Lenovo Polska. Jako przyczynę zgłoszenia serwisowego podałem nie działające profile użytkowników. Sprawdzili to i po kilku dniach dostałem odpowiedź, że w ramach gwarancji wgrają mi KitKata. W Regeneris.pl można to osiągnąć bez gwarancji i od ręki, ale kosztuje to 160 zł.

Edytowane przez iacobus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem tabletu Lenovo Tab 8, konkretnie S8-50F. 

Kilka dni temu dostałem info o aktualizacji oprogramowania i zaktualizowałem. Nowy system nie przypadł mi do gustu więc postanowiłem zrobić downgrade. W sieci znalazłem plik o nazwie TABS8-50F_WIFI_ROW_USER_SEC_ENABLE_WW14_S000143_140929 który podpisany był jako oryginalne fw do mojego tableta. Proces downgrade przeprowadziłem przez program Phone Flash Tool 4.4.2. No i niestety coś musiało pójść mocno nie tak ponieważ teraz przy próbie uruchomienia sprzęt zatrzymuje się na ekranie z logo Lenovo i komunikatem „Boot failed. EFI Hard Drive”. Nie mogę wejść z powrotem do trybu recovery tak jak wcześniej przytrzymując vol - + Power. Cały czas wyświetla się ekran z komunikatem „Boot failed. EFI Hard Drive”. Kiedy uruchamiam tablet kombinacją vol - + vol + + Power na ekranie pojawia się tylko napis „FastBoot Starting…”. W tym trybie komputer rozpoznaje sprzęt, jest widoczny w menadżerze urządzeń i rozpoznawany przez program Phone Flash Tool. W sieci znalazłem informacje, że downgrade z lolipop na kitkat jest problematyczne z powodu biosu lolipopa. Niestety jestem zielony w tych sprawach. Kompletnie nie znam się na androidzie, jest to moje pierwsze urządzenie z tym systemem. Prosiłbym o instrukcje jakiego oprogramowania użyć żeby postawić tablet na nogi.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi